دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
15 راهکار تایید شده و بسیار موثر برای افزایش منی
219
زمان مطالعه: 11 دقیقه
افزایش منی امکان پذیر است ؟ مقدار مایع منی که حین ارگاسم آزاد می شود، به حجم مایعات جذب شده در بدن بستگى دارد. در ادامه راههای افزایش مایع منی (آب کمر) را آموزش خواهیم داد.

آیا افزایش منی (آب کمر) امکان پذیر است ؟

منی یا گُشناب که در زبان یونانی به آن اسپرما، در لاتین Semen و در انگلیسی به آن Semen یا Seminal fluid می گویند، یک شاره آلی است که در انسان از مجموع اسپرم و ترشحات مجاری آن، ترشحات پروستات و ترشحات غددی که در کنار ریشهٔ آلت مرد قرار دارند، ساخته شده است. این مایع از اندام های جنسی مردانهٔ انسان(بیضه) یا جانوران هرمافرودیت ترشح می شود و میتواند با تخمک جنس ماده فرآیند لقاح را برقرار کند.

کیفیت منی از روی توان آن در ایجاد لقاح سنجیده می شود؛ بنابراین این مطلب سنجشی است از توان مرد در ایجاد باروری. آنچه سبب ایجاد باروری می شود سلول جنسی مردانه (اسپرم) است پس سنجش کیفیت منی به شمار سلول های جنسی مردانه و کیفیت آنها بستگی دارد. منی باید حجم کافی داشته باشد( ۳ میلی لیتر). اسپرم های درون آن فعالیت داشته باشند (۵۰٪ فعال بعد از ۲ ساعت). دارای قدرت نفوذ به درون تخمک باشد. مایع منی معمولاً در عرض ۱ ساعت به صورت مایع در می آید. PH استاندارد:بین ۷ تا ۸

نشانه‌های کمبود اسپرم در مردان

مهم‌ترین نشانه‌ی کمبود اسپرم عدم موفقیت در باروری به صورت طبیعی است. پایین بودن میل جنسی، اختلال در نعوظ، کاهش موهای بدن و صورت و سایر نشانه‌های اختلال هورمونی و کروموزومی از جمله نشانه‌های کمبود اسپرم در مردان هستند. همچنین درد، تورم یا برآمدگی بیضه‌ها نیز از نشانه‌های دیگر کمبود اسپرم می‌باشند.

در صورتی که سابقه‌ی مشکلات مربوط به بیضه، پروستات یا اختلال عملکرد جنسی داشتید و در ناحیه کشاله ران، بیضه یا آلت تناسلی جراحی انجام دادید و با گذشت یک‌ سال نتوانستید بارور شوید توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید و برای درمان اقدام کنید. پزشک از طریق سونوگرافی بیضه‌، آزمایشات هورمونی، تست ژنتیک، نمونه گیری از بیضه و... مشکل را تشخیص می‌دهد و برای درمان از دارو و ... استفاده می‌کند.

افزایش منی

چه چیزی آب کمر را زیاد میکند ؟

راههای افزایش منی

1. نوشیدن مایعات برای افزایش منی

مقدار مایع منی که حین ارگاسم آزاد می شود، به حجم مایعات جذب شده در بدن بستگى دارد. به این دلیل که ماده اصلى مایع منی آب است، و مایع منی مایعى است که راه را براى عبور اسپرم لیز مى کنند. بدن به روزانه ٢-٣ لیتر آب براى داشتن عملکرد مناسب نیاز دارد. بنابراین نوشیدن مایعات بیشتر باید به افزایش مایع منی کمک کند.

اگر از نوشیدن چند لیوان مشروبات الکلى قبل و بعد از کارتان لذت می برید، در حق مایع منی تان ظلم می کنید. زیرا الکل آب بدن را خشک می کند. بعلاوه الکل تعداد و کیفیت اسپرم ها را کم می کند.


2. برای افزایش مقدار اسپرم لباس تنگ نپوشید

دوباره، دماى ایده آل براى اسپرم و کیسه بیضه کمى پایین تر از دماى بقیه بدن است. پوشیدن لباس زیر تنگ دماى کیسه بیضه را زیاد می کند، در نتیجه مقدار اسپرم را کاهش می دهد.


3. برای افزایش مایع منی درست بنشینید

نشستن ضربدری در مردان : این پوزیشن فلسفى به مقدار زیادى کیسه بیضه و اسپرم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. با فشار دادن کیسه بیضه به بدن گرم، دماى کیسه را بالاتر از معمول می برید. خط قرمز همینجاست.


4. براى ١ یا ٢ روز، از ارگاسم خوددارى کنید

بدن تان به طور معمول در هر ثانیه بیش از ١۵٠٠ اسپرم تولید می کند که روزانه حدود ٢٠٠-١٣٠ سلول اسپرم می شود. با این حال شما در هر ارگاسم بخش زیادى از اسپرم هاى خود را از دست می دهید. سعى کنید کمى صبر کنید تا مقدار منى تان افزایش یابد.

در واقع جایگزینى اسپرم در بدن فقط همان یکى دو روز طول می کشد. بعد از این مدت اسپرم ها فقط پیر می شوند.

5. برای افزایش مایع منی زینک و فولیک اسید مصرف کنید

زینک یک ماده معدنى ضرورى است که در بسیارى از عوامل متابولیسم سلولى مفید است. در تحقیقى نشان داده شده است که زینک در ترکیب با فولیک اسید، شمارش اسپرم را در مردانى که مشکلات نابارورى داشته اند تا ٧۴٪‏ افزایش داده است.


6. داروهای کاهنده‌ی اسپرم را مصرف نکنید

داروهایی که باعث کاهش تعداد اسپرم می‌شوند شامل استروئید های آنابولیکی، بعضی از داروهای آنتی بیوتیکی یا ضد انگل، ضد افسردگی‌های سه حلقه‌ای، مسدود کننده های کانال های کلسیمی، درمانهای سرطان مانند شیمی درمانی یا اشعه درمانی، درمان جایگزینی تستسترون و بعضی داروهای زخم معده می‌شود. در صورتی که به کمبود اسپرم دچار هستید پیش از هر چیز هر گونه داروی مصرفی را به پزشک اطلاع دهید تا آن‌ها را با داروهای دیگری جایگزین کند.


7. برای افزایش منی نوشابه را حذف کنید

سودا نه تنها غنى از فروکتوز مایع ذرت است بلکه براى اسپرم تان نیز مضر است. شمارش اسپرم مردانى که سودا نمی نوشند، نسبت به مردانى که روزانه بیش از یک لیتر سودا می نوشند، تقریبا ٣٠٪‏ کمتر است.


8. آمینو اسید مشخصى مصرف کنید

آمینو اسیدها پروتئین می سازند. این پروتئین هاى ساختارى به افزایش مقدار منى معروفند. دانشمندان معتقدند از آمینو اسیدها سود می برند، زیرا در سر سلول اسپرم مقدار زیادى پروتئین یافت می شود. به دنبال آمینو اسید هاى زیر براى افزایش مایع منی تان باشید:

 • L-arginine
 • L-lysine
 • L-Carