دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
جراحی بینی را برای چه باید انجام بدیم و باید چه نکاتی رو لحاظ کنیم ؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
عمل بینی از رایج ترین و پرکاربردترین جراحی های پلاستیک در ایران است که به منظور زیبایی انجام می شود. روند این جراحی رو به رشد بوده و روز به روز بر تعداد متقاضیان این عمل افروده می شود.

عمل بینی از نخستین عمل های زیبایی است که برای بهبود ظاهر به کار گرفته شده است. این عمل، بنا به شواهد و مدارک بدست آمده، قدمتی 400 ساله دارد. اما در ایران از سال 1321 تاکنون این عمل توسط جراحان پلاستیک در حال انجام است. اکثر جراحی های بینی در کشور تنها بخاطر زیبایی است نه به دلیل مشکلات تنفسی. طبق نظرسنجی به عمل آمده از کارشناسان، 95 درصد از کسانی که متقاصی عمل بینی هستند را زنان و دختران 45 – 14 تشکیل می دهند. سهم مردان در این خصوص تنها پنج درصد است.

جراحی بینی را برای چه باید انجام بدیم و باید چه نکاتی رو لحاظ کنیم ؟

عمل بینی به چه دلیل انجام می شود؟

بشر بالفطره و بطور ذاتی همواره به دنبال زیبایی و زیباتر شدن بوده است. با پیشرفت علم پزشکی این امکان برای افراد فراهم آمده است تا بتوانند با استفاده از جراحی، ظاهر خود را تغییر دهند. در گذشته جراحی پلاستیک برای بهبود مشکلات و نقص های ناشی از تصادفات و ناهنجاری های مادرزادی استفاده می شد.

اما امروزه جراحی پلاستیک که درمانی برای آسیب ها و دردهای ناشی از عوامل مختلف بود به یکباره به جراحی زیبایی تبدیل شده است. در طول زمان این روند دستخوش تغییر شد و افرادی که هیچ نقصی ندارند نیز به یکباره کاندید این عمل ها به خصوص عمل بینی شدند. بیماران به علل و عوامل مختلف اقدام به انجام این عمل می کنند.

برخی از افراد با انجام عمل بینی سعی دارند تا قوز بینی را کاهش دهند. این در حالی است که برخی دیگر تمایل دارند که در نوک بینی تغییر ایجاد کنند. گروه دیگر برای عدم تقارن بینی و گروهی نیز بخاطر انحراف بینی مبادرت به انجام عمل می کنند. در این میان کسانی نیز وجود دارند که به دلیل تحت تأثیر قرار گرفتن بینی بازیگر مورد علاقه خود اقدام به عمل بینی می کنند.

جراحی بینی را برای چه باید انجام بدیم و باید چه نکاتی رو لحاظ کنیم ؟

نتیجه عمل بینی

بینی تنها یکی از اجزاء صورت است که می توان با انجام جراحی، مشکلات مربوط به آن را برطرف کرده و جلوه زیباتری به آن داد. با این وجود بخش های دیگری همچون چشم ها، گونه ها، لب ها، دندان ها و ... نیز از اجزاء مهم در صورت هستند که نقش به سزایی در زیبایی چهره دارند؛ از اینرو نباید توقع زیادی از جراحی بینی داشت. همواره باید توقع فرد از جراحی بینی منطقی باشد. با زیباتر شدن بینی تنها می توان زییایی بخشی از صورت را بدست آورد نه کل آن را. برای دیدن نتایج بیشتر جراحی بینی jarahizibaie.com یا عمل بینی به وب سایت مراجعه نمایید و از مشاوره گروه فوق تخصصی جراحی پلاستیک بهره مند شوید.

