دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
آشنایی انواع ترانسفر ها ( ترانسفر تور یا هتل چیست ؟ )

(ترانسفر) استقبال فرودگاهی چیست؟

آشنایی انواع ترانسفر ها ( ترانسفر تور یا هتل چیست ؟ )
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ترانسفر فرودگاهی چیست؟ ترانسفر به معنی انتقال دادن ، بردن ، جابه جا کردن اما ترنسفر یا ترانسفر فرودگاهی به وسیله نقلیه ای گفته می شود که مسافر را از فرودگاه مقصد به هتل مورد نظرتان و بالعکس می رساند.

افراد به دلایل گوناگون سفر می کنند بعد از انتخاب محل اقامت و هتل در مقصد مورد نظر، باید ترانسفر فرودگاهی خود را انتخاب کنید، ترانسفر یا استقبال فرودگاهی به شما این امکان را می دهد تا به آسانی از فرودگاه به هتل یا محل اقامت خود برسید.

استقبال فرودگاهی چیست؟

جابه جایی مسافران از فرودگاه تا محل اقامت با وسیله نقلیه را ترانسفر یا استقبال فرودگاهی می گویند. ترانسفر باعث رفع دغدغه ی مسافران برای سردرگمی در مسیریابی و جلوگیری از اتلاف وقت آنها می شود و بعد از طی مسیر و خستگی به آسانی به محل اقامت خود می رسند. ترانسفر یکی از مهم ترین مشاغل جهانی محسوب می شود.

استقبال فرودگاهی

انواع استقبال فرودگاهی

استقبال فرودگاهی به دو صورت رایگان و غیر رایگان انجام می شود. ترانسفر رایگان عموما توسط هتل محل اقامت انجام می شود. لازم است بدانید که در ترانسفرهای غیر رایگان معمولا خودروهایی که برای استقبال از شما می آیند لوکس تر هستند.

استقبال فرودگاهی را از کجا رزرو کنیم؟

اصولا در تورها خدمات ترانسفر نیز به مسافران ارائه داده می شود. در زمانی که برای اولین بار به شهری سفر می کنید و هتل انتخابی شما از فرودگاه فاصله زیادی دارد، ذهن شما درگیر از دغدغه هایی همچون گرفتن تاکسی با قیمت مناسب و یافتن نزدیک ترین مسیر به محل اقامت تان می شود.
چنانچه گفته شد می توانید از تورها و هتل ها خدمات استقبال فرودگاهی را دریافت کنید و بدون نگرانی و خیالی راحت پس از رسیدن به فرودگاه مقصد، ترانسفر برای استقبال از شما در محوطه حضور دارد و شما را به هتل مورد نظرتان می برد. ترانسفرها عموما به صورت گروهی از طرف تور و هتل با خودرو ون یا مینی بوس صورت می گیرد در برخی موارد ممکن است استقبال فرودگاهی شما با تاکسی انجام بگیرد.

ترانسفر چیست؟

استقبال فرودگاهی در سفر خارجی

سفر به کشورهای دیگر که تا کنون به آنجا نرفته اید و با زبان آنها آشنا نیستید، نگرانی و دغدغه شما بیشتر از سفرهای داخلی می باشد. ترانسفر یا استقبال فرودگاهی برای شما آسودگی خیال به ارمغان می آورد. به عنوان مثال فرض کنید به استانبول ترکیه سفر کرده اید و به زبان آنها و انگلیسی تسلط ندارید، استفاده از استقبال فرودگاهی علاوه بر اینکه شما را به آسانی به محل اقامت تان می برد، نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیز ندارید.
همچنین در سفرهای کوتاه مدت که زمان برای شما بسیار مهم و با ارزش است استفاده از ترانسفر و استقبال فرودگاهی باعث جلوگیری از اتلاف وقت شما می شود.

دلایل استفاده مسافران از استقبال فرودگاهی

مسافران و مهمانان هتل ها به دنبال راحت ترین، سریع ترین و آسان ترین راه برای رسیده به مقصد و استراحت بعد از خستگی سفر هستند.
استفاده از تاکسی و کرایه اتومبیل نیاز به صرف هزینه و زمان دارد. همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای مسافران گیج کننده است.
هتل ها به این نتیجه رسیده اند که استقبال فرودگاهی تاثیر بسیار خوشایندی برای مهمانان به محض پیاده شدن دارد.

استقبال فرودگاهی به چه معناست؟

پرسنل ترانسفر فرودگاهی

راننده های استقبال فرودگاهی باید شایستگی لازم و رفتار خوب و صمیمانه در برخورد با مسافران داشته باشند، همچنین به سوالات متعدد مسافران به آرامی پاسخ می دهند در ترانسفر فرودگاهی مسافران خارجی راننده باید به زبان های مختلف و در حد امکان به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و توانایی این را داشته باشد که مسافرانی دارای استرس و نگرانی را با خوش رفتاری به آرامش برساند.
علاوه بر اینکه پرسنل ترانسفر باید رفتار مناسب و مطلوب داشته باشند، همچنین لازم است که با مسیرها آشنایی کامل را داشته باشند و بتواند مسافران را با کمترین اتلاف وقف، سرعت و ایمنی مطلوب به مقصد و محل اقامتشان برساند. راننده لازم است با مسیرها کم ترافیک و پرترافیک و هم چنین سرعت مجاز در مسیرهای مختلف آشنایی لازم و کافی را داشته باشد.

همه چیز در مورد استقبال فرودگاهی

استقبال فرودگاهی مهمانان ویژه

افراد به دلایل گوناگون همچون: برگزاری جلسات کاری مهم، خدمات پزشکی و درمان، گشت و گذار و یا دیدن اقوام و دوستان به نقاط مختلف ایران یا کشورهای دیگر سفر می کنند، اگر تمایل به استقبال ویژه دارید می توانید از ترانسفر فرودگاهی با خودروی لوکس را رزرو نمایید، حتی می توانید با اسکورت تشریفاتی، مهمان ویژه خود را در سفر به ایران هیجان زده نمایید.

قوانین استقبال فرودگاهی

در رزرو استقبال فرودگاهی و استفاده از آن باید به موارد زیر دقت کافی و لازم را داشته باشید:

زمان پرواز و رسیدن به فرودگاه از قبل مشخص شود.
از راننده انتظار توقف در مسیر را نداشته باشید.
ماشین ها عموما ون با درب های کشویی، فضای باز و محلی برای قرار دادن چمدان مسافران هستند.
از طریق نمایش فیلم یک سی دی مقصد به مسافران معرفی می شود.
برخی از هتل ها استقبال فرودگاهی را فقط در بازه زمانی مشخص انجام می دهند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits