مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
توصیه های مهم برای داوطلبان کنکور جهت موفقیت!
8
توصیه های کلیدی برای موفقیت در آزمون سراسری در این بخش توضیح داده شده است. اگر می خواهید در کنکور موفق شوید، درصد بالا بزنید و رتبه برتر شوید مطالعه این مقاله می تواند مفید باشد.

توصیه های پیش رو بر اساس مطالعه ی منابع معتبر علمی نوشته شده است امیدوارم که شاهد کسب رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی شما عزیزان در آزمون کنکور باشیم. توصیه های کلیدی عبارتند از:

توصیه های مهم برای داوطلبان کنکور

1 ـ در کمتر از چهار ساعت نتیجه 12 سال تحصیل شما به دست می آید . بنابراین دقت کنید .
2 ـ هرگز خود را ملامت نکنید که امسال تلاش نکرده ام و بقیه بهتر درس خوانده اند تا جایی که ما اطلاع داریم اکثر بچه ها از وضعیت خود راضی نیستند .
3 ـ به امید سال بعد نباشید ، همه ی تلاشتان را در جلسه ی کنکور به خرج دهید .
4 ـ در یک ماه آخر مطالعه دروس جدید (که قبلاً مطالعه نکرده اید ) را کنار بگذارید و فقط به مرور و جمع بندی مطالبی که قبلاً خوانده اید بپردازید .

توصیه های مهم برای داوطلبان کنکور

5 ـ در این مدت باقی مانده مطالعه کتاب های جمع بندی ، شرکت در آزمون های جامع و نکته و تست بسیار مفید است .
6ـ بودجه بندی کنکور را به دقت بخوانید .
7 ـ افزایش استرس ، حاصلی جز کاهش یادگیری و کم کاری حافظه ندارد ، بنابراین از عوامل استرس زا ( حتی تلقین های ناخودآگاه خودتان ) به شدت دوری کنید .
8ـ در این زمان باقی مانده جزوات حجیمی که مثلاً برای یک درس 300 ـ 400 صفحه است را رها کنید .

توصیه های مهم برای داوطلبان کنکور

9 ـ تا آخرین لحظات از جلسه کنکور خارج نشوید زیرا یک تست گاهی 3000 رتبه را جا به جا می کند.
10ـ همه داوطلبان نمی توانند تمامی مباحث کتاب را کاملاً درک کنند و همچنین برای قبولی در 99 درصد رشته ها نیازی به درصد بالای 50 درصد نیست .
11 ـ برای پاسخگویی به سوالات در جلسه ی کنکور از سوال شماره ی یک شروع کنید و اگر نتوانستید پاسخ دهید ، زمانتان را هدر ندهید ، علامتی در کنار تست مربوط بگذارید و به تست بعدی بپردازید . به این ترتیب بعد از یک بار مرور تست های یک درس ، هم بیشتر تست ها را زده اید و هم زمانی برای شما باقی مانده که در آرامش بیشتر به بقیه تست ها بپردازید . لازم به ذکر است که حتی اگر پنج تست اول یک درس را بلد نبودید اصلاً نگران نباشید .
12 ـ تصور نکنید که اصلاً وقت ندارید ، زمان باقی مانده اگر به خوبی استفاده شود . حتی اگر درس را اصلاً نخوانده باشید باز امکان جبران دارد . تقریباً می توان گفت اگر کسی هر درس اختصاصی را 40 ساعت به صورت عادی و معمولی مطالعه کند ، 30 تا 40 درصد به دست خواهد آورد .
ساعت 160 = ساعت 40 ×4 درس اختصاصی

توصیه های مهم برای داوطلبان کنکور

13ـ هرگز از خود انتظار بیش از حد نداشته باشید و ناامید هم نشوید . مهم تلاش شماست . نتیجه مطمئناً به وجود می آید .
14 ـ مکان مطالعه را حداقل در این زمان باقی مانده تغییر ندهید و موبایل ، تلفن ثابت ، کامپیوتر ، تلویزیون ، روزنامه و عکس و پوسترهای خاطره انگیز را به سرعت از مکان مطالعه خارج کنید .
15 ـ همه ی درس ها را بخوانید حتی درسی که در نظر دارید به تست های آن دست نزنی ، با 20 ساعت مطالعه به 30 تا 40 درصد می رسید.

توصیه های مهم برای داوطلبان کنکوراین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (8 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است