دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
نحوه تمیز کردن و لکه بری نرده استیل راه پله
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نظافت نرده راه پله یکی از کارهای آزاردهنده است که اغلب ما نسبت به آن بی توجه هستیم؛ اما یکی از کارهای مهم در نظافت راه پله، تمیز کردن نرده های آن است و این کار هر چند وقت یک بار باید حتما انجام شود؛ پس با دلگرم همراه باشید.

سازه های استیل نیز مانند دیگر وسایل استیل به مرور زمان شروع به تیره و کدر شدن می‌کنند و یا اثر لکه‌های آب را به خود می‌گیرند و براقی و درخشندگی روز‌های اول خود را از دست می‌دهند. همه ما از این رفتار وسایل استیل رنج می بریم . با دلگرم در این مقاله همراه باشید تا راز تکنیک های رفع این مشکل را برای شما افشا کنیم .

روش هایی برای رفع کدری و سیاهی نرده استیل

استفاده از براق کننده های طبیعی

به جای استفاده از براق کننده های قوی از تمیز کننده های طبیعی استفاده کنید . جرم گیرهای قوی باعث ایجاد لکه های سیاه یا زرد رنگ روی استیل می شوند. بهترین براق کننده ها برای لوله استیل، نرده استیل ، حفاظ استیل و دیگر محصولات استیل ، جوش شیرین و سرکه سفید است . برای این کار کافی است مقداری سرکه سفید را به صورت اسپری روی وسیله مورد نظر بپاشید و با پارچه آن را پاک کنید . اسید موجود در سرکه به تمیز شدن ظرف‌های استیل کمک می‌کند. سپس برای براق کردن آن کمی روغن ، از هر نوع ، روی پارچه‌ای نرم بریزید و آن را روی سطح مورد نظر بکشید .

نظافت نرده استیل راه پله

از پولیش استفاده کنید

برای تمیز کردن نرده استیل و یا هر وسیله استیل، از پولیش های نرم استفاده کنید . استفاده از اسکاچ و وسایل تمیزکننده زبر باعث ایجاد خش و لک در روی سطح نرده استیل می شود . با این کار می توانید وسیله استیل خود را مشابه روز اول در بیاورید .

از بین بردن لکه های مقاوم و سخت

برای تمیز کردن این لکه ها بهترین راه این است که اول مقداری با آب پاش قسمت دارای لکه را مرطوب کنید. سپس روی لکه را با مخلوط جوش شیرین و نمک بپوشانید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه محل مورد نظر را آبکشی کنید. در صورت لزوم تا چند بار این عمل را انجام دهید. ولی مطمئن باشید حتما این لکه ها برطرف می شوند.

پاک کردن لکه با آرد

آرد سفید نقش یک لایه بردار قوی را ایفا می کند. برای این کار باید حتما حتما سینک یا وسیله استیل شما خشک خشک باشد. تاکید میکنم که حتما خشک باشد. بعد از این که از خشک بودن آن اطمینان پیدا کردید ، مقداری آرد را روی وسیله مورد نظر خود بریزید و همه جای آن را پوشش دهید. بعد از نیم ساعت آرد را از محل مورد نظر جمع آوری کنید و وسیله را شست و شو دهید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits