دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
تفاوت درب استیل با دیگر انواع درب + انتخاب بهترین درب
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
درب استیل یکی از محبوب ترین انواع درب هاست که تفاوت بسیاری با سایر درب های موجود در بازار دارد. برای آشنایی با اصلی ترین نقاط تمایز درب استیل و همچنین نحوه انتخاب بهترین درب، همراه ما باشید.

درب استیل یکی از محبوب ترین انواع درب هاست که تفاوت بسیاری با سایر درب های موجود در بازار دارد. برای آشنایی با اصلی ترین نقاط تمایز درب استیل و همچنین نحوه انتخاب بهترین درب، همراه ما باشید.

تفاوت درب استیل با انواع درب های دیگر

درب استیل در ظاهر و همچنین مشخصات فیزیکی، تفاوت بسیاری با انواع درب های دیگر دارد. در مقایسه درب استیل با درب های دیگر موجود در بازار، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تفاوت درب استیل با درب چوبی

درب های چوبی مشابه درب های استیل بسیار پر کاربرد و محبوب هستند. تنها وجود چند نقطه تمایز خاص، موجب تفاوت میان این دو درب و ارجحیت درب استیل شده است. تفاوت میان این دو درب را می توان در موارد زیر برشمرد.

 • میزان مقاومت درب استیل در مقایسه با درب چوبی

در خصوص مقاومت بدنه درب، درب های استیل حرف زیادی برای گفتن دارند. این درب هایی که از رویه های ضخیم فولاد ساخته شدند، در برابر عموم آسیب های فیزیکی، اعم از ضربه و فشار، مقاوم هستند. این در حالیست که درب های چوبی، به خصوص نمونه های ضعیف و ارزان قیمت آن ها، در برابر فشار شدید و یا ضربه شکسته و کارآیی خود را از دست می دهند.

 • شکل ظاهری درب استیل در مقایسه با درب چوبی

در گذشته، درب های چوبی رتبه اول زیبایی را به خود اختصاص داده بودند. اما در حال حاضر درب های استیل با اشکال بسیار جذابی عرضه می شوند. طوری که اغلب مردم خرید درب استیل را به سایر درب ها ترجیح می دهند. در حال حاضر به راحتی می توانید درب های استیل را در طیف متنوعی از رنگ و طرح خریداری کنید.

 • میزان امنیت و کارآیی درب های استیل در مقایسه با نمونه های چوبی

واقعیت این است که درب های استیل به جهت داشتن متریال مقاوم و اتصالات مستحکم، کارآیی بهتری نسبت به درب های چوبی نشان می دهند. اما همه چیز به اولویت های شما بستگی دارد. بهتر است برای خرید بهترین درب لابی ابتدا اولویت های خود را تعیین کنید. اگر برای شما اولویت اول ایمنی ساختمان است، به هیچ وجه در خرید درب استیل تردید نکنید. این درب می توانند مانند یک جداره غیر قابل نفوذ، از ورودی ساختمان شما محافظت کند.

تفاوت درب استیل با دیگر انواع درب + انتخاب بهترین درب

 • تفاوت درب استیل با درب شیشه ای

درب های شیشه ای نمونه دیگری از درب های ساختمانی هستند که در ورودی ساختمان های تجاری یا اداری به کار می روند. این دسته از درب ها تفاوت بسیاری با نمونه های استیل دارند. تفاوت میان این درب ها را نیز می توان در موارد زیر خلاصه نمود.

 • شکل ظاهری درب های استیل و شیشه ای

خب پیداست که از نظر شکل ظاهری این دو درب بسیار متفاوت هستند. درب های استیل قابلیت تجهیز به انواع شیشه های ضخیم و نشکن را دارند. اما در حالت کلی این درب ها دارای یک بدنه غیر شفاف و مستحکم هستند. نمونه های شیشه ای نیز از استحکام و دوام بالایی برخوردارند. اما قادر نیستند حریم شخصی افراد را حفظ کنند. اگر به دنبال خرید بهترین درب لابی برای ساختمان خود هستند، بهتر است نمونه های استیل را جایگزین درب های شیشه ای کنید. در این حالت نه تنها زیبایی ظاهری ساختمان را حفظ کرده اید، بلکه با تجهیز ورودی به یک متریال غیر شفاف و مستحکم، حریم شخصی افراد در محیط داخلی ساختمان را نیز تأمین کرده اید.

 • کارآیی و امنیت درب های استیل و شیشه ای

در هیچ شرایطی نمی توان کیفیت و کارآیی درب های استیل را با نمونه های شیشه ای مقایسه نمود. حتی درب های شیشه ای ضد سرقت نیز به اندازه درب های استیل مقاوم نیستند. با خرید یک درب استیل که در بخش هایی به متریال شیشه مجهز شده، می توانید یک درب نیمه شیشه ای زیبا و مقاوم خریداری کنید. با این کار با یک تیر دو نشان زده اید! هم یک درب مقاوم و غیر قابل نفوذ خریداری کرده اید و هم زیبایی ظاهری درب را دوچندان کرده اید.

 • قیمت درب های استیل و درب های شیشه ای

آیم موثر دیگر در مقایسه انواع درب ها با یکدیگر، قیمت آنان است. قیمت درب ضد سرقت استیل در تناسب با کیفیت متریال به کار رفته در آن، وزن درب و کیفیت اتصالات آن تعیین می شود. اما به طور معمول قیمت این درب ها در مقایسه با نمونه های شیشه ای بیشتر است. به جهت وجود کارآیی بیشتر، این قیمت بالا را می تواند منطقی قلمداد نمود.

تفاوت درب استیل با دیگر انواع درب + انتخاب بهترین درب

 • تفاوت درب های استیل با درب های upvc

درب های upvc از دیگر درب های ساختمانی هستند که از جنس پلاستیک سخت و فشرده ساخته شده اند. در مقایسه درب های یو پی وی سی و درب های استیل، می توان به نکات زیر اشاره کرد.

 • مقاومت و استحکام درب استیل و درب upvc

بدون تردید مقاومت درب های استیل در مقایسه با نمونه های پلاستیکی بسیار بیشتر است. با این حال درب های upvc نیز از مقاومت بالایی در برابر آسیب های محیطی برخوردارند.

 • قیمت درب های upvc و درب استیل

درب های استیل به عنوان یکی از ایمن ترین درب های ساختمانی، قیمت بالاتری نسبت به درب های upvc دارد. اما این بدین معنا نیست که نمونه های استیل دارای قیمت های غیر منطقی و نجومی هستند. این دسته از درب ها نیز با در نظر داشتن ده ها آیتم مختلف، قیمت گذاری شده و دامنه گسترده ای از قیمت را پوشش می دهند.

 • تنوع در ساخت درب استیل و درب upvc

در خصوص تنوع می توان بالاترین امتیاز را به درب های upvc داد. اگرچه در حال حاضر درب های استیل نیز با تنوع بالا عرضه می شوند، اما بیشترین تنوع در درب upvc به چشم می خورد.

نتیجه گیری

در این مطلب به مقایسه انواع درب ها با درب استیل پرداختیم. همانطور که متوجه شدید، نمونه های استیل از هر جهت نسبت به سایرین، برتر هستند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits