مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
این حشره خور و بچه هایش مانند یک هزارپای خزدار است!
4
حشره‌خوار پستانداری کوچک و شبیه به موش کور عضو راسته حشره‌خوارسانان است. این موجودات در بچگی بینایی ضعیفی دارند و این نوزادان تقریباً نابینا هستند.

با آنکه ظاهر بیرونی این جانور همچون موشی بینی‌دراز است، حشره‌خوارها بر خلاف موش‌ها جونده نیستند و بیشتر نزدیک به موش‌های کور هستند. حشره‌خوارها دارای دندان‌هایی تیز و نیزه‌شکل هستند که شباهتی با دندان‌های جوندگانی چون موش ندارند.یک ویدیویی از موجودات کوچکی که دم یکدیگر را گرفته اند و مانند یک هزارپا خزدار روی زمین می چرخند، توجه کاربران را در اینترنت به خود جلب کرده است.

حشره خور و بچه هایش

این ویدیو که «قطار NOPE» نام دارد، از روز دوشنبه (24 ژوئیه) که در ایمگور پست شد، نزدیک به 3 میلیون بازدید داشته است. کاربران خلاق بودند و واحد خزدار را «صدپا انسان: نسخه موش» و «مار کرکی» نامیدند.
حداقل دو نفر از نظر دهندگان این حیوان را درست متوجه شدند: آنها زیرک هستند.در این کلیپ یک مادر است که نوزادان خود را در قطاری که به عنوان کاروان شناخته می‌شود، هدایت می‌کند.

حشره خور و بچه هایش

حشره‌خوارها را می‌توان در سراسر جهان یافت. در مناطق گرمسیری و با دمای معتدل اما تنها گینه نو، استرالیا، و زلاندنو هستند که حشره‌خوار بومی ندارند. در آمریکای جنوبی، حشره‌خوارها مهاجرانی به نسبت تازه‌وارد هستند و تنها در مناطق شمالی آند یافت می‌شوند. در زمینه تنوع جانوری، تیره حشره‌خواران چهارمین تیره پرعضو پستانداران است.

حشره خور و بچه هایش

در اینجا می توانید کلیپ این مادر و فرزندانش را ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (4 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است