مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
با خوردن جگر بوقلمون دیگر دچار کمبود هیچ ویتامینی در بدن نشوید
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از پر طرفدار ترین جگر هایی که مردم از آن استفاده می کنند جگر بوقلمون است که علاوه بر طعم فوق العاده ی که دارد ، خواص بسیاری نیز برای بدن به همراه داشته است.

آشنایی با فواید جگر بوقلمون

امروزه از روش های مختلفی برای پختن غذای لذیذ با بوقلمون استفاده می شود و هر کسی مطابق سلیقه ی که دارد آن را تهیه می نماید ولی فراموش نکنید که باید به صورت صحیحی گوشت بوقلمون و جگر بوقلمون را انتخاب نمایید. برای هر نفر باید نیم کیلو از گوشت را در نظر بگیرید و برای تمیز کردن آن نیز از چاقوی تمیزی باید استفاده نمایید که به هیچ چیز آغشته نباشد.یکی از برترین چیزهای که باید در تهیه گوشت بوقلمون به آن دقت کنید چاشنی های مورد استفاده می باشد. اگر می خواهید غذای فوق العاده ی داشته باشید سعی کنید چاشنی را جداگانه بپزید و در سی دقیقه پایانی پخت غذا آن را به داخل شکم اضافه نمایید.

به صورت کلی می توانیم خواص زیر را برای مصرف جگر بوقلمون ذکر کنیم :

 جگر بوقلمون

مصرف جگر بوقلمون برای کودکان و سالمندان در فصل سرما بسیار مناسب می باشد
در جگر بوقلمون پروتئین زیاد و چربی کمی وجود داشته است. بوقلمون از دسته مواردی است که فسفر ، آهن ، پتاسیم و ویتامین های B در آن وجود داشته است.

حتماً بخوانید:
خواص گوشت بوقلمون در بارداری چیست و چگونه مصرف میشود ؟

خواص گوشت بوقلمون در بارداری چیست و چگونه مصرف میشود ؟

گوشت بوقلمون ﻣﻨﺒﻊ ﻏﻨﯽ از اﻧﻮاع وﯾﺘﺎﻣﯿﻦ B و وﯾﺘﺎﻣﯿﻦ A اﺳت، در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﻣصرف ﮔﻮﺷﺖ ﺑﻮﻗﻠﻤﻮن ﺑﺮای ﻣﺎدران ﺑﺎردار، مبتلایان ﺑﻪ ﮐﻢﺧﻮﻧﯽ و افسردگی ﺑﺴﯿﺎر ﻣﻔﯿﺪ…

در جگر بوقلمون املاح مفیدی مثل روی ، مس ، پتاسیم و سلونیوم به شدت دیده می شود.
به دلیل اینکه در جگر بوقلمون اسید آمینه وجود داشته است می تواند در بدن از تجمع سرب و جیوه جلوگیری نماید و به کارکرد کبد در دفع سموم بدن بسیار کمک می نماید.
در بوقلمون گوشت سفید وجود دارد و در ناحیه سینه چربی کم است و علاوه بر آن دارای گوشت قرمز و تیره را در بخش های ران نیز است.
مصرف جگر بوقلمون می تواند حدود نیمی از اسید فولیکی که در روز نیاز دارید را برای بدنتان تامین کند و به عنوان یک منبع عالی روی ، پتاسیم ، پروتئین ، ویتامین های B1 و B3 و B6 و B12 و همچنین اسید آمینه ترپپتوفان به شمار می رود.
در مورد جگر بوقلمون باید بدانید که این جگر به دلیل بافت خاصی که دارد برخلاف دیگر پروتئین ها در زمان طبخ ، حجم خود را از دست نخواهد داد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • nasrino.ir
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است