مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۱ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۴ مارس ۲۰۲۳ میلادی
حرف های دم گربه!
31
اگر به گربه ها علاقه دارید این مطلب رو از دست ندید چون گربه ها اینجوری حرف میزنند.

در مورد سگ‌ها جنباندن زیاد دم علامتی مبنی بر دعوت دیگری برای نزدیک شدن و دوستی ا‌ست اما در مورد گربه‌ها تاباندن دم جهت دور کردن دیگران به کار می‌رود و به نوعی نشان دهنده تنش رفتاری ا‌ست. حرکت زیاد دم که ممکن است با افزایش سرعت و قوس و ضربه زدن به زمین همراه شود نشانی واضح از تهاجم در گربه ا‌ست.

دم گربه /حیوان خانگی

افراشته نگه داشتن دم: هنگامی‌که یک گربه دمش را بالا نگه می‌دارد یا به سمت پشت خم می‌کند و حالت صاف و پف کرده به آن می‌دهد شما شاهد یکی از دوستانه‌ترین حالات رفتاری هستید بویژه زمانی که گربه سرش را بالا نگه‌می‌دارد. دم افراشته برای دیگر گربه‌ها نیز یک علامت محسوب می‌شود چراکه گربه‌ها اطراف مقعدشان غددی برای ترشح رایحه‌ی خاصی دارند که بواسطه‌ی فرومون موجود در آن خود را معرفی می‌کنند. در نتیجه دم افراشته بیشتر شبیه به ارائه‌ی کارت شناسایی‌ست.

دم گربه /حیوان خانگی

صاف نگه‌داشتن دم: این حالت نیز مانند تغییر قطر مردمک علامت تحریک و هیجان‌ست. هنگامی‌که دم صاف ولی به سمت پایین نگه‌داشته می‌شود نشان از تهاجم‌ است خصوصاً وقتی گربه در صدد حمله به چیزی‌ست یا آزرده شده و یا در کشمکش با گربه‌ی دیگری‌ست. اگر همین حالت نگه داشتن دم حفظ شود و نوک دم خمیده باشد بیانگر وضعیت دفاعی گربه می‌باشد. اگر گربه بیشتر بترسد و دم را بالاتر بگیرد تا جایی که کاملن عمودی بایستد اصطلاح "Halloween cat" بکار می‌رود. ارتفاع نگه‌داری دم افراشته درجه‌ی ترس و نگرانی گربه را نشان می‌دهد. گرچه وسعت ارتباطی گربه‌ها محدود است ولی همین حالات نشان دهنده احساسات و تمایلات آن‌هاست.

دم گربه /حیوان خانگی

دم گربه /حیوان خانگی

گربه‌ها از تغییر مکان،گرفتن ناخن و قرص دادن و حمام می‌ترسند و بهتر است این کار‌ها حتی الامکان با اعصاب خوب و بالا و درک ترس حیوان و عادی نشان دادن شرایط و کم سر و صدا بودن محیط انجام شود، هنگام ناخن گیری می‌توان چشم گربه را گرفت و هنگام قرص دادن بهتر است اینکار را در حالی انجام دهیم که گربه در بهترین شرایط اعتماد اخلاقی خود نسبت به شما قرار دارد. برخی از رفتار‌های این فرشته‌های دوست داشتنی همچنان کشف نشده باقی مانده است ولی آن چیز که هویداست این است که بسیار حیوانات مهربانی هستند که برای هر انسان عاشق و حیوان دوستی، همدمی بسیار عالی می‌شوند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (31 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است