دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
تالاب چوک یا تراک کجاست؟
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تالاب چوک یکی از برترین تالاب های دنیا به شمار می آید. تالابی با پیشنه و قدمت تاریخی بالا که مورد توجه وقایع نگاران است. در این تالاب بقایایی از ۴۵۰۰ انسان کشته شده یافت شده است. این تالاب در ایالتی با همین نام در فدرال میکرونزی قرار دارد.

این تالاب وسیع از پیشینه تاریخی مهمی برخوردار است. مشخص نیست که این جزایر در چه زمانی ایجاد شده اند اما طبق تحقیقات باستان شناسی در قرن اول و دوم پیش از میلاد جزایر فیفن و وینه مهم ترین سکونتگاه های بشری بوده اند. تالاب چوک امروزه بازدیدکنندگان زیادی دارد.

معرفی تالاب چوک یا تراک ؛ قبرستانی در اعماق اقیانوس آرام

این تالاب که در گذشته به عنوان تالاب تراک نیز از آن یاد می شده است، در زمان استعمار خود رویدادهای مهمی را از سر گذرانده و شاهد اتفاق های مهمی بود. اولین بار این تالاب توسط یک اروپایی دریانورد به نام “نورد اسپان یی” کشف شده است. این تالاب در محدوده جزایر کارولین قرار داشته و تحت سلطه اسپان ها بود.

تالاب چوک کجاست؟

در اواخر قرن نوزده این تالاب یکی از سکونتگاه های قبیله ای بوده که درگیری و جنگ های متعددی داشته است. تا آن زمان کنترل اسپان ها تنها به نام بود اما در سال ۱۸۸۶ پرچم خود را در این جزایر برافراشته و سعی در ایجاد صلح میان این قبایل داشته اند.

تالاب چوک

سرگذشت تالاب چه شد؟

جزایر کارولین در سال ۱۸۹۹ بعد از خروج اسپان ها از اقیانوس آرام و در جنگ میان اسپان و آمریکا به آلمان فروخته شده است. در جنگ جهانی اول بعد از شکست آلمانی ها با یک فرمان از سوی جامعه ملل این جزایر به ژاپن واگذار شدند.
این جزایر در طی تاریخ و جنگ های جهانی اول و دوم رویدادهای مهمی را از سر گذرانده است. در واقع این تالاب همیشه یک تهدید محسوب می شده و دشمنان برای فروپاشی این تالاب را تهدید می کردند. در ۱۸ فوریه ۱۹۴۴ اویک توسط یک بمب افکن غرض شد و ۷۰۰ خدمه آن جان خود را از دشت دادند. هنوز می توانید آثاری از جنازه های آن زمان را در زیر آب ها مشاهده کنید.

سرگذشت فعلی چوک

تالاب چوک امروزه نیز وجود دارد. در حال حاضر این تالاب را به عنوان پایتخت کشتی غرق شده دنیا به خاطر دارند. برخی تصور می کنند این نواحی خالی از سکنه است. خیر، امروزه افراد زیادی هستند که علاقمند به تاریخ و وقایع تاریخی می باشند به همین دلیل به این سرزمین سفر می کنند تا از نزدیک شاهد آن باشند.

عکس از تالاب چوک

جزایر تاریخی چوک

در زیر این آب ها می توانید، بقایایی از جمجمه انسانی و استخوان ها مشاهده کنید. بقایای عظیمی نیز از کشتی باقی مانده است. بقایای موجود در این آب ها متعلق به ۴۵۰۰ انسانی می باشد که در این آب ها جان خودشان را از دست داده اند. در سال ۱۹۶۰ نیز غواصی ها در این نواحی صورت گرفت و به کشف وقایع مهمی پرداخت.

جزایر مهم چوک

شما در ایران نیز می توانید با بازدید از کشتی یونانی در کیش یک واقعیت تاریخی دیگر را مشاهده کنید. این کشتی به گل نشسته همچنان سالم بوده و خوشبختانه در این حادثه هیچ کس جان خود را از دست نداده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits