دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
نحوه ثبت شرکت مسئولیت محدود در کانادا
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ثبت شرکت مسئولیت محدود در کانادا مزایای بسیاری دارد چرا که کانادا در ردیف برترین کشورهای توسعه یافته محسوب می شود .

کانادا اقتصاد پیشرفته ای دارد بنابراین می توان با انتخاب این کشور و اخذ ویزای کار از طریق ثبت شرکت و یا ثبت علامت تجاری شرکت به سطح رفاه اجتماعی بالا و مرفهی از جمله استفاده از بیمه خدمات درمانی رایگان تا آخر عمر، امکان تحصیل کردن به صورت رایگان و... دست یافت. همچنین اخذ اقامت کانادا نسبتا آسان است و حضور جمعیت قابل توجهی از ایرانیان این کشور را برای مهاجران ایرانی سازگارتر می کند.

کانادا شمالی ترین کشور آمریکای شمالیست و از سه سمت با اقیانوس های اطلس، آرام و اقیانوس منجمد شمالی هم مرز می باشد و با این وجود چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است اما با وجود مساحت زیاد دارای جمعیت کمی است و مهاجران زیادی را می پذیرد. تنها با کشور ایالات متحده آمریکا همسایه است و این همسایگی باعث شده تا تبادلات تجاری به راحتی و بدون هیچ محدودیتی انجام شود. پایتخت این کشورشهر "اتاوا" می باشد و تورنتو بزرگ ترین شهر آن است. زبان های رسمی در کشور کانادا انگلیسی و فرانسویست و واحد پول آن دلار کانادا می باشد. به دلیل اینکه همواره در میان 5 کشور برتر اقتصادیست از بهترین انتخاب ها برای انجام تجارت می باشد.

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت مسئولیت محدود در کانادا این است که دولت در این کشور به سرمایه گذاران کمک زیادی می کند، در هرحال حامی آنهاست و مالیات زیادی از شرکت ها دریافت نمی کند و نیز مالیات برحسب میزان درآمد پرداخت می شود. سرعت رسیدگی به پرونده ها بالاست و به راحتی می توان به دیگر بازارهای دنیا متصل شد و خرید ملزومات و فروش خود را به راحتی انجام داد.

با این اوصاف کانادا کشوربسیار مناسبی برای ثبت انواع شرکت و شروع فعالیت های تجاری موفق می باشد اما می دانیم که قبل از شروع هر فعالیتی لازم است اطلاعات کافی در زمینه آن کسب کنیم. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ثبت شرکت مسئولیت محدود در کانادا، مراحل، شرایط و قوانین آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید..

آشنایی با شرکت مسئولیت محدود و چگونگی تشکیل آن

مطالعات نشان داده که از میان انواع شرکت ها دو شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص طرفداران بیشتری دارند.

در شرکت های سهامی خاص همان طور که از عنوانش مشخص است سرمایه به صورت سهام بین شرکا که بیش از دونفر هستند تقسیم می شود و هر یک جدای از مقدار سهم خود به طور یکسان در شرکت مسئول هستند و در مقابل سود شرکت نیز به تعداد سهام تقسیم می گردد. در ابتدای کار 35 درصد از سرمایه در بانک سپرده گذاری می شود، گواهی آن تحویل اداره ثبت شرکت ها می گردد و باقی سود بین شرکا باقی می ماند. در این شرکت ها انتخاب دونفر بازرس الزامیست. مدت مدیریت هر مدیر دوسال است و حتما باید روزنامه ای کثیرالانتشار جهت درج اگهی انتخاب شود.

"شرکت با مسئولیت محدود" که به آن شرکت سرمایه ای نیز گفته می شود حداقل توسط دو یا چند نفر جهت امور تجارتی تشکیل می شود بدون آنکه سهام بین آن ها تقسیم شود بنابراین هریک به اندازه سرمایه خود در شرکت مسئول است و همه سرمایه در اختیار مدیرعامل قرار می گیرد و او اقرار به دریافت سرمایه می کند و سهم افراد قابل نقل و انتقال نمی باشد. انتخاب بازرس اختیاریست و در انتخاب مدیر از میان شرکا و یا غیر آن ها و نیز محدوده زمانی مدیریت هر مدیر اجباری وجود ندارد. در این نوع شرکت انتخاب روزنامه کثیرالانتشار الزامی نمی باشد.

