دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
بررسی دلایل اصلی خاموش نشدن ماشین لباسشویی
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خاموش نشدن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی می باشد که ممکن است برای هر مدل و برند ماشین لباسشویی ایجاد شود. با ما همراه باشید تا با علت روشن نشدن ماشین لباسشویی آشنا شوید.

ماشین لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی است که در صورت خراب شدن، خانواده‌ها را وادار می‌کند هرچه سریع‌تر تلاش کنند آن را به یک تعمیرکار متخصص سپرده و مشکل را رفع کنند. اما می‌دانیم که برخی از مشکلات این دستگاه، مانند سایر لوازم خانگی در منزل قابل رفع است و نیازی به استفاده از کمک تکنسین وجود ندارد.

البته بیشتر مشکلات متاسفانه به بررسی تعمیرکار متخصص نیاز دارند. در این مقاله به دلایل این موضوع خواهیم پرداخت که چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود.

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود؟

  • خرابی پمپ تخلیه
  • اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی
  • خرابی تایمر
  • خرابی برد دستگاه

اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود، از مشکلات متداولی است که اکثر برندها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و البته دلایل مختلفی هم دارد.

بررسی علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی

ممکن است ماشین لباسشویی را برای 30 دقیقه شستشو تنظیم کرده باشید، چون زمان کافی برای پهن کردن لباس‌ها را پیش از ترک خانه خواهید داشت؛ اما پس از گذشتن از زمان تعیین شده، دستگاه همچنان خاموش نشده است! بدون شک با مشاهده‌ی این موارد، بدون معطلی جهت تعمیر ماشین لباسشویی اقدام خواهید کرد و احتمالا از بروز مشکلی که دقیقا نمی‌دانید به چه دلیلی ایجاد شده، نگران و هراسان خواهید شد.

خاموش نشدن ماشین لباسشویی

خاموش نشدن ماشین لباسشویی نشان از خرابی و یا عدم عملکرد صحیح در قطعاتی دارد که باید سریعا در جهت تعمیر آن‌ها اقدام کرد. تعمیر به موقع قطعات، از تعویض آن‌ها پیشگیری کرده و در نتیجه، هزینه کمتری را در بر خواهد داشت و اما اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود، دلایل مختلفی دارد، که در ادامه هریک را توضیح داده‌ایم؛ به این صورت، می‌توانید در زمان بروز این مشکل، مورد پیش آمده را بهتر و دقیق‌تر به تکنسین منتقل کنید.

  • خرابی پمپ تخلیه
  • اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی
  • خرابی تایمر
  • خرابی برد دستگاه

خرابی پمپ تخلیه

زمانی که ماشین لباسشویی نتواند به درستی آب را از مخزن شستشو تخلیه کند، در این مرحله متوقف شده و به دلیل اینکه این عمل را به صورت کامل به انجام نمی‌رساند، مدام تخلیه کرده و فرایند شستشو را جلو نمی‌برد. دلیل خرابی پمپ تخلیه هم چیزی نیست جز ورود کرک و یا اشیائی که از فیلتر عبور کرده و در پمپ گیر افتاده‌اند. در بسیاری از مواقع، پمپ باید تعویض شود، اما شاید تکنسین راهی برای تعمیر آن هم پیدا کند.

علت خاموش نشدن لباسشویی

اختلال در عملکرد موتور

یکی دیگر از دلایل اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود، خرابی و یا اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی است. اگر این قسمت از دستگاه به هر دلیلی مثل خرابی سیم‌پیچ‌ها، ذغال‌ها و یا خازن راه‌ انداز، از کار بیفتد، تایمر در هر وضعیتی که هست توقف کرده و اصطلاحا گیر خواهد کرد.

نکته: در صورتی که آب کثیف از لباسشویی تخلیه نمی شود، این مساله به مسدود بودن و گرفتگی مجاری تخلیه و یا خرابی پمپ تخلیه و اجزای آن مربوط می شود. رفع این مشکل در حالت اول می تواند آسان و بی دردسر باشد، اما اگر اشکال از پمپ تخلیه بوده و نیاز به تعویض داشته باشد، بهتر است فورا با تعمیرکار تماس بگیرید.

خرابی تایمر

تایمر دستگاه مشخص می‌کند که چه زمانی شستشو به اتمام رسیده و ماشین لباسشویی خاموش شود. گاهی اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود، تنها به دلیل خرابی تایمر است و اینکه دستوری از سمت تایمر به دستگاه داده نمی‌شود تا عملیات شستشو را به پایان برساند.

حتماً بخوانید:
فرق ماشین لباسشویی بدون تسمه با لباسشویی با تسمه چیست؟

فرق ماشین لباسشویی بدون تسمه با لباسشویی با تسمه چیست؟

سیستم کاری ماشین لباسشویی بدون تسمه همان طور که از نام‌شان نیز برمی‌آید فاقد هرگونه اتصال زنجیری و تسمه‌ای‌ می‌باشد. مزایا و معایب ماشین لباسشویی…

خرابی برد دستگاه

برد دستگاه، مثل قلب و مغز ماشین لباسشویی عمل می کند و در صورت از کار افتادن، عملکرد دستگاه را به کلی مختل می‌کند. در چنین شرایطی، زمانبندی دستگاه برای شستشو درست عمل نکرده و ماشین لباسشویی خاموش نمی شود.

علت خرابی لباسشویی

به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از هر اقدامی، مشکل را با افراد متخصص مطرح کنید تا اختلالی در سیستم ماشین لباسشویی به‌وجود نیاید، چرا که قطعات آن صدمه خواهند دید.
ماشین لباسشویی‌های جدید، مجهز به تکنولوژی پیشرفته و جدیدی هستند که با ماشین لباسشویی‌های قدیمی تفاوت‌هایی دارند و به همین دلیل حتی اگر در تعمیر ماشین لباسشویی‌های قدیمی تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم بررسی اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود را به دست تکنسین متخصص این نوع از دستگاه‌ها بسپارید.

منبع : کارابامااین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits