مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
ترفند برای وقتایی که خط کش و متر ندارین!
1
این ترفند رو هم یاد بگیرین برای وقتایی که خط کش و متر ندارین بدردتون میخوره

استفاده از خط کش از مهارت‌های پایه و بسیار مهم اندازه گیری است. بسیاری از ما با این مهارت آشنایی کافی داریم. با این حال افرادی هستند که استفاده از خط کش را کار سختی می‌دانند.

ترفند

همان طور که می‌دانید خط کش وسیله‌ی استانداردی برای اندازه گیری است که ما را قادر می‌سازد طول اجسام را در یکی از دو سیستم متریک (متر، سانتی متر، میلی متر) یا سیستم اندازه گیری انگلیسی (مایل، یارد، اینچ) اندازه بگیریم. خط کش‌ها را‌ از جنس چوب، فلز یا پلاستیک می‌سازند. خط کش‌ها 12 اینچ (1 فوت یا 30.48 سانتی متر) طول و ضخامت‌های متفاوتی دارند. علامت گذاری‌هایی که برای اندازه گیری استفاده می‌شوند را می‌توان در دو طرف خط کش دید. در بعضی از خط کش‌ها می‌توان دو سیستم اندازه گیری را در دو روی خط کش دید، در حالی که در دیگر خط کش‌ها ممکن است علامت گذاری‌ها در یک رو اما در دو طرف خط کش باشد.
خواه دارید مطالعه می‌کنید خواه کاری انجام می‌دهید، خط کش وسیله‌ی ارزشمندی است، که بسیاری از ما از آن در زندگی روزمره‌ی خود استفاده می‌کنیم. از کار ساده‌ای مثل کشیدن یک خط گرفته تا اندازه گیری‌های پیچیده، خط کش در همه‌ی این موارد به کار می‌آید. به هر حال اگر ندانید چگونه یک خط کش را به درستی بخوانید، هنر اندازه گرفتن چیزها به یک معمای پیچیده بدل می‌شود.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است