به طور خلاصه اینکه تشکیل شرکت با مسئولیت محدود به طور کل ساده تر از شرکت سهامی خاص می باشد و با سرمایه ای اندک نیز قابل اجراست و حتی در صورت ورشکستگی شرکت،هریک از شرکا از پرداخت طلب های طلبکاران از دارایی شخصی خود معاف هستند و اگر ضررهای شرکت نصف سرمایه باشد هریک از شرکا می تواند تحت شرایطی شرکت را منحل کند؛ بنابراین این نوع شرکت از بهترین انواع شرکت ها در کانادا می باشد و جذب سرمایه برای آن آسان است.

بیشتر بدانیم: هر آنچه باید در رابطه با هزینه ثبت برند بدانید

نحوه ثبت شرکت مسئولیت محدود در کانادا

ثبت شرکت در کانادا

اولین کار جهت ثبت شرکت در کانادا ارسال درخواست نامه و اخذ مجوز از دولت این کشور است. فردی که درخواست ثبت شرکت در کانادا را دارد باید سابقه مدیریت و یا فعالیت در شرکتی را حداقل به مدت 3 سال داشته باشد. پس از انجام مراحل اخذ مجوز نوبت به انتخاب نام شرکت می رسد زیرا که در کانادا برای نام شرکت سختگیری زیادی می شود و برای ارائه نام فرصت زیادی داده نمی شود. نام شرکت نباید با نام شرکت های معروف تطابقی داشته باشد به همین دلیل می توانید نام انتخابی خود را در سیستم آنلاین ثبت شرکت های کانادا جستجو کرده و از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین نام انتخابی باید با موضوع فعالیت شرکت ارتباط داشته باشند.

مرحله بعدی تکمیل اساسنامه می باشد که از مهم ترین قوانین ثبت شرکت در کاناداست و شامل موارد زیر است:

  • در اولین قسمت نام پیشنهادی یا همان برند شرکت در اساسنامه ذکر می شود که طبق توضیحات بالا باید نام جدیدی باشد تا به تایید برسد.
  • در قسمت بعدی اساسنامه باید قلمرو شرکت از نظر ایالتی یا کشوری بودن تعیین گردد.ثبت شرکت در استانی که شما در آن آدرس محل سکونت دارید سهولت بیشتری دارد اما اگر در نظر دارید که شرکتی در سطح کشوری راه اندازی کنید به جای اخذ مجوزهای استانی باید به دنبال مجوزهای ثبت شرکت در سطح دولتی باشید.
  • باید ساختار شرکت تعیین شود. (مثلا شرکت مسئولیت محدود)
  • مدیر و شرکا تعیین می گردند. همچنین نام و نشان، اطلاعات آن ها، وظایف هریک بدون هیچ ابهامی و نیز وضعیت اقامتشان باید ثبت گردد. تسلط بر زبان های انگلیسی و فرانسه از اطلاعات لازم این افراد می باشد.
  • جزئیات مقررات شرکت و چشم انداز آینده آن مشخص شود.
  • آدرس دفتر ومحل سکونت افراد باید به ثبت برسد. شما برای ثبت شرکت نیاز به یک آدرس واقعی که در اختیار خودتان باشد دارید. بنابراین ثبت شرکت برای شهروندان و مهاجران رسمی این کشور امکان پذیر است. اگر مقیم این کشور نیستید می توانید از همکاری یک فرد که اقامت کانادا دارد بهره برده و از آدرس او برای شروع کار استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که امروز دیگر تفاوتی بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کانادا وجود ندارد و یک سرمایه گذار خارجی نیز همانند سرمایه گذار کانادایی حق رای و سهام در شرکت را دارد.
  • ثبت کردن مشخصات، تعهدات و امضای مدیرعامل شرکت (مدیرعامل باید یک فرد حقیقی دارای حداقل18 سال سن باشد؛ سوءپیشینه نداشته باشد و نیز در وضعیت ورشکستگی نباشد)

در آخر متقاضیان قبل از ورود به کشور کانادا باید مدارک معاینات پزشکی و عدم سوءپیشینه خود را تکمیل کنند. در صورت طی شدن مراحل ثبت شرکت که ذکر شد پس از اخذ تایید، سرمایه گذار می تواند اقامت کانادا را گرفته و فعالیت خود را آغاز نماید.

در رابطه با انحلال شرکت در کانادا هم باید شامل موارد زیر باشد: ورشکستگی، توقف فعالیت، تسویه مشارکت.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کانادا آشنا کنیم. قطعا دریافتید که اگر قصد تجارت در کشوری را دارید قطعا کانادا بهترین انتخاب است زیرا به دلیل مواردی که ذکر شد هم کشوریست جهت راه اندازی بیزینسی پرسود و هم از این طریق می توانید پاسپورت کانادایی دریافت کرده و مقیم این کشور توسعه یافته شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits