مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
فعال کردن پروکسی واتساپ در سه دقیقه !!
99
اگر می خواهید از پروکسی های واتساپ برای رفع فیلتر این اپلیکیشن استفاده کنید این صفحه از دلگزم را از دست ندهید.

تنظیمات پروکسی واتساپ

«‏ویل کت‌کارت»، مدیر واتس‌اپ در متا اعلام کرد ویژگی پروکسی به پیام‌رسان واتس‌اپ اضافه شد. او به‌شکل مشخص به عدم دسترسی میلیون‌ها کاربر ایرانی به واتس‌اپ اشاره کرد.

واتس‌اپ و اینستاگرام ٣٠ شهریور در ایران فیلتر شدند. در ١٨ مهر وزیر ارتباطات شرط رفع فیلتر این دو پلتفرم را تغییر رفتار آن‌ها اعلام کرد. در ماه گذشته نیز مرکز ملی فضای مجازی با ارسال نامه‌ای رسمی به شرکت متا از مارک زاکربرگ خواست ظرف ١٠ روز نماینده‌ای در ایران معرفی کند. به‌نظر می‌رسد شرکت متا دست‌کم برای واتس‌اپ در ایران، مسیر دیگری انتخاب کرده است.

فعال کردن پروکسی واتساپ

از سال ۲۰۱۶ تاکنون، ۷۴ کشور در سراسر جهان بیش از ۹۰۰ بار اینترنت را برای ده‌ها میلیون نفر قطع کرده‌اند. روسیه پس از حمله به اوکراین، به‌سرعت محدودیت‌های اینترنتی را افزایش داد. در چنین شرایطی معمولاً کاربران نمی‌توانند به تمامی سایت‌ها و اپ‌ها دسترسی کامل داشته باشند و مجبور می‌شوند از روش‌های دیگری محدودیت‌ها را دور بزنند. با وجودی که هیچ راه ساده‌ای برای برطرف‌کردن کامل محدودیت‌های اینترنتی وجود ندارد، اما راه‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند نیاز کاربران را در چنین شرایطی مرتفع سازد.

ابزارهایی که برای دور‌زدن این محدودیت‌های اینترنتی و فیلترینگ به‌کار برده می‌شود، در‌حال افزایش هستند. پیام‌رسان واتس‌اپ با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال در ماه نیز روی روش‌هایی برای دور‌زدن محدودیت‌ها کار می‌کند. در برخی کشورها، واتس‌اپ نقش مهمی در برقراری ارتباطات بازی می‌کند. به همین دلیل متا امکان اتصال پروکسی را به این پیام‌رسان اضافه کرده است تا مشکل این کاربران برطرف شود.

متا تضمین می‌کند که با فعال‌کردن پروکسی در این پیام‌رسان، هیچ‌کس نمی‌تواند به پیام‌های کاربران دسترسی داشته باشد و تأیید کرده است که قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی را مورد‌توجه قرار می‌دهد.

تنظیمات پروکسی واتساپ

منبع: دیجیاتواین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (99 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است