alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
آثار مخرب خیانت عاطفی یا احساسی زوجین
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
خیانت می تواند عاطفی و یا احساسی نیز باشد ، اگر یکی از زوجین با کسی جز شریک زندگی اش ارتباط کلامی غیر معمول نیز برقرار کند ، خیانت محسوب می شود .

خیانت عاطفی چیست ؟

درد و دل کردن ، حرف زدن و یا برقراری رابطه احساسی نیز می تواند نوعی خیانت عاطفی باشد . زن و مردی که با یکدیگر زیر یک سقف زندگی می کنند باید تمام مشکلات عاطفی و حسی خود را با یکدیگر در میان بگذارند . در واقع می توان گفت هر حسی از جمله غم ، شادی ، شکست و یا غیره باید در کنار همسر بوده و به کمک او بر تمام مشکلات غلبه کرد .

زمانی که یک زن و یا یک مرد وارد رابطه ای با جنس مخالف شده باشد و تمامی مشکلات خود را با اون در میان بگذارد ، یعنی در حال خیانت عاطفی می باشد . متاسفانه امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و اعتیاد به فضای مجازی این نوع خیانت افزایش پیدا کرده است .

آیا می دانستید برای هر دو جنس زن و مرد خیانت جنسی به مراتب از خیانت عاطفی سخت تر می باشد ؟ اغلب زنان بر این باور هستند که زنان دیگری از خودشان بهتر وجود دارد که ممکن است همسرشان به واسطه تحریک جنسی به آن ها نزدیک شوند .

اما خیانت عاطفی یعنی اینکه همسرشان از لحاظ شخصیتی ، عاطفی و احساسی به یک زن دیگر نزدیک شده و کنار او به آرامش خواهد رسید . خیانت عاطفی و یا احساسی یعنی فرد سعی می کند کمبود های احساسی و روزمره خود را کنار شخص دیگری برطرف کند .

طبق مطالعات انجام شده اکثر زن ها یعنی تقریبا 70 درصد آن ها در بین انواع خیانت حتی خیانت جنسی ، بیشتر از خیانت عاطفی همسر خود شکایت می کنند . لازم است بدانید که فضای مجازی ، مضرات ماهواره و ارتباطات آسان می تواند بستر خیانت عاطفی و احساسی زوجین را فراهم کند .

متاسفانه برای فردی که در حال خیانت کردن است ، صحبت کردن و وقت گذراندن در فضای مجازی همچنین ارتباط با یک غریبه به مراتب لذت بخش تر از وقت گذراندن با همسر و یا فرزندانشان است .

خیانت احساسی چیست ؟

انواع خیانت های عاطفی و احساسی

در ابتدا ممکن است افراد به دلایل مختلفی به جنس مخالف خود نزدیک شده و سپس بین آن ها علاقه و یا صمیمت اتفاق بیفتد . انگشت شمارند کسانی که از همان ابتدا به جنس مخالف خود علاقه داشته باشند . در ادامه قصد داریم برخی از انواع خیانت های عاطفی را بیان کنیم :

  • ارتباط برای تفریح

برخی مواقع افراد به دلیل فرار از مشکلات خانه ، غر زدن ها مکرر همسر ، مشکلات اقتصادی و غیره به فرد دیگری تنها برای دوستی و درد و دل پناه می برند . اما پس از مدتی که جنس مخالف از آن ها مراقبت کرد ممکن است نه تنها خیانت عاطفی رخ دهد بلکه خیانت جنسی نیز اتفاق بیفتد .

  • ارتباط کورکورانه

در این نوع رابطه فرد با چشم بسته تصمیم گرفته و تنها به فرمان دلش گوش خواهد کرد نه عقلش . آن ها مانند یک پسر بچه تنها به وصال عشقشان فکر می کنند ، حتی برای آن ها خانه ، زندگی ، زن و یا فرزند مهم نخواهد بود .

حتماً بخوانید:
راه های تشخیص خیانت مردان به همسران خود

راه های تشخیص خیانت مردان به همسران خود

متأسفانه امروزه آمار خیانت بسیار بالا رفته و مردان و زنان متأهل دست به خیانت می زنند. در ادامه قصد داریم رفتارهایی که نشان دهنده خیانت مردان به همسر…
  • ارتباط برای تلافی کردن

شاید تا به حال افراد بسیاری را دیده باشید که از جنس مخالف خود نفرت داشته و به دنبال آزار و اذیت دادن آن ها هستند . برخی از افراد حتی اگر ازدواج کرده باشند نیز از این طرز فکر خود دست برنخواهند داشت .

بسیاری از مردها هستند که در ابتدا با یک زن ارتباط برقرار کرده و پس از مدتی به آن ها وعده ازدواج دروغین خواهند داد ، سرانجام نیز آن ها را رها خواهند کرد . این افراد اغلب از همسر خود جدا نشده و به زندگی مشترک خود نیز ادامه خواهند داد .

  • ارتباط مقطعی

در واقع می توان گفت این نوع خیانت یک رابطه مقطعی و زود گذر می باشد ، اغلب افراد تنها به دلایل برخی از مشکلات زندگی خود رابطه مقطعی با جنس مخالف خود برقرار خواهند کرد . این نوع خیانت در دوره خاصی از زندگی رخ خواهد داد که به معنای عبور از یک مقطع به مقطع دیگر است .

این افراد به دنبال کسانی خواهند رفت که مانند خودشان به دنبال یک رابطه سرگرم کننده و زودگذر هستند که البته مشکلی نیز برای زندگی شان به وجود نیاورند . ممکن است افراد تنها به دلیل شرایط بحرانی زندگی خود ، یک آدم جدید پیدا کند تا ناراحتی هایش را فراموش کنند .

خیانت عاطفی چیست

نتیجه :

همانطور که می دانید خیانت از جمله بدترین و دردناک ترین اتفاقاتی است که ممکن است در زندگی زناشویی فرد اتفاق بیفتد . خیانت انواع مختلفی داشته و با توجه به موارد گفته شده خیانت عاطفی و احساسی از تمام آن ها سخت تر است .

افراد تنها برای عاشق شدن به جنس مخالف خود نزدیک نخواهند شد ، در ابتدا ممکن است افرد به دلیل رهایی از مشکلات ، خوش گذرانی ، سرگرمی ، فاصله گرفتن از همسر و غیره به جنس مخالف خود نزدیک شوند .

پس از ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف ممکن است فرد پس از مدتی نه تنها به او دلبسته شود بلکه با او رابطه جنسی نیز داشته باشد . متاسفانه می توان گفت ارتباطات آسان در فضای مجازی و همچنین مضرات ماهواره زمینه ساز این خیانت ها می باشند .

حکم خیانت مرد به زن چیست؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits