دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
چیکار کنیم تزریق ژل و چربی روی صورت دوام و ماندگاری زیادتری داشته باشد؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
پروسه تزریق چربی مشکل تر از تزریق ژل است؛ ولی معیارهایی وجود دارد که این روش متقاضیان زیادی داشته باشد. در تزریق چربی یکی از مسائل حائز اهمیت، ماندگاری آن است؛ که در این بحث مفصل به آن خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه در میان روش های مختلف عمل زیبایی گرایش به سمت استفاده از تزریق چربی بسیار شدید شده است. این مورد هم فقط مختص قشر یا سن خاصی نیست و در واقع یک اقبال عمومی نسبت به تزریق چربی یا انتقال چربی در حال شکل گیری است. با پیشرفت علوم پزشکی مخصوصا در عرصه زیبایی، گزینه های مختلفی در حوزه مراقبت از زیبایی در جهان ارائه شده است.
یکی از گزینه های بسیار جذاب، تزریق چربی به صورت و نقاط مختلف بدن است. این روش باتوجه به اینکه از سلول‌های چربی بدن خود شخص استفاده می کند، دارای عوارض بسیار کم‌تری می‌باشد. همچنین ماندگاری تزریق چربی نسبت به تزریق فیلرهای نیمه دائمی بیشتر است.

اینفوگرافیک ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی به صورت فقط مختص قشر یا سن خاصی نیست و در واقع یک اقبال عمومی نسبت به این امر در حال شکل گیری است. به همین دلیل افرادی که دچار افتادگی پوست، چروکی یا عدم تناسب اندام و اجزای صورت هستند یک روش ایده آل مانند تزریق چربی برای آن‌ها فراهم است. تزریق چربی به عنوان شیوه مدرن، تخصصی، نتیجه بخش و امن مطرح شده است. طی این روش نوعی پیوند و انتقال چربی صورت می گیرد. یعنی از بدن خود فرد سلول‌های چربی گرفته شده و به نواحی مختلفی مد نظرشان تزریق می‌شود.

تزریق ژل و چربی روی صورت

میزان ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به صورت، مادام‌العمر نیست. همانطور که در فرآیند و متابولیسم طبیعی بدن نیز مشاهده می‌کنیم گاهی نوع تغذیه، نوع فعالیت و حتی قرار گرفتن در معرض گرما، سلول‌های چربی را اصطلاحاً آب می‌کند. به طور طبیعی چربی در بدن ماندگاری ندارد و در نتیجه انتقال چربی هم ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی دوام خود را از دست بدهد.
به همین دلایل، در طول انجام این روش زیبایی با توجه به انتظاراتی که فرد از اندام‌ ایده‌آل خود مطرح می‌کند، اقدام به تزریق چربی به میزان بیشتری می‌شود. انتقال چربی با درصد بیشتر به این دلیل صورت می‌گیرد که فرد در مراحل ابتدایی شاهد ریزش مقداری از سلول‌ها خواهد بود. می‌توان گفت که ریزش سلول‌های چربی بعد از انتقال، حدود ۵۰ درصد است. با این حساب میزان ماندگاری و دوام تزریق چربی با در نظر گرفتن مهارت پزشک و میزان تحرک اندام هدف، چیزی بین 6 ماه الی یکسال می‌باشد.

آیا در همه افراد میزان ماندگاری تزریق چربی یکسان است؟

خیر. در برخی اندام‌ها اصولاً ماندگاری انتقال چربی بیش از سایرین خواهد بود. پس نباید انتظارات یکسانی از روش و ماندگاری آن داشت. به طور مثال ماندگاری تزریق چربی به گونه بیش از خطوط کناری لب است. البته این روش چون حساسیت‌زایی، عوارض جانبی و نقاهت طولانی مدت ندارد در کنار آن ماندگاری بالایی نیز دارد، به روشی مطمئن تبدیل شده و تکرار آن نیز مورد خاصی نخواهد داشت.

دوام تزریق ژل و چربی روی صورت

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

مدت زمان ماندگاریتزریق چربی نتیجه دائمی نداشته و بین چند ماه تا حداکثر یکسال دوام خواهد داشت.
عوامل موثر بر ماندگاری
 1. نحوه تزریق چربی
 2. چگونگی پاکسازی چربی در مرحله دوم
 3. میزان چربی تزریق شده به اندام هدف
 4. مهارت متخصص برای تزریق چربی
 5. نحوه مراقبت از خود در دوره نقاهت
افزایش ماندگاری
 1. کاهش فعالیت‌های سنگین در طول روز
 2. نداشتن رژیم غذایی سنگین برای کاهش وزن
 3. نرفتن به محیط‌های گرم همانند سونا، جکوزی و…
 4. فشار نیاوردن به محل تزریق چربی

چند شرط اساسی در افزایش ماندگاری تزریق چربی موثر است:

