مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
تصاویری از اولین خودروی الکتریکی شیائومی به بیرون درز کرد!
0
در حالیکه شیائومی هنوز اولین خودروی الکتریکی خود را معرفی نکرده است امروز تصاویری از این خودرو در خیابان‌های چین فاش شده است که طراحی آن را تاحدودی به ما نشان می‌دهد‌.

شیائومی چندین سال است که در حال توسعه اولین خودرو الکتریکی خود است و گفته می‌شود در سال ۲۰۲۴ آن را عرضه خواهد کرد. تاکنون شایعات زیادی درباره این خودرو وجود داشته است و هنوز مشخص نیست که کار توسعه آن در چه مرحله‌ای قرار دارد. البته لی جون مدیرعامل شیائومی اخیرا گفته بود که قیمت این خودرو کمتر از ۴۰ هزار خواهد بود و به عنوان رقیب خودروی تسلا مدل ۳ وارد بازار خواهد شد. خودروی شیائومی ظاهرا قابلیت‌های خودران نیز خواهد داشت و با استفاده از دوربین‌های LiDAR قادر به هدایت خودرو بدون نیاز به کمک راننده خواهد بود. ضمنا گفته می‌شود که این خودرو تا ۱۰۰۰ کیلومتر برد خواهد داشت.

 اولین خودروی الکتریکی شیائومی

اخیرا شرکت‌های زیادی وارد دنیای خودروهای الکتریکی شدند و برای مثال شرکت سونی در همین رویداد CES 2023 اولین خودروی الکتریکی خود را با همکاری هوندا معرفی کرد. این شرکت حتی قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ اولین خودروی خودران خود را عرضه کند.

 اولین خودروی الکتریکی شیائومی

در هر حال باید منتظر بمانیم و بیینیم که شیائومی چه زمانی موفق به معرفی اولین خودروی الکتریکی خود خواهد شد.ما در حال حاضر هیچ چیز در مورد مشخصات فنی خودرو نمی دانیم، به جز این ایده که باید ویژگی هایی برای رانندگی خودران داشته باشد. این شرکت چینی قصد دارد برای این کار از Xiaomi Pilot، فناوری ساخته شده توسط این شرکت و مبتنی بر LiDAR استفاده کند. علاوه بر این، طبق گزارشی از وب‌سایت چینی 36kr در آگوست 2022، این خودرو می‌تواند به تنهایی 1000 کیلومتر را با کمک باتری جدید Qilin که توسط CATL ایجاد شده است طی کند.با این حال، شیائومی تا به امروز چیزی در مورد خودروی الکتریکی خود فاش نکرده است. با این حال، یکی از کاربران Weibo اخیراً تصاویری از خودروی الکتریکی شیائومی را به صورت کاملاً استتار شده در پیش تولید منتشر کرده است.گفته می‌شود این خودروی استتار شده شیائومی است. با یک لیدار روی سقف و یک لیدار حالت جامد پرکننده کور در سمت چپ عقب. نسخه ای با کالیپرهای ترمز زرد وجود دارد. نویسنده این نشریه می نویسد که فرم کلی خودرو تا حدودی شبیه به Xpeng P7 است.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است