توصیه هایی در مورد عمل بینی

 • با اینکه عمل بینی جراحی نسبتاً ایمن و راحتی است؛ اما دوره نقاهت می تواند زمان زیادی طول بکشد.
 • از آن جا که نوک بینی از حساسیت بیشتری برخوردار است، می تواند برای ماه ها متورم و بی حس باقی بماند.
 • شاید بعد از گذشت چند هفته بهبودی کامل حاصل شود؛ اما پاره ای از اثرات می تواند تا ماه ها تداوم یابد.
 • برای کسب نتیجه نهایی احتمالاً به یک سال زمان نیاز است.
 • برای انجام یک عمل بینی موفق لازم است به یک مکان مناسب و مدرن مراجعه شود.
 • همچنین کادر مجرب پزشکی نیز سهم به سزایی در موفقیت عمل بینی خواهند داشت.

جراحی بینی را برای چه باید انجام بدیم و باید چه نکاتی رو لحاظ کنیم ؟

نحوه عمل بینی

فرد می تواند در کلینیک، مطب یا بیمارستان اقدام به جراحی بینی کند. برای انجام عمل لازم است مراحل زیر به ترتیب انجام شود:

 • عمل با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل شروع می شود.
 • جراح بعد از بی حسی یا بیهوشی، بین بینی یا داخل بینی برش می دهد.
 • پس از جدا کردن پوست از غضروف یا استخوان، بینی به فرم دلخواه در می آید.

معمولاً مدت زمان عمل بینی 2 – 1 ساعت است؛ اما در صورت پیچیده بودن عمل، مدت زمان بیشتری مورد نیاز خواهد بود.

سن مناسب برای عمل بینی

نوجوانان از جمله افرادی هستند که به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند؛ از اینرو عمل بینی در این گروه سنی بسیار پرطرفدار بوده و از محبوبیت زیادی برخوردار است. اما برخی از این افراد نمی توانند برای عمل بینی اقدام کنند. با توجه به این که صفحات رشد موجود در بینی تا سن 15 سالگی در دختران و تا 17 سالگی در پسرها باز است؛ لذا سن مناسب برای عمل بینی در دختران تقریباً سن 16 سالگی و در پسرها 17 سالگی است.

جالب است بدانید که دختران و پسران زیر 18 سال بدون اجازه پدر قادر به انجام عمل زیبایی بینی نیستند. البته نمیدانیم این حرف تا چه حد واقعیت داشته باشد.

جراحی بینی را برای چه باید انجام بدیم و باید چه نکاتی رو لحاظ کنیم ؟

هدف از جراحی بینی

جراحی بینی اهداف مختلفی دارد: تغییر شکل، ظاهر و اندازه از جمله آنهاست. در اینجا چند مورد از آن ها بیان می شود:

 • باریک کردن استخوان بینی
 • تنگ یا گشاد کردن سوراخ بینی
 • صاف کردن بینی
 • تغییر در نوک بینی
 • تغییر زاویه بینی و لب بالا

با استفاده از روش های مختلف جراحی بینی می توان به این اهداف نائل شد. گاهی اوقات برای تغییر شکل از برش هایی در داخل بینی استفاده می شود. جراحی بینی به هر طریقی که صورت گیرد، هدف از انجام آن، بهبود ظاهر برای مطابقت بیشتر بینی با دیگر اجزاء صورت است.

سلبریتی هایی که به عمل بینی خود اعتراف کرده اند

بیش از 70 درصد از جراحی های پلاستیک مربوط به عمل بینی است. این عمل در سرتاسر دنیا به ویژه در ایران طرفداران زیادی داشته و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود. بازیگران و سلبریتی ها که چهره بوده و در معرض توجه عموم هستند، بیش از سایر افراد به ظاهر خود اهمیت می دهند.

لذا همواره کاندیدای انجام عمل های زیبایی بخصوص عمل بینی هستند. لازم به ذکر است بازیگرانی که اقدام به عمل بینی کرده اند، توانسته اند تأثیر شگرفی در چهره خود به وجود آورند. افراد مشهور به طور معمول حرفی از عمل های زیبایی خود به میان نمی آورند؛ اما در بین آنها هستند کسانی که به عمل های زیبایی و جراحی اعتراف کرده اند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید