alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۲۰ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۱ میلادی
جزئیات فروش فوق‌العاده نوروزی اعلام شد
0
سه شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
رییس اتاق اصناف ایران گفت: تمرکز ما در برگزاری فروش بهاره نمایشگاهی به وسعت ایران، بر حمایت از کالاهای تولید داخل است و کالاهای خارجی در صورت واردات قانونی اجناس می‌توانند به این بازار اضافه شوند.

به گزارش دلگرم، ممبینی اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجتناب از تجمع و مشکلاتی که برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم برای اصناف در سال‌های گذشته ایجاد کرده بودند، امسال مقرر شده که جشنواره فروش ویژه نوروزی نمایشگاهی به وسعت ایران را برگزار کنیم.

وی افزود: در همین راستا طی جلساتی با نمایندگان رسته‌های صنفی در هفته‌های گذشته تصیم بر این شد که زمینه فروش فوق‌العاده به طور گسترده و در سطح کشور ایجاد شود و اگر این جشنواره در دور اول به خوبی برگزار شود، در سال‌های آینده نیز گزینه مناسبی برای جایگزینی با نمایشگاه‌های عرضه مستقیم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه ها پیش از این نیز گلایه هایی به برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم داشتند، خاطرنشان کرد: امیدواریم اتحادیه ها در این طرح، حضوری فعال و تاثیر گذار داشته باشند تا توزیع و نظارت بر کالا نیز در برگزاری نمایشگاه به این بخش واگذار شود.

رییس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در این طرح، تمرکز بر اتحادیه‌های پوشاک، کیف، کفش، قنادان و آجیل‌فروشان است که اجناس و خدماتشان از جمله کالاهای پر تقاضا در بازار شب عید است اما سایر اتحادیه‌ها نیز امکان مشارکت دارند، همانطور که اتحادیه بارفروشان نیز اعلام آمادگی کرده است تا در کنترل قیمت میوه و ممانعت از افزایش نرخ، همکاری کند.

ممبینی تصریح کرد: تمرکز اتاق اصناف بر حمایت از کالاهای تولید داخل است اما چنانچه فروشندگان کالاهای خارجی، مستندات لازم جهت واردات قانونی اجناس را ارائه دهند، منعی در شرکت ایشان در جشنواره مذکور وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود برندهای مختلفی از این طرح استقبال کنند، خاطرنشان کرد: به طور مثال، یکی از شرکت‌ها در زمینه کفش اعلام کرده است که طرح مذکور را در ۲۳۰ شعبه خود در سراسر کشور و با تخفیف ۵۰ درصد اجرا خواهد کرد.

رییس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: بدیهی است شرکت واحدهای صنفی در این طرح کاملا اختیاری بوده و اجباری در آن نیست.

در این نشست، معتمد وزیری سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت گفت: اصل برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها تنظیم بازار و کاهش قیمت با حفظ کیفیت است.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه‌های بهاره سال‌های گذشته همه واحدهای صنفی نمی‌توانستند حضور یابند، اظهار داشت: امسال بنا داریم تا جشنواره فروش ویژه نوروزی «نمایشگاهی به وسعت ایران» را با همکاری اصناف رقم بزنیم که اگر رضایت مشتریان را جلب کند، امکان تکرار این طرح در سنوات و مناسبات بعدی وجود دارد.

معتمد وزیری افزود: از اتحادیه‌ها انتظار می‌رود تا روندی را پیش‌بینی کنند که در صورت تخلف واحدهای صنفی و ارائه کالای کم کیفیت یا گران فروشی مشتریان بتوانند شکایت خود را ثبت و به سرعت به آن رسیدگی شود.

وی افزود: لازم است تا فرایند سهل و روشنی برای شکایات احتمالی مشتریان در نظر گرفته شود تا مردم با خیال آسوده خرید و در صورت تخلف واحد صنفی مورد را پیگیری کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • ایرنا
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits