دلگرم
امروز: جمعه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
علت خونریزی زگیل تناسلی چیست،خطرناک است؟
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زگیل تناسلی نوعی زائده پوستی است که در شکل و اندازه متفاوت دیده می شوند و در برخی موارد ممکن است زگیل ها خونریزی کنند که باعث ایجاد درد می شود.

منبع : شفا

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل های تناسلی در اثر عفونت با زیر گروهی از ویروس های پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند. زیر گروه دیگری از HPV ها که به دستگاه آنوژنیتال آسیب می رسانند می تواند منجر به تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم شود و باعث سرطان دهانه رحم گردد.

این زائده پوستی می تواند در قسمت هایی مانند نواحی زیر دیده شوند:

ران
کشاله ران
دهانه رحم
اندام تناسلی
درون واژن یا مقعد

علائم زگیل تناسلی

از علائم زگیل تناسلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سوزش و خارش
انسداد مجاری ادرار
به وجود آمدن بیماری های مقاربتی
مشاهده و احساس رطوبت و ترشحات در ناحیه زگیل
وجود زگیل ها به صورت پراکنده در اندازه های متفاوت

زگیل تناسلی

خونریزی زگیل تناسلی

در صورتی که زائده های پوستی ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی در مسیر مجاری ادراری گسترش پیدا کنند و در موارد نادری سبب بسته شدن این مجاری شوند موجب بروز خونریزی، ایجاد درد و انسداد مجاری خواهند شد.

نحوه انتقال ویروس پاپیلوم

این ویروس در اثر تماس نزدیک با پوست یا مخاط فرد آلوده به فردسالم منتقل می شود و به راحتی از فردی به فرد دیگر سرایت می کند به طوری که بعد از تماس جنسی با فرد آلوده این ویروس انتقال می یابد. کودکانی که مادرانشان به این ویروس آلوده باشند ممکن است حین زایمان ، آن را از مادر خود بگیرند . پزشکان بهتر است که در مواجهه با این بیماری در کودکان ، احتمال کودک‌آزاری را نیز مدنظر داشته باشند.

نحوه تشخیص زگیل تناسلی چیست؟

برای تشخیص این بیماری می توان از پاپ اسمیر و آزمایش خون استفاده کرد. پاپ اسمیر برای تشخیص زگیل تناسلی در زنان مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در خانم های بالای 35 سال توصیه می شود که سالی یک بار حداقل این تست را انجام دهند. تا با نمونه برداری جزیی از دهانه رهم و واژن از سلامت دستگاه تناسلی خود آگاه شوند.

حتماً بخوانید:
راه انتقال زگیل و درمان این عارضه پوستی

راه انتقال زگیل و درمان این عارضه پوستی

زگیل و راه های انتقال آن زگیل‌ها زوائد گوشتی هستند که در اثر ورود ویروسی به نام پاپیلومای انسانی ایجاد می‌‌شوند. راه انتقال ویروس از یک انسان به…

در آزمایش خون زگیل تناسلی که به روش مولکولی نیز مشهور است با توالی ژن ها تشخیص می دهند فرد به ویروس مبتلا هست یا خیر.

درمان زگیل تناسلی چیست؟

معمولاً درمان به صورت از بین بردن زگیل های به وجود آمده است که باید هر چه سریعتر انجام شود تا مانع گسترش بیماری و ازدیاد زگیل ها که به سرعت رخ می دهد شود. هرچند که به کار گیری واکسن در این مرحله چندان کار ساز نبوده و توصیه نمی شود و فقط می تواند مانع از ابتلا به سایر گونه های ویروسی شود.
زگیل های تناسلی را می توان با روش های متعددی مانند فریز و لیزر نمودن از بین برد که در این میان اثر لیزر نسبت به سایر روش ها سریعتر و مطمئن تر است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits