دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
7 نکته مهم و کلیدی در رابطه با درآمد تدریس خصوصی شیمی
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
در این مقاله در رابطه با درآمد تدریس خصوصی شیمی و نحوه کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی شیمی توضیح داده می شود.

اگر به درس شیمی علاقه دارید و می خواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید و می خواهید بدانید به چه میزان می توانید از تدریس خصوصی شیمی درآمد بالا کسب کنید ادامه این مقاله را بخوانید. برای کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی شیمی موارد زیر را در نظر داشته باشید.

1- با علاقه کار تدریس خصوصی شیمی را انتخاب کنید

عشق و علاقه برای موفقیت در هر کاری لازم و ضروری است. وقتی شما به تدریس خصوصی شیمی علاقه دارید هم خودتان از زندگی لذت بیشتری می برید و هم شاگردهایی که دارید به درس علاقه مند می شوند. وقتی شما به تدریس شیمی علاقه دارید و با اشتیاق این کار را انجام می دهید در نهایت بسیار موفق خواهید شد. حال و هوای کلاس های شما در این حالت به گونه ای خواهد بود که شاگردهای شما دوست دارند کلاس را با شما ادامه دهند. وقتی شما با علاقه کار را انتخاب می کنید هر تکنیکی برای شما در بهبود روش تدریسی که دارید موثر خواهد بود. بنابراین به شدت توصیه می شود به علاقه خودتان اهمیت دهید. اگر در دوران تحصیل در درس شیمی نمرات خوبی گرفته اید نشان می دهد که شما به این درس علاقه دارید و می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. اساتید و مدرسین بسیار موفق شیمی در سطح کشور (به عنوان مثال اساتید دانشکده شیمی دانشگاه تهران https://schem.ut.ac.ir/) یا هر شخص دیگری که در کار خودش به موفقیت های بزرگ رسیده است مسلما به کار خودشان علاقه داشته اند.

2- همواره در حال آموزش باشید و شیمی را دائما مرور کنید

اگر می خواهید درآمد شما به صورت تصاعدی در حال افزایش باشد باید همواره در حال یادگیری باشید. هم در رابطه با خود درس شیمی و روابط، مفاهیم و فرمول ها و تمرینات آن مطالعه کنید و هم در رابطه با روش های مختلف تدریس شیمی از منابع معتبر مقاله بخوانید. به هر میزان بیشتر بر درس مسلط باشید در نهایت عملکرد شما در کلاس ها بهتر خواهد بود. وقتی خودتان مطالب را خیلی خوب بلد هستید حین تدریس به آن فکر نمی کنید و کل حواس شما پیش شاگرد و نحوه ارائه بهتر درس است. در ضمن، هر سوالی را می توانید پاسخ دهید و در نتیجه شاگردهای شما ماندگار شده و درآمد شما هر روز بیشتر خواهد شد. در رابطه با اینکه مثلا تدریس خصوصی شیمی ساعتی چنده و یا با چه قیمتی می توان شیمی را تدریس کرد هم اگر سوال دارید به سایت تدریس خصوصی ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php مراجعه کنید. در وب سایت مذکور مدرسین شیمی از سراسر کشور ثبت نام کرده اند و در صفحه خودشان ذکر کرده اند که چه قیمتی برای کلاس های خصوصی شیمی برای هر ساعت و یا هر جلسه در نظر دارند. واضح است که تدریس شیمی دانشگاه به نسبت شیمی متوسطه و دبیرستان درامد بالاتری دارد. اما در هر صورت شما از پایه ای شروع کنید که تسلط بیشتری دارید و سپس سراغ تدریس شیمی دانشگاهی و یا شیمی کنکور بروید.

7 نکته مهم و کلیدی در رابطه با درآمد تدریس خصوصی شیمی

3- روش های مختلف و پربازده برای جذب شاگرد را امتحان کنید

برای اینکه بتوانید از کار تدریس خصوصی شیمی به درآمدهای بالا برسید باید روش های مختلفی را برای جذب شاگرد امتحان نمائید. می توانید با آموزشگاههای مختلف تدریس خصوصی تماس بگیرید و برای جذب شاگرد درخواست خودتان را ثبت نمائید. در سایت هایی مانند آپارات می توانید نمونه فیلم های تدریس خصوصی شیمی خودتان را قرار دهید. در سایت های دیوار و شیپور و ... تبلیغ بدهید. در سایت های تخصصی و بسیار معتبر تدریس خصوصی و در بهترین سایت های تدریس خصوصی ایران مانند ایران مدرس تبلیغ خودتان را ثبت کنید.در زمینه تدریس خصوصی شیمی دهم، تدریس خصوصی شیمی یازدهم، تدریس خصوصی شیمی در تبریز، آموزش شیمی در تهران، کرج، اصفهان و .... که می خواهید فعالیت داشته باشید در سایت تدریس خصوصی https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php تبلیغ و مشخصات خودتان را ثبت کنید و به این ترتیب می توانید به صورت مستقیم با متقاضیان تدریس خصوصی در ارتباط باشید. اگر می خواهید به صورت بین المللی هم در زمینه آموزش شیمی فعالیت داشته باشید می توانید در سایت https://www.tutor.com/ هم عضو شوید. فعالیت در شبکه های اجتماعی هم برای جذب شاگرد می تواند بسیار مفید باشد. برای خودتان سایت یا وبلاگ هم می توانید بزنید، مطالب آموزشی قرار دهید و در کنار آن شاگرد جذب کنید. اگر الان فقط یک شاگرد دارید به ایشان عالی تدریس کنید و ایشان را به موفقیت برسانید و شاگردهای دیگر هم توسط ایشان به شما معرفی خواهد شد.

