دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
تمیز کردن مبل پارچه ای بدون نیاز به مواد شیمیایی!
5
آیا میدانید برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای نیاز به خریدن مواد شیمیایی نداشته و تنها با این محلول طبیعی فوق العاده میتونید مثل روز اول لکه هارو پاک کنید؟!

تمیز کردن مبل پارچه ای، یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر خانم خانه داری است؛ برای کاهش هزینه ها، میتوان بجای سپردن مبلمان به کارخانه‌ها و خشکشویی‌ها، تمیز کردن مبل را در منزل با یک شوینده و تمیز کننده مناسب مبل پارچه ای انجام داد.

تمیز کردن مبل

مواد مورد نیاز:

🔹مایع ظرفشویی
🔹سرکۀ سفید
🔹جوش شیرین
🔹آب گرم
🔹️برای لکه‌گیری، یک قاشق چای‌خوری مایع، سرکه، جوش شیرین و آب گرم را با هم مخلوط کنید تا کف کند. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که جوش شیرین و سرکه وارد واکنش شیمیایی می‌شوند.
🔹️این ماده را روی لکه‌ها بمالید و اجازه دهید تا ده دقیقه روی لکه باقی بماند تا خشک شود.
بعد از این که خشک شد، با یک دستمال تمیز محل را پاک کنید.
🔹️ترکیب جوش شیرین و سرکه یکی از بهترین ترکیب‌ها برای از بین بردن لکه‌های سرسخت است؛ زیرا این دو با ترکیب شدن، وارد واکنش شیمیایی‌ای می‌شوند که چربی‌ها و جرم‌ها را از بین می‌برد.
🔹️این ترکیب در تمیز کردن فرش نیز موثر است.

تمیز کردن مبل

پس از شستن مبلمان پارچه ای، برای خشک کردن مبل پارچه ای از هیچ وسیله‌ای استفاده نکنید و اجازه دهید آرام آرام خشک شود. برای خشک شدن لازم نیست مبل را در مسیر جریان هوا قرار دهید. چون این کار باعث می‌شود که گرد و غبار هوا به مبل جذب شود و در بعضی قسمت‌ها، لکه ایجاد شود. در بخش طرز شستن مبل با شامپو فرش، بیان شد که پس از سپری شدن زمان لازم، کف شامپو را با پارچه ای تمیز از سطح مبل پاک کنید. توجه کنید این به معنی خشک کردن مبل نیست، بلکه صرفا به منظور برداشتن کف است.

تمیز کردن مبل

بعد از تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش یا شوینده‌های دیگر، اگر مبل شما بخش‌های غیر پارچه‌ای هم داشته باشد، بسته به جنس آن‌ها، باید بطور اختصاصی آنها را تمیز کنید. مثلا اگر چوبی هستند باید از روغن‌های مخصوص چوب، و اگر فلزی هستند باید از مواد تمیز کننده و براق کننده مخصوص فلزات استفاده کنید. مواظب باشید که این مواد روی پارچه مبل نریزد تا زحمات‌تان برای تمیز کردن مبل هدر نرود.بعد از تمیز کردن مبل پارچه ای، استفاده از یک ماده تثبیت‌کننده به نگهداری رنگ و بافت پارچه مبل کمک زیادی می‌کند. این ماده را باید بعد از تمیز کردن و شستن مبل پارچه ای به کار ببرید تا دوام پارچه بیشتر شود. مواد تثبیت کننده را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید و ابتدا آن‌ها را امتحان کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (5 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits