دلگرم
امروز: جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
شرایط خرید خانه در آنکارا
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
از مهم ترین مزایای خرید خانه در آنکارا می توان به قیمت مناسب تری نسبه به شهر استانبول اشاره کرد . یک مزیت و دلیل دیگری که می توان برای خرید خانه در آنکارا پر اهمیت و با ارزش دانست، پایتخت بودن این شهر است .

برای خرید خانه در آنکارا بیشتر جاذبه ها در این شهر از بلوار طولانی آتاتورک عبور می کنند. شهر آنکارا پس از استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز سیاسی ترکیه می‌باشد و در مرکز کشور ترکیه و قلب آناتولی واقع شده است. این شهر پایتخت کشور ترکیه بوده و شهری با جمعیت 5.5 میلیون نفر، شهری مسکونی و در عین حال سیاسی بوده که اکثر سفارتخانه‌های مهم خارجی در این شهر واقع شده و دارای بناهای قدیمی و تاریخی از دوران روم، بیزانس و عثمانی است. شهر آنکارا یکی از شهرهای مدرن ترکیه بوده و شامل مکانهای مهم دولتی، دانشگاه های بزرگ، پایگاه های نظامی، کنسولگری‌ها و مراکز لوکس خرید می باشد. خارجی ها و ترکهای غیر بومی، آنکارا را شهری مملو از دنیای سیاست و اقتصاد می نامند.

بسیاری از گردشگران معمولاً از آنکارا فقط به عنوان یک مسیر عبور برای رسیدن به شهرهایی مانند قونیه یا کاپادوکیا استفاده می کنند. اولوس مرکز تاریخی شهر آنکارا است و بیشتر موزه ها و ساختمان های اولیه جمهوری و قلعه باستانی در آنکارا در اولوس وجود دارد.

مزایای خرید خانه در آنکارا :

این شهر یکی از شهرهای زیبا و قانون مند ترکیه محسوب می گردد و به راحتی میتوان با خرید ملک در آنکارا با ارزش 250 هزار دلار و با مساحت بزرگتر نسبت به اخذ شهروندی اقدام نمود و ظرف 3 ماه نسبت به دریافت شهروندی و پالسپورت ترکیه اقدام نمایید عمر مفید خانه ها و آپارتمان های ساخته شده در شهر آنکار 18 سال بوده و از نظر اقتصادی و سیاسی یکی از شهرهای پر رونق ترکیه محسوب می شود.

یک مزیت و دلیل دیگری که می توان برای خرید خانه در آنکارا پر اهمیت و با ارزش دانست، پایتخت بودن این شهر است که همیشه مورد توجه سران خارجی و هیات های ساسی خارجی دانست که به طور مکرر به آنکارا سفر می کنند و پیشرفت های مهمی در تجارت خارجی حاصل می شود.

داشتن فرصت های گسترده تر در آموزشی و دانشگاه های پیشرفته نیز از مزایای دیگر خرید خانه در آنکارا می باشد که کسب و کارهای جدیدی در این راستا رقم میخورد و تحرک شغلی نیروی کار را افزایش می دهد.

خرید خانه در آنکارا

تاریخچه شهر آنکارا :

در قرن 3 ، قبل از میلاد اسکندر بزرگ، آنکارا را فتح نمود و این شهر را به عنوان پایتخت خود معرفی نمود.

آنکارا در اوایل قرن 20 شهر کوچکی با چند هزار نفر جمعیت بود . وقتی مصطفی کمال آتاتورک و دوستانش آنکارا را به مرکز جنبش مقاومت خود در برابر متفقین در سال 1920 تبدیل کردند و پارلمانی را به نمایندگی از مردم ترکیه در برابر دولت عثمانی تحت کنترل متفقین در استانبول اشغالی تأسیس کردند. پس از جنگ جهانی اول با موفقیت در جنگ استقلال ترکیه ، دولت در استانبول و امپراتوری توسط مجمع بزرگ ملی ترکیه در آنکارا در سال 1923 منسوخ می شود و جمهوری ترکیه تأسیس گردید. وقتی امروز به آنکارا مدرن 5.5 میلیون نفری نگاه می کنید ، تقریباً همه آنچه را می بینید پس از سال 1923 ساخته شد. نام آنکارا از کلمه سلتی Ancyra به معنی لنگر گرفته شده است. دلیل اصلی استفاده از نام لنگر در این شهر قطعاً مشخص نیست، اما افسانه های مختلفی وجود دارد.

اگر از طریق فرودگاه Esenboga در آنکارا سفر می کنید ، به مناطق وسیع اطراف نگاه کنید. این جایی است که تیمور لین در سال 1402 ، در نبرد بزرگ آنکارا ، سلطان عثمانی بایزید اول را شکست داد. منطقه Esenboga از آن زمان نام خود را حفظ می کند ، زیرا یکی از ژنرال های معروف تیمور و فرمانده ناوگان معروف فی، پایگاه خود را در اینجا قرار داده است. آنکارا در سال 1403 توسط عثمانی بازپس گرفته شد و از آن زمان تحت کنترل ترکیه باقی مانده است.

وضعیت اقتصادی و صنعت شهر آنکارا :

خرید ملک در آنکارا

قبل از تشکیل دولت ترکیه، آنکارا شهری با 30 هزار نفر جمعیت بود که در اطراف قلعه آنکارا تأسیس و برقرار شده بود. از آنجا که در آن زمان معیشت اصلی این استان کشاورزی و دامداری بود تجارت و خرید و فروش کالاهای کشاورزی و حیوانی محدود بود. در اولین سالهای تشکیل دولت جمهوری ترکیه، این دوره رکود در آنکارا پایان یافت. خدمات زیربنایی و روبنایی که برای یک شهر مدرن صورت گرفت و زندگی اقتصادی پر رونقی تشکیل شد که شروع به احیای تجارت گردید و کارگاه های کوچک تأمین مصالح ساختمانی تأسیس شد و پس از آن سازمانهای صنعتی عمومی و کارخانه جات خصوصی و دولتی شکل گرفت.

پس از تاسیس کارخانجات در آنکارا مهاجرت داخلی به آنکارا از دیگر شهرها و روستاها آغاز گردید و با افزایش روزافزون صنایع در آنکارا رفته رفته جمعیت این شهر نیز رشد نمود و امروزه آنکارا به دلیل توجه بیشتر استانهای همجوار آنکارا از نظر فعالیت های اقتصادی ، در زمره شهرهای پیشرو در صنعت قرار دارد. با روند رشد صعودی صنایع در آنکارا مردم کشور ترکیه به فکر خرید خانه در آنکارا بودند که این خود نقطه قوت دیگری برای افزایش ساخت و ساز و تولید مسکن بود. با خرید خانه در آنکارا مردم شهرهای اطراف به لحاظ سیاسی و اقتصادی تمایل به خرید و سرمایه گذاری به بخش مسکن روی آوردند.

وقتی فعالیت های تولیدی در آنکارا بررسی می شود ترکیه به طور کلی دارای جایگاه مهمی در صنعت تولیدکنندگان چوب، سازندگان مبلمان، اثاثه یا لوازم داخلی خانه می باشد که در این صنعت همیشه پیشرو بوده و قسمت اعظمی از کارخانجات تولید مبلمان در شهر آنکارا واقع شده است. بیش از 13000 صنعت تولیدی در شهر آنکارا مشغول به فعالیت بوده که این میزان پس از رسمیت دولت جمهوری ترکیه در سال 1925 تأسیس و شکل گرفته است.

کارخانه سیمان و کارخانه باروت در منطقه الماداگ آنکارا تأسیس شده است. تعداد تاسیسات صنعتی در سالهای اخیر به سرعت افزایش یافته و متنوع شده است. امروزه سیمان، تراکتور، ابزار و ماشین آلات کشاورزی، موتور، رنگ، آجر، کاشی و جنگلداری، مبلمان، مواد معدنی و همچنین سازمان های وابسته به صنایع غذایی مانند کارخانجات های تولید ماکارونی، آرد، روغن نباتی، لبنیات، شکر و حتی موسسات صنعتی که پارچه و بافندگی تولید می کنند نیز شروع به ظهور کرده اند.

صنایع دفاعی در آنکارا :

نظر به اینکه شهر آنکارا بعد از تشکیل جمهوری ترکیه به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده صنایع مختلف نظامی و دفاعی نیز در این شهر توسعه یافته است. یکی از مهمترین سرمایه گذاری در صنایع دفاعی شهر آنکارا در حال تکمیل و شکل گیری می باشد. بزرگترین پروژه صنایع دفاعی ترکیه، تولید صنایع هوا و فضای کشور ترکیه می باشد که از سال 1984 با همکاری کشور آمریکا تأسیس و به بهره برداری رسید.

وضعیت آب و هوایی شهر آنکارا :

آنکار به لحاظ استراتژی و موقیعت قلمرو وسیع این شهر، اختلافات اقلیمی مختلفی وجود دارد. در جنوب، آب و هوای استپی، که از ویژگی های بارز آب و هوای آناتولی مرکزی است ، در شمال، مناطق معتدل و بارانی آب و هوای دریای سیاه دیده می شود. در این منطقه آب و هوای قاره ای غالب است، دمای زمستان کم و تابستان گرم است. گرم ترین ماه این شهر جولای و آگوست و سردترین ماه ژانویه است.

میزان بارندگی در منطقه در قسمت شمالی و جنوبی متفاوت است. قسمت شمالی دارای رژیم بارشی بوده و متاثر از دریای سیاه می باشد ولی قسمت جنوب، ویژگی آب و هوایی منطقه آناتولی مرکزی را نشان می دهد. به دلیل ساختار منطقه در زمستان اغلب مه وجود دارد. متوسط ​​دمای این شهر 11.7 درجه سانتی گراد و متوسط ​​بارندگی سالانه 389.1 میلی متر است. بیشترین مقدار دما 40.8 درجه سانتیگراد و کمترین دما 24.9 درجه سانتیگراد تعیین شد.

جمع بندی برای خرید خانه در آنکارا :

در حالت کلی می توان نتیجه گرفت آنکارا شهری سیاسی و اقتصادی است که اکثر دپارتمان های مهم دولتی در آنجا واقع شده و از جهتی اکثر صنایع تولیدی و کارخانجات مهم نیز در شهرک های صنعتی این شهر فعال است. وضعیت آموزشی و آکادمی های شهر آنکار با توجه به موقعیت سیاسی و صنعتی شهر بسیار مدرن و پیشرفته می باشد. اقلیم منطقه شهر آنکارا با شرایط آب و هوایی معتدل بوده که در جمع بندی جمیع جهات می توان نتیجه گرفت خرید خانه در آنکارا با توجه به اینکه شهری مدرن و اقتصادی است ارزش سرمایه گذاری دارد و مدتی کوتاه با انتخاب سرمایه گذاری درست در خرید ملک در آنکارا می توان ارزش افزوده چشم گیری را در این عرصه کسب نمود.

خرید خانه در ترکیه تخصص ماست به ما اعتماد کنید. شرکت ناب هاوس با دارا بودن بهترین و مجرب ترین کارشناسان فروش در حوزه سرمایه گذاری و خرید خانه در آنکارا و ترکیه شما را در این مسیر یاری می کند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است