دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۹ مه ۲۰۲۴ میلادی
خطرات مرگ آفرین داشتن جوجه رنگی در خانه !
49
خطرات جوجه رنگی را ببینید و بگویید امسال برای بچه هاتون جوجه میخرید ؟

برخی افراد نا آگاه تعدادی جوجه چند روزه را که در شرایط کاملاً غیر بهداشتی رنگ و نگهداری میشوند درون جعبه های مقوایی قرار داده و به فروش میرسانند که میتواند خطرات بهداشتی را برای خریداران به همراه داشته باشد.مشتری جوجه های رنگی اغلب کودکان هستند و پدر و مادرها نیز با اصرار بچه ها و برای پر کردن اوقات فراغت کودکانشان مجبور به خرید این جوجه ها میشوند.نگهداری این جوجه ها بعد از خرید مسأله ای است که هیچگاه اهمیتی به آن داده نمی شود بطوری که کودکان این جوجه ها را در آپارتمان نگهداری میکنند و به این ترتیب زمینه انتقال بیماریهای مشترک را به اعضای خانواده فراهم میکنند.

جوجه هایی که در کنار خیابان و توسط دستفروشان عرضه میشوند، جوجه های نر توسط کارگران مرغداری یا دست فروشان بصورت غیر مجاز عرضه میشوند این نوع جوجه ها از نوع گوشتی و یا تخم گذار نیستند و به همین دلیل عمر زیادی ندارند و از طرفی به دلیل اینکه جوجه ها ارزش اقتصادی ندارند بنابراین از نظر بیماریها هم تحت پوشش اقدامات پیشگیرانه و واکسیناسیون قرار نمی گیرند و پس از مدت کوتاهی نیز از بین میروند که هم باعث انتقال عوامل بیماری زا به بچه ها خواهند شد و هم پس از مرگ، اثرات روانی بر روی کودکان خواهد گذاشت.

بیماریهای مشترک بین طیور و انسان که ممکن است از طریق جوجه های رنگی به انسان منتقل شوند را آنفلوانزای نوع A، نیوکاسل و یا باکتری سالمونلا می باشد که باکتری های دستگاه گوارش طیور هستند و میتوانند به انسان منتقل شوند و کمترین عارضه آنها مشکلات دستگاه گوارش نظیر اسهال و استفراق می باشد.

کودکان بدلیل علاقه زیاد که به جوجه ها دارند گاهی در کنار آنها غذا میخورند آنها را میبوسند و بدون شستن دستها اقدام به خوردن غذا مینمایند و در اثر آلوده شدن دستها، لباس کودکان و یا مواد خوراکی کودکان به این باکتری ها احتمال انتقال این بیماری به کودک وجود دارد و باعث بیمار شدن آنها می شود. لذا برای دور نگه داشتن کودکان از این بیماریها توصیه میکنیم تا جایی که امکان دارد از خرید آنها پرهیز شود و در صورت خرید خارج از محیط خانه نگهداری شوند، همچنین از کودکان بخواهیم که ارتباط کمتری با جوجه ها داشته باشند و مرتب دستها را با آب و صابون شستشو دهند.

ویدیو خطرات جوجه رنگی را ببینید :
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (49 رای)  

۳ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

شاه مقصود | ۱ هفته پیش
مرغداریها نه .....برادر من جوجه کشی ها این جوجه هارا میفروشند مرغداری که جوجه نداره مرغداری خودش جوجه میخره تولید و فروش اینها. جوجه کشی ها هستند
0
0
محمد | ۱ هفته پیش
سگ باعث بیماری نمیشه ولی جوجه رنگی باعث بیماری میشه عجب حرفی.... جالبه از دهه 60 تا حالا همه می‌خرند چرا کسی طوریش نمیشه
4
17
به نام خدا | ۱ هفته پیش
نخیر اصلا هم اینطوری نیست بی مسرف من خودم ۷۳ ساله که نزدیک اونا ها شدم و هیچیم نشده خودت زشت و کریحی
5
14

hits