سلول‌های استخراج شده نباید آسیب ببینند زیرا یکی از شروط اصلی دوام تزریق چربی، انجام درست این کار خواهد بود. انتخاب پزشکی دارای مهارت برای تجربه ماندگاری بالا، شرط اول و اساسی می‌باشد. بنابراین انجام تزریق چربی در مرکز درمانی یا کلینیک زیبایی معتبر و زیر نظر پزشک حاذق، شرط اول خواهد بود.
شرط دوم به خود فرد بر می‌گردد که بخشی از فرآیند انتقال چربی است. در واقع فرد با رعایت نکاتی که قبل و بعد از تزریق به وی گفته می‌شود، می‌تواند بیشترین میزان ماندگاری تزریق چربی را تجربه کند.
شرط آخر که در واقع مربوط به قبل از این فرآیند زیبایی می‌شود این است که فرد باید درک کند که آیا گزینه و کیس مناسبی برای انتقال چربی هست یا خیر. اگر فرد جز کاندیدای مناسب نباشد و برای تزریق چربی اصرار داشته باشد، کمترین میزان دوام را شاهد خواهد بود. تزریق چربی برای ورزشکاران حرفه‌ای و افراد دارای فعالیت زیاد، افراد دارای متابولیسم و سوخت و ساز شدید در بدن و افرادی که دارو‌های خاصی مصرف می‌کنند بسیار کم نتیجه خواهد داد.

آیا تزریق چربی دائمی است؟

در ابتدای کار نباید فراموش کرد تزریق چربی یک راهکار دائمی و مادم‌العمر نیست. مانند دیگر عمل‌های زیبایی این روش هم در یک بازه زمانی، ماندگاری و دوام دارد. به دلیل طبیعی بودن و دردسر‌های کم تزریق چربی، انجام این تکنیک مجدداً قابل تکرار خواهد بود. نهایت ریزش سلول‌هایی که بعد از انتقال چربی مشاهده و گزارش شده است ۵۰ درصد است و تکرار انتقال چربی بعد از ریزش باید انجام بگیرد.
افرادی که در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک دارای مهارت و تخصص لازم انتقال چربی را انجام می‌دهند و مراقبت‌های لازم بعد از آن را به طور کامل انجام می‌دهند، تا سال‌های سال با اندام‌ ایده‌آل خود زندگی می‌کنند. پس شاید تزریق چربی دائمی نباشد اما ماندگاری بالایی خواهد داشت که در گرو انتخاب و انتظارات و مراقب‌های فردی است.

ماندگاری ژل و چربی روی صورت

علاوه بر موارد فوق، نکته مهم و اساسی که در تزریق چربی باید دانست این است که ماندگاری انتقال چربی در برخی اندام‌ها اصولاً از اندام‌های دیگر بیشتر خواهد بود و نباید انتظارات یکسانی از این تکنیک زیبایی و ماندگاری آن داشت. به طور مثال ماندگاری تزریق چربی در گونه بیش از خطوط کناری لب است.

حتماً بخوانید:
مراقبت های مهم بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های مهم بعد از تزریق ژل لب

نکات مهم در مورد تزریق ژل لب ( هیالورونیک اسید) بسیاری از خانم ها برای حجیم سازی لب های خود از تکنیک تزریق ژل لب استفاده می نمایند این روش بسیار…

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی و روش‌های افزایش ماندگاری تزریق چربی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی برای ماندگاری بیشتر، یکی از شروط موفقیت‌آمیز بودن انتقال چربی می‌باشد. انتقال چربی نیز همانند هر روش زیبایی دیگری مراقبت‌های مختص به خود را می‌طلبد. روش‌ های افزایش ماندگاری تزریق چربی شامل موارد زیر می‌گردد:

 • کاهش فعالیت‌های سنگین

انجام ورزش‌های سنگین مانند بدنسازی، وزنه‌برداری، ورزش‌های نیازمند سوخت و ساز زیاد مانند ورزش‌های هوازی، شنا پیلاتس، زومبا، ایروبیک و… باید محدود شوند زیرا علاوه بر افزایش ریزش سلول‌ها، باعث گردش خون بیشتر و ایجاد تورم و التهاب می‌گردند. توصیه می‌شود بعد از انجام تزریق، پیاده‌روی‌های سبک انجام گیرد.

 • حفظ زنجیره سرد

استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق چربی برای کاهش درد و جلوگیری از ورم و کبودی بسیار موثر خواهد بود.

 • عدم دستکاری نواحی تزریق

یکی از عوامل بسیار موثر در ریزش سلول‌های چربی بعد از تزریق چربی، ماساژ و دست کشیدن بر روی ناحیه‌ای است که انتقال چربی به آن انجام شده است. بنابراین باید به شدت از این کار پرهیز نمود.

 • پرهیز از قرار گرفتن در محیط‌های گرم

گرما قاتل طبیعی و همیشگی سلول‌های چربی است. بعد از تزریق چربی، فرد باید تا مدتی از آفتاب گرفتن، استفاده از سولاریوم، سونا و حمام داغ به شدت پرهیز کند.

 • مصرف دارو

استفاده از دارو‌ها زیر نظر پزشک در صورت طولانی شدن عوارض هم باعث ماندگاری بالاتری برای تزریق چربی خواهد بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits