دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
جزییات حلقه نامزدی عروس خانواده سلطنتی اردن!
7
وقتی سال گذشته شاهزاده حسین ولیعهد اردن، از رجوه السیف خواستگاری کرد، یک حلقه الماس تراش گلابی از خانه جواهرات هری وینستون را به نامزدش هدیه داد.

این نشان تجاری لوکس آمریکایی که نام خود را از بنیانگذارش که به پادشاه الماس نیز معروف بود، گرفته است، به دلیل ارائه برخی از بهترین الماس‌های سفید و رنگی، شهرت دارد.

جزییات حلقه نامزدی عروس خانواده سلطنتی اردن

اگرچه رسم است که انگشتر تراش گلابی باید طوری استفاده شود که نوک آن به سمت خود فرد باشد، تا دیگران بتوانند تراش زیبای سنگ را ببینند، اما السیف به سلیقه خود آن را به صورتی که نوک انگشتر رو به بیرون باشد نیز استفاده کرده است.

جزییات حلقه نامزدی عروس خانواده سلطنتی اردن

هری وینستون به خاطر استفاده از درخشان‌ترین الماس‌های رنگی با سطح کیفی E، D و F که سیستم درجه‌بندی کیفیت موسسه گوهرشناسی آمریکا است، شناخته می‌شود. این سیستم با حرف D که نشان دهنده الماس بدون رنگ است شروع می‌شود و تا حرف Z ادامه دارد که نشان دهنده وجود سایه زرد روشن یا قهوه‌ای روشن در سنگ است.

به همین ترتیب، وضوح یا پاکی سنگ‌ها از طریق سیستمی از حروف و اعداد درجه بندی می‌شود که از FL، برای بی‌عیب (به این معنی که سنگ هیچ ایرادی ندارد) تا I3 (به این معنی که در سنگ اجزای قابل مشاهده‌ای وجود دارد و روی زیبایی و ارزش آن تاثیر می‌گذارد) درجه بندی می‌شود.

جزییات حلقه نامزدی عروس خانواده سلطنتی اردن

سنگ‌های هری وینستون که در شکل‌های بیضی و گلابی و همچنین کوشن کلاسیک (ترکیب یک شکل مربع با لبه های گرد) یا تراش‌های زمردی موجودند، به عنوان کیفیت استثنایی معروفند.

جزییات حلقه نامزدی عروس خانواده سلطنتی اردن

بزرگترین حلقه نامزدی هری وینستون برای ژاکلین کندی اوناسیس بود. این سنگ با وزن ۴۰.۴۲ قیراط را تاجر یونانی-آرژانتی ارسطو اوناسیس ارائه کرد و یکی از ۱۸ سنگ برش خورده از الماس ۶۰۱ قیراطی لسوتو III بود. این الماس دوسال پس از مرگ ژاکلین کندی، در سال ۱۹۹۶ به قیمت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در یک حراجی در حالی فروخته شد که قیمت آن امروز نزدیک به ۲۰ میلیون دلار است.

جزییات حلقه نامزدی عروس خانواده سلطنتی اردناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (7 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits