دلگرم
امروز: دوشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی
2
زمان مطالعه: 10 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

حساب وکالتی در بانک کشاورزی

افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی این امکان را برای مشتریان فراهم می سازد که بتوانند در بورس کالا فعالیت داشته و جهت خرید خودرو یا سایر کالاها از این طریق اقدام نمایند. بورس کالا و انرژی یکی از مهم ترین بازارهای کشور می باشد که در سال های اخیر توجه ویژه ای به آن صورت گرفته است. خودرو از جمله جدیدترین و مهم ترین محصولاتی است که به تازگی در بازار بورس عرضه شده و مشتریان زیادی هم دارد.

با توجه به این که افراد زیادی تمایل به خرید خودرو از این طریق دارند، تقاضا جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک کشاورزی هم به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. چرا که داشتن حساب وکالتی یکی از شرایط اصلی مورد نیاز جهت فعالیت در بازار بورس و خرید محصولات مختلف به این روش می باشد. البته جهت این امر، امکان وکالتی کردن حساب در سایر بانک ها هم وجود دارد. با این حال، بسیاری از متقاضیان بانک کشاورزی را جهت وکالتی کردن حساب انتخاب می کنند.

افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی در حال حاضر تنها با روش حضوری انجام می گیرد. یعنی متقاضیان استفاده از حساب های این بانک جهت فعالیت در بورس و خرید کالاهای گوناگون، برای تبدیل حساب عادی خود به وکالتی باید حضورا به شعبه مراجعه کنند.

ذکر این نکته هم الزامی است که وکالتی کردن حساب این بانک پیش نیازهای مختلفی دارد که کاربران باید از آن ها آگاهی کامل داشته باشند. با توجه به اهمیت موضوع، در این مقاله روش انجام این کار به صورت کامل توضیح داده و احتمال فراهم شدن شرایط برای افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک کشاورزی در آینده را هم بررسی خواهیم کرد.

چرا که این روزها حساب وکالتی کاربردهای متعددی داشته و بسیاری از بانک ها امکان ایجاد چنین حسابی را به صورت آنلاین هم فراهم ساخته اند. از این رو ممکن است بانک کشاورزی هم به زودی این مورد را به خدمات اینترنتی خود اضافه کند. با ما همراه باشید تا شناخت مناسبی از روش تکمیل فرم حساب وکالتی بانک کشاورزی به دست آورید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی

همان طور که گفتیم، بانک کشاورزی از جمله بانک های مهم و شناخته شده کشور می باشد که امکان ایجاد حساب وکالتی برای کاربردهای مختلف به ویژه فعالیت در بورس کالا را برای مشتریان خود فراهم ساخته است. از این رو تمام کسانی که در این بانک حساب داشته و قصد وکالتی کردن آن را دارند و هم چنین افرادی که متمایل به ایجاد حساب وکالتی جدید در این بانک هستند، جهت این امر با مشکلی مواجه نخواهند بود.

با توجه به اهمیت موضوع، در این بخش نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی را به صورت کامل و با استفاده از روش های گوناگون برای تان توضیح خواهیم داد. بنابراین اگر تا کنون جهت ایجاد چنین حسابی اقدام نکرده یا روش انجام آن را نمی دانید، به سادگی با مراحل وکالتی کردن حساب های این بانک آشنا خواهید شد. اما قبل از آن، توضیحاتی در رابطه با حساب وکالتی بورس کالا بانک کشاورزی ارائه می دهیم تا شناخت مناسبی از این نوع حساب داشته باشید.

حساب وکالتی بانک کشاورزی چیست؟

بسیاری از افراد ضرورت ایجاد این نوع حساب برای انجام فعالیت های گوناگون مانند معامله در بازار بورس را می دانند. اما متوجه نیستند که این حساب دقیقا چه کاربری داشته و فرق آن با دیگری حساب های بانک کشاوزی چیست. در این رابطه باید بگوییم که حساب وکالتی یک نوع حساب بانکی خاص بوده و متقاضی به بانک این وکالت را می دهند که امکان مسدودسازی، رفع مسدودی و انتقال وجه را برای سازمان یا شرکت دیگری فراهم سازد.

از جمله شرکت هایی که امکان دسترسی به حساب وکالتی بانک کشاورزی را پیدا می کنند هم می توان به بورس کالا اشاره نمود. به عبارت دیگر، زمانی که شما یک حساب وکالتی برای فعالیت در بازار بورس ایجاد می کنید، این حساب به حساب کارگزاری تان متصل شده و هنگام خرید خودرو یا هر کالای دیگری از بورس، امکان برداشت وجه مورد نیاز از آن وجود دارد. به همین خاطر، اطلاع از روش افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک کشاورزی یا حضوری آن برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد.

روش های افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، این روزها بسیاری از سازمان های مختلف از جمله بانک ها خدمات گوناگون خود را به صورت غیر حضوری ارائه می دهند. از جمله خدمات جدید و آنلاینی که توسط اکثر بانک های مهم کشور ارائه می شود، می توان به همین ایجاد حساب وکالتی اشاره نمود. از این رو برای تکمیل فرم حساب وکالتی بانک کشاورزی و افتتاح آن هم می توان به دو روش حضوری و آنلاین اشاره نمود.

با این حال، بانک کشاورزی فعلا امکان ایجاد این نوع حساب را تنها به صورت حضوری فراهم می سازد. اگر چه ممکن است زیر ساخت های لازم برای افتتاح حساب وکالتی این بانک در آینده به صورت غیر حضوری هم فراهم شود. با توجه به این موضوع، در ادامه شیوه حضوری ایجاد حساب وکالتی این بانک را توضیح داده و احتمال فراهم شدن شرایط برای ایجاد این حساب به شکل آنلاین را هم بررسی خواهیم کرد.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی حضوری

از آن جایی که تا کنون بانک کشاورزی شرایط لازم جهت ایجاد حساب وکالتی آنلاین را فراهم نکرده است، متقاضیان جهت این امر باید حضورا مراجعه نمایند. البته افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی به روش حضوری هم چندان دشوار نبوده و با طی کردن یک سری مراحل ساده، امکان ایجاد آن را خواهید داشت. منتهی انجام این پروسه به صورت حضوری نیاز به فراهم شرایط و پیش نیازهای لازم دارد.

از آن جایی که بسیاری از مشتریان بانک کشاورزی قصد شرکت در طرح های فروش شرکت های مختلف خودروسازی در بورس کالا را دارند، باید از این پیش نیازها و روش افتتاح حساب وکالتی آگاهی کامل داشته باشند. به همین خاطر، در این قسمت به نحوه ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک کشاورزی پرداخته و مراحل آن را به صورت گام به گام توضیح داده ایم. این مراحل مورد نیاز برای افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی به شکل حضوری، شامل موارد زیر می باشند:

ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی

اولین قدم جهت ایجاد حساب وکالتی در بانک های مختلف برای فعالیت در بورس کالا، ثبت نام در سامانه سجام است. افرادی که تا کنون در این سامانه نام نویسی نکرده باشند، جهت وکالتی کردن حساب خود در بانک کشاورزی حتما باید این کار را انجام دهند. البته دقت داشته باشید که این مرحله مورد نیاز برای ایجاد حساب وکالتی بانک کشاورزی هم چندان دشوار نبوده و به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد.

جهت این امر کافی است با استفاده از گوشی موبایل یا سیستم های رایانه ای به سایت اینترنتی سجام به نشانی www.sejam.ir وارد شده و مراحل لازم برای ثبت نام را پشت سر بگذارید. برای نام نویسی در سجام هم به اطلاعات متعددی از جمله اطلاعات هویتی، مالی و کارت بانکی، ارتباطی، محل سکونت و غیره نیاز دارید. بعد از این که مراحل ثبت نام سجام را با موفقیت طی کردید، یک کد تحت عنوان کد بورس در اختیارتان قرار گرفته و امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک کشاورزی و حضوری آن فراهم می شود.

ثبت نام در کارگزاری و دریافت فرم افتتاح حساب

گام بعدی جهت ایجاد حساب وکالتی در بانک کشاورزی، ثبت نام در کارگزاری است. چرا که برای ایجاد این نوع حساب در هر بانکی، لازم است متقاضی از یک کارگزاری معتبر معرفی نامه داشته باشد. ضرورت انجام این کار هم اتصال حساب بانکی به حساب شما در کارگزاری مربوطه می باشد. در نتیجه، بانک برای افتتاح حساب وکالتی معرفی نامه یک کارگزاری معتبر را درخواست می کند.

پس از ثبت نام کارگزاری، فرم حساب وکالتی بانک کشاورزی در اختیارتان قرار گرفته و می توانید با کمک آن این نوع حساب را ایجاد نمایید. دقت داشته باشید که کارگزاری های معتبر زیادی در کشور وجود داشته و پس از انجام تحقیقات، می توانید کارگزاری مورد نظر خود جهت این امر را از میان آن ها انتخاب کنید.

بیش تر این کارگزاری ها هم امکان نام نویسی را به صورت آنلاین فراهم ساخته اند. در ادامه، نحوه نام نویسی و دریافت معرفی نامه از دو کارگزاری مطرح یعنی آگاه و مفید را جهت افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی توضیح خواهیم داد.

مراجعه حضوری به شعب بانک کشاورزی و ایجاد حساب وکالتی

بعد از این که دو مرحله قبل را با موفقیت انجام دادید، نوبت به مرحله نهایی ایجاد این نوع حساب می رسد. جهت این امر باید به یکی از شعب بانک کشاورزی مراجعه و درخواست خود را جهت ایجاد حساب وکالتی ارائه دهید. البته شما می توانید نسبت به وکالتی کردن حساب عادی خود در این بانک هم اقدام نمایید که این گونه نیاز به صرف زمان کم تری وجود دارد.

به هر حال، جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک کشاورزی یا تبدیل حساب عادی به وکالتی، به یک سری مدارک هم نیاز خواهید داشت. از جمله مهم ترین مدارک لازم بدین منظور می توان به مدارک هویتی و فرم افتتاح حساب وکالتی که با ثبت نام در کارگزاری دریافت کرده اید، اشاره نمود. به این ترتیب، یک حساب وکالتی جدید برای شما افتتاح گردیده یا این کا حساب عادی تان در این بانک به وکالتی تبدیل می شود. به هر حال، این حساب وکالتی بانک کشاورزی امکان فعالیت در بورس کالا را برای شما فراهم می سازد.

بعد از این که مراحل فوق را طی کرده و حساب وکالتی خود را در این بانک ایجاد نمودید، باید شماره حساب مربوطه را به کارگزاری خود اعلام نمایید. اکثر کارگزاری ها امکان اعلام شماره حساب وکالتی را هم به صورت آنلاین در سامانه خود فراهم ساخته اند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک کشاورزی

همان طور که از ابتدای مطلب هم بیان کردیم، بانک کشاورزی در حال حاضر تنها شرایط لازم برای ایجاد حساب وکالتی به شکل حضوری را فراهم کرده و امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک کشاورزی وجود ندارد. از این رو مشتریان و کسانی که برای معامله در بازار بورس قصد استفاده از حساب های این بانک را دارند، باید اقدامات بالا را انجام دهند.

با این حال، از آن جایی که حساب وکالتی این روزها جهت شرکت در قرعه کشی خرید خودروهای داخلی هم مورد استفاده قرار می گیرد، بسیاری از بانک ها امکان افتتاح این نوع حساب را به صورت آنلاین هم فراهم ساخته اند. بنابراین می توان انتظار داشت بانک کشاورزی هم در ادامه شرایط لازم جهت ایجاد حساب وکالتی آنلاین را مهیا نماید. در صورت اعلام این بانک مبنی بر افتتاح غیر حضوری این نوع حساب، روش تکمیل فرم حساب وکالتی بانک کشاورزی با این روش را هم برای تان توضیح خواهیم داد. در نتیجه برای ایجاد حساب وکالتی آنلاین هم با مشکلی مواجه نخواهید شد.

متقاضیان با وارد کردن آدرس ib.bki.ir/pid186.lmx در سایت گوگل می توانند صفحه سامانه وکالتی کردن حساب بانک کشاورزی را مشاهده نمایند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک کشاورزی

مطابق با تصویر بالا، متقاضیان پس از ورود به سامانه بانکداری دیجیتالی بانک کشاورزی و وارد کردن کد ملی، شماره حساب، شماره تلفن همراه و کد امنیتی وارد صفحه شخصی خود می شوند که لازم است مراحل اعتبار سنجی و سایر مراحل را به درستی انجام دهند، تا بتوانند فرایند حساب وکالتی بانک کشاورزی را به پایان برساند.

separator line

حتماً بخوانید:
چگونه حساب وکالتی در بانک سپه باز کنیم ؟

چگونه حساب وکالتی در بانک سپه باز کنیم ؟

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits