دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
روش‌ های جلوگیری از یخ‌ زدگی کنتور آب در فصل های سرد سال
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای جلوگیری از یخ‌ زدگی کنتور آب بهتر است در فصل زمستان و روزهای سرد سال از عایق استفاده کنید. بهترین عایق برای جلوگیری از یخ زدگی لوله آب و کنتور، پشم شیشه است. علاوه براین می توانید عایق های لاستیکی فومی را نیز برای این منظور استفاده کنید.

روش‌ های پیشگیری از یخ‌ زدگی کنتور آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: با توجه به ورود توده هوای سرد و احتمال یخ‌زدگی تاسیسات آب منازل توصیه می‌شود مشترکان نسبت به عایق‌ بندی تاسیسات آب منازل خود به ویژه کنتور آب اقدام کنند.

استفاده از پوشش پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی، خاک اره، پوشال پارچه و عایق‌های پلاستیکی در محفظه کنتور بهترین راهکار برای پیشگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آب است.
در صورت یخ‌زدگی کنتور، مشترکان از حرارت مستقیم برای رفع یخ‌ زدگی استفاده نکرده و از ریختن آب گرم بر روی کنتور یخ‌زده جدا خودداری کنند.

یخ‌زدگی کنتور

مشترکان برای اینکه بتوانند مانع از یخ‌ زدگی کنتور آب شوند، می‌بایست برای حوضچه آن درب مناسب و استانداردی تهیه کنند که مانع از ورود سرما به آن شود.
برای جلوگیری از ورود آب‌ های سطحی به داخل حوضچه‌های کنتور، با انجام این اقدام از وقوع یکی از عوامل مطرح در یخ‌زدگی کنتورهای آب پیشگیری خواهد شد.

حتماً بخوانید:
ترفندهای لازم برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها در زمستان

ترفندهای لازم برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها در زمستان

یخ زدگی لوله های آب مشکلی است که به موقع قابل پیشگیری است. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها، عایق کاری آنها با پشم شیشه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه حادثه آب و فاضلاب را به صورت شبانه‌روزی به شماره ۱۲۲ مرکز ارتباطات مردمی شرکت آبفا اعلام کنند.

منبع : ایسنااین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits