دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
بهترین زمان تعویض گلدان سانسوریا و خاک مناسب آن
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سانسوریا یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود که به مراقبت زیادی نیاز ندارد، به همین دلیل به یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل و یا محیط‌های اداری محسوب می‌شود.

بهترین زمان برای تعویض گلدان سانسوریا

بهترین زمان برای انجام این کار، اواخر زمستان یا در روزهای اول بهار است. گیاه در این زمان‌ها در حال سپری کردن رشد فعال خود نیست و در نتیجه دچار شوک نخواهد شد؛ ولی اگر احساس میکنید تعویض گلدان ضروری است، هر زمان از سال می‌توانید این کار را انجام دهید.

هنگامی که ریشه‌های سانسوریا شروع به رشد و خارج شدن از حفرات زهکشی زیر گلدان کردند، یعنی زمان تعویض گلدان فرا رسیده است. در این‌ صورت اگر گیاه را آبیاری کنید، آب سریعا از گلدان خارج می‌شود و اصلا در خاک نمی‌ماند.

برای اطلاع از اینکه زمان تعویض گلدان فرا رسیده یا نه زیر گلدان را بگیرید و آن را به‌ آرامی برگردانید، حال به‌ دقت نگاه کنید، آیا ریشه‌ها در حال پراکنده کردن خود از زیر گلدان هستند؟ آیا به نظر می‌رسد که گیاه در گلدان گیر افتاده یا به‌راحتی خارج نمی‌شود؟

اگر در گلدان گیر کرده است، حتما باید آن را به گلدانی بزرگتر منتقل کنید. سانسوریا از متراکم شدن ریشه خود در گلدان لذت می‌برد، اما اگر تمام حجم گلدان از ریشه آن پر شده باشد رشد خوبی نخواهد داشت. پس اگر علائم بالا را در گیاه مشاهده کردید، خاک و گلدان آن را عوض کنید.

بهترین زمان برای تعویض گلدان سانسوریا

بهترین خاک برای گیاه سانسوریا چه خاکی است؟

خاکی که دارای زهکشی مناسب باشد و مخلوط خاک گلدان و خاک کاکتوس بهترین خاک است.

حتماً بخوانید:
راهنمای کامل نگهداری و تکثیر سانسوریا پا بلند

راهنمای کامل نگهداری و تکثیر سانسوریا پا بلند

معرفی گیاه آپارتمانی سانسوریا پا بلند سانسوریا یا نیزه آفریقایی ساکولنتی یک گیاه همیشه سبز و بومی غرب آفریقاست. این گیاه زیبا به عنوان تصفیه کننده…

separator line

منبع : مجله گلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits