دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
معرفی بهترین چسب سرامیک و کاربردهای آن
18
زمان مطالعه: 5 دقیقه
اگر به دنبال خرید بهترین چسب کاشی در ایران هستید و نمی توانید بین چسب های کاشی موجود در بازار انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم با ما در این مقاله همراه باشید.

بهترین چسب برای چسباندن سرامیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تولید محصولات شیمیایی و چسبی، جدیدترین روش برای انجام فعالیت های سرامیک کاری و نازک کاری استفاده از انواع چسب سرامیک می باشد. از این رو بسیاری از شرکت ها و صنایع فعال در حوزه های پلیمری و تولید چسب اقدام به تولید بهترین چسب سرامیک ممکن بر اساس تکنولوژی ای که در اختیار دارند، می کنند.

بهترین برند چسب کاشی و سرامیک

در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی بسیاری اقدام به تولید و واردات چسب کاشی در ایران می نمایند. برخی از بهترین مارک چسب کاشی ضد آب موجود در بازار عبارتند از:

بهترین چسب برای سرامیک

  • چسب کاشی و پرسلان اسلب اپرا
  • چسب کاشی و پرسلان دینوکل
  • چسب کاشی و سرامیک شیمی ساختمان
  • چسب کاشی ویترا
  • چسب کاشی و سرامیک سهندشیمی
  • چسب کاشی غفاری
  • چسب کاشی هنکل
  • چسب کاشی شورلول
  • چسب کاشی آریاشیمی
  • چسب کاشی کناف

بهترین چسب برای سرامیک شکسته

از انواع چسب سرامیک در موقعیت های گوناگونی استفاده می شود. مهم ترین استفاده از چسب سرامیک را می توان نصب انواع سرامیک بر روی سطوح افقی و عمودی نام برد. جنس سطح کار می تواند شامل بتن، سنگ و سرامیک های قدیمی باشد.

از انواع کاربرد های دیگر چسب سرامیک که باعث گستردگی استفاده از آن در صنعت ساختمان شده است، می توان ترمیم و بهبود سرامیک های شکسته را نیز نام برد. بهترین چسب برای سرامیک شکسته بایستی خاصیت چسبندگی فوق العاده بالایی داشته باشد. دلیل این موضوع این است که وقتی یک سازه دچار شکستگی در سطح خود بشود، مقاومت کششی و فشاری آن به شدت کاهش خواهد یافت و در برابر فشار های وارده آسیب پذیرتر خواهد شد. به همین علت بایستی که بهترین چسب برای سرامیک شکسته، دارای گیرش و چسبندگی مثال زدنی باشد.

چسب برای سرامیک شکسته

همچنین بهترین چسب برای سرامیک شکسته بایستی که نفوذ پذیری بسیار کمی در مقابل رطوبت داشته باشد یا حتی نفوذ ناپذیر باشد. علت آن هم به ساختار درز ها و عوارض طبیعی موجود در سطح سنگ و سرامیک برمی گردد. وجود آب در درزهای سنگ و سرامیک و عوارض ناشی از آن، سبب خواهد شد که مقاومت برشی سرامیک بیش از پیش کاسته شود.

معمولا از انواع پودری چسب سرامیک به عنوان بهترین چسب برای سرامیک شکسته نام برده می شود. چسب پودری خاصیت ضد نفوذ رطوبت بالایی دارد و از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار است.

بهترین چسب پودری سرامیک

چسب های سرامیک به انواع پودری و خمیری تقسیم می شوند. بر همین اساس کاربرد و قیمت بهترین چسب سرامیک نیز متفاوت خواهد بود. مهم ترین تفاوت مدل های پودری و خمیری، در ماهیت چسب می باشد.

چسب های پودری، محصولاتی دو جزئی هستند که برای مصرف باید با جزء دوم و آب ترکیب شوند. از این رو برای اختلاط و در آوردن دقیق نسبت های مورد نیاز برای مصرف بهترین چسب سرامیک کف ، نیاز به تجربه و سابقه در کار با چسب های پودری می باشد. از طرف دیگر، مدل های خمیری این محصول تک جزئی و آماده به مصرف هستند. تنها کاری که برای استفاده از بهترین چسب سرامیک خمیری بایستی انجام داد این است که آن را با استفاده از کاردک یا شانه مخصوص بر روی سطح قرار داد و سپس سرامیک را بر روی سطح بگذارید تا گیرش اتفاق بیفتد.

نکته ای که نیاز است در این جا به آن توجه کنید این است که برخی از تولید کنندگان بهترین چسب سرامیک ، در تولید بهترین چسب پودری سرامیک تخصص دارند و برخی دیگر در تولید نمونه های خمیری زبانزد هستند. از این رو توصیه می شود که برای خرید بهترین چسب پودری سرامیک به سراغ تولید کنندگان تخصصی این محصول بروید.

معمولا برند های تولید کننده ی بهترین چسب پودری سرامیک شامل شرکت های حدید فام صنعت، چسب سرامیک آکام T300 و چسب سرامیک پودری تاوکس می باشد.

روش استفاده از چسب کاشی

روش استفاده از بهترین چسب کاشی

روش استفاده از بهترین چسب سرامیک بدین گونه است که ابتدا بایستی سطح زیر کار را از هر گونه آلودگی پاک کنید. برای این کار می توانید از پرایمر نیز کمک بگیرید.

اگر محصولی که از آن استفاده می کنید از انواع پودری بهترین چسب سرامیک می باشد، بایستی که آن را با آب و جزء دوم مخلوط کنید. برای این کار باید از نسبت های حک شده بر روی بسته بندی های این محصول کمک بگیرید. همان طور که در بخش های قبل ذکر شد برای این کار حداقلی از تجربه نیاز است تا بتوان نسبت ها را به درستی مخلوط کرد و بهترین چسب سرامیک را به دست آورد.

پس از آماده شدن چسب نیاز است که آن را با استفاده از کاردک یا شانه ی مخصوص بر روی سطح مورد نظر قرار دارد. توجه داشته باشید مقدار چسبی که بر روی سطح قرار می دهید بایستی یک لایه ی بسیار نازک از بهترین مارک چسب سرامیک باشد. مقدار محصولی که بر روی سرامیک و سنگ قرار می دهید می تواند بیشتر باشد.

سپس چند دقیقه صبر کنید تا گیرش به صورت کامل اتفاق بیفتد. در نهایت سطح کار و اطراف سرامیک را با استفاده از پودر مخصوص بندکشی پاک نمایید و باقی مانده ی بهترین چسب برای چسباندن سرامیک را از روی سطح کار پاک کنید.

منبع : عمران مدرناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (18 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

البرز بختیاری بزرگ | ۲ هفته پیش
بسیار خوب تا کی خدایا راه حق راجلوی ما بگذار
2
0

hits