4- شاگردهای خودتان را به بهترین نتیجه برسانید

دقت کنید که در هر کاری افراد موفق مشتری های راضی ای دارند. حتی اگر سوپرمارکت سر کوچه خودتان را در نظر بگیرید، ایشان برای اینکه بتوانند فروش خوبی داشته باشند و به درآمدهای بالا برسند باید مشتری های راضی داشته باشند. شما اگر می خواهید یک معلم شیمی کنکور موفق و یا یک استاد شیمی موفق در هر مقطعی باشید باید شاگردهای خودتان را به بهترین نتیجه ممکن برسانید. فرق نمی کند که کار تدریس خصوصی شیمی در تبریز انجام می دهید و یا معلم شیمی آنلان هستید و به کل کشور و جهان خدمات تدریس خصوصی شیمی را ارائه می دهید و یا در تهران در این زمینه فعالیت دارید. قدم اول و مهمترین قدم این است که شاگردهای خودتان را به بهترین نتیجه ممکن برسانید. وقتی شما یک شاگرد راضی دارید این شاگرد در پایه های بالاتر دوباره برای کلاس با شما تماس می گیرد و در ضمن همین شاگرد دانش آموزان و دانشجویان دیگری را هم به شما معرفی خواهد کرد. برای استراحت هم که شده به منظور مشاهده بهترین اساتید و دانشمندان ISI ایران در رشته شیمی به لینک https://www.ics.ir/Page/Detail/9165 مراجعه کنید.

7 نکته مهم و کلیدی در رابطه با درآمد تدریس خصوصی شیمی

5- جلسه اول تدریس خصوصی شیمی را عالی تدریس کنید

در کار تدریس خصوصی شیمی و کار تدریس به صورت کلی، جلسه اول بسیار بسیار مهم است. در حقیقت جلسه اول تعیین کننده است. فرض کنید که شما در سایت ایران مدرس تبلیغ خودتان را ثبت کرده اید. حال یک شاگرد یا والدین ایشان برای کلاس با شما تماس می گیرند. اولا که باید پشت تلفن عالی و با اعتماد به نفس بالا حرف بزنید. در ادامه فرض می کنیم که کلاس هماهنگ شد و شما برای برگزاری اولین جلسه به منزل شاگرد مراجعه می کنید و یا کلاس را آنلاین و اینترنتی برگزار می کنید. اگر جلسه اول بسیار عالی تدریس کنید و شاگرد راضی باشد کلاس ها ادامه پیدا می کند. دقت کنید که برای جذب شاگرد ممکن است شما هزینه کرده باشید و خوب نیست یک شاگرد را به راحتی از دست بدهید. یک شاگرد در کار تدریس خصوصی بسیار مهم است و ممکن است چندین ترم با شما کلاس داشته باشد و اگر عالی تدریس کنید شاگردهای دیگری را هم معرفی خواهد کرد. بنابراین اهمیت جلسه اول را درک کنید و در جلسه اول از حالت عادی خودتان هم یک سر و گردن بالاتر تدریس کنید. البته باید در همان جلسه اول سوالاتی را از شاگرد خودتان بپرسید و بدانید که چه نوع تدریسی و چه مطالبی را در نظر دارد و فقط بنابر پیش فرض های خودتان پیش نروید.

6- توانایی خودتان و بازدهی کلاس ها را افزایش دهید و قیمت را بالا ببرید

به عنوان یک معلم خصوصی شیمی موفق شاید این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت تدریس خصوصی شیمی دبیرستان، کنکور، دانشگاهی و ... چقدر است؟ شما اگر معلم شیمی دهم هستید و یا شیمی یازدهم تدریس می کنید یا معلم شیمی انلاین هستید و ... به هر میزان رزومه بهتری ارائه کنید، بهتر تدریس کنید و شاگردهای خودتان را به نتایج بهتری برسانید می توانید در نهایت نرخ بالاتری را برای کلاس های خودتان درخواست کنید. وقتی خودتان به صورت مستقیم مثلا از طریق سایت تدریس خصوصی ایران مدرس شاگرد جذب می کنید دیگر مانند استخدام تدریس خصوصی شیمی در آموزشگاهها نیست که قیمت در کنترل خودتان نباشد. هر چه عملکرد بهتری داشته باشید می توانید برای هر جلسه و یا هر ساعت تدریس قیمت بالاتری درخواست کنید. پس فقط روی خودتان و افزایش کیفیت کلاس های خودتان متمرکز شوید.

7 نکته مهم و کلیدی در رابطه با درآمد تدریس خصوصی شیمی

7- هم آنلاین و هم حضوری تدریس کنید

برای اینکه بتوانید به درآمدهای عالی از تدریس خصوصی شیمی برسید توصیه می شود هم تدریس آنلاین و تدریس حضوری را مد نظر داشته باشید. وقتی به صورت آنلاین هم تدریس می کنید، علاوه بر شهر محل سکونت خودتان، از کل کشور و کل جهان می توانید شاگرد جذب کنید و به این ترتیب شاگردهای بیشتری داشته باشید و پول بیشتری بسازید. تدریس آنلاین شیمی مزیت بسیار خوبی که دارد این است که محدودیت زمانی و مکانی را از بین می برد و شما از کل دنیا می توانید شاگرد بگیرید.

منبع: ایران مدرس www.IranModares.comاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits