دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
ترفندهای خنکتر شدن باد کولر / ساده و کاربردی
100
با این ترفندها باد کولرتان را خنک تر کنید!

در این مقاله، به بررسی ترفند‌هایی ساده و کاربردی برای خنک‌تر کردن باد کولر آبی می‌پردازیم.

۱. تمیز کردن و سرویس کولر:

پد‌های کولر را به طور مرتب تمیز کنید: پد‌های کولر نقش مهمی در خنک کردن هوا دارند. اگر کثیف یا جرم گرفته باشند، airflow کاهش می‌یابد و باد کولر خنک‌تر نخواهد بود.

فن کولر را بررسی کنید: فن کولر باید به طور آزادانه بچرخد و هیچگونه گرد و غبار یا مانعی بر سر راه آن نباشد.

موتور کولر را روغن کاری کنید: روغن کاری منظم موتور کولر به عملکرد روان آن کمک می‌کند و از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری می‌کند.

کانال‌های کولر را بررسی کنید: کانال‌های کولر را از نظر انسداد بررسی کنید. اگر گرد و غبار یا آشغال در کانال‌ها وجود داشته باشد، airflow کاهش می‌یابد و باد کولر خنک‌تر نخواهد بود.

۲. استفاده از یخ:

یخ را داخل مخزن آب کولر بریزید: اضافه کردن یخ به مخزن آب کولر می‌تواند به طور موقت دمای آب را پایین آورده و باد کولر را خنک‌تر کند.

از یخچال‌های مخصوص کولر استفاده کنید: یخچال‌های مخصوص کولر در داخل مخزن آب کولر قرار می‌گیرند و یخ را به آرامی ذوب می‌کنند و به خنک شدن آب کولر کمک می‌کنند.

۳. بهینه سازی محیط:

پنجره‌ها را در ساعات خنک‌تر روز باز کنید: در ساعات خنک‌تر صبح یا اواخر شب، پنجره‌ها را باز کنید تا هوای خنک به داخل خانه جریان یابد.

پرده‌ها را بکشید: پرده‌ها را در طول روز بکشید تا از ورود نور مستقیم خورشید به داخل خانه جلوگیری کنید و دمای خانه را خنک‌تر نگه دارید.

از پنکه استفاده کنید: از پنکه برای گردش هوا در خانه استفاده کنید. این کار به خنک شدن یکنواخت خانه کمک می‌کند.

از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز استفاده نکنید: استفاده از وسایل برقی پرمصرف مانند فر، اتو و ماشین لباسشویی در ساعات گرم روز می‌تواند دمای خانه را افزایش دهد.

۴. عایق بندی:

سوراخ‌ها و درز‌های خانه را عایق بندی کنید: سوراخ‌ها و درز‌های خانه را با استفاده از درزگیر یا عایق مناسب ببندید تا از ورود هوای گرم به داخل خانه جلوگیری کنید.

از سایبان برای پنجره‌ها استفاده کنید: از سایبان برای پنجره‌ها استفاده کنید تا از تابش مستقیم نور خورشید به داخل خانه جلوگیری کنید.

۵. استفاده از کولر گازی:

اگر در منطقه‌ای با آب و هوای بسیار گرم و خشک زندگی می‌کنید، ممکن است استفاده از کولر آبی به تنهایی کافی نباشد.

منبع: عصر ایراناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (100 رای)  

۱۰ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

محمود | ۱ هفته پیش
پیشنهاد های‌همه می داند سرویس کولر یک کزینه بهتر بدهند
0
0
رضا | ۲ هفته پیش
استفاده از دو ست پوشال برای کارهایی که از پوشال استفاده میکنند بسیار بسیار در خنکتر شدن دمای باد کولر مؤثر عیتند،البته جا زدن دو ست پوشال کمی سخت است اما با کمی فشار و کمک گرفتن از فرد دیگر در نصب دو پوشال روی هم این کار را عملی میکند،البته بعضی از انواع پوشال‌ها که کیفیت بالای و حجم کافی دارند بکار گیری یک پوشال هم ممکن است کفایت کند،اما اکثر پوشال‌ها از حجم کافی برخوردار نیستند و همین امر باعث میشود که دمای باد کولر به حد کافی خنک نباشد...
9
8
سید علی | ۲ هفته پیش
تعویض پوشال جرم گرفته و باز کردن لایه های درب های که پوشال بر روی آن سوار می‌شود چون پس از چند بار تعویض پوشال درز های که هوا از آن عبور می‌کند بر اثر ضربه زدن برای تمیز کردن جرم باریک می‌شود بهتر است با دمباریک درزها را به حالت اول تنظیم کنید
2
8
من | ۲ هفته پیش
بهتر هست. کولر هارو فقط گازی تولید کنید. چون واقعا کولر های آبی فوق العاده آب مصرف میکنن. واین باتوجه به کمبود آب برای کشور خطر ناک هست ممنون
8
16
پاسخ ها:
مرتضی | ۲ هفته پیش
در نظر داشته باشید که مصرف برق کولر گازی چند برابر کولر آبیه و برای تولید برق چقدر آب مصرف میشه
با توجه به وضعیت آب و هوای منطقه محل سکونت باید انتخاب کنید که کدام کولر مناسبتره
0
8
مهدی | ۱ هفته پیش
برق ایران بیشتر با موتور دیزلی تولید میشه با سوخت گازوئیل.سدی نداریم که این همه برق تولید کنه آره عزیز
0
0
Matrix | ۲ هفته پیش
تنظیم پخش شدن درست اب روی پوشالها و تراز بودن خود کولر و داشتن سایبان حداقل ۳۰‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
‌‌‌ درصد تاثیر داره سعی کنین موقع خریدن کولر با یه کم هزینه بیشتر کولر سلولوزی بخرین هزینه بیشترتون با مصرف کمتر برق تو دو یا سه سال جبران میشه و هوای تمیزتر و خنکتری هم دارین
5
12
ممد | ۲ هفته پیش
این متنو نگارنده از کجا گیر اورده
حداقل یه کم تحقیق میکرد
کجا کولر ابی با کولر گازی باهم استفاده می کنن!!!
یخچال مخصوص کولر!!؟؟؟ مگه داریم یه همچین چیزی؟؟؟!
2
23
Ali | ۲ هفته پیش
استفاده از سایبان روی کولر تنظیم آب پوشال‌ها ویا پوشاندن پوشال‌ها با گونی نخی کمک زیادی به سرد تر شدن دمای هوای کولر دارد
3
47
پاسخ ها:
الهه | ۲ هفته پیش
دوتا خط شما ترفند مفیدتر و کارآمدتری داره تا بخوای زمان بزاری و مقاله ای رو بخونی که بیشتر درمورد کنترل مصرف برق هست نه ترفند خنک بودن باد کولر
4
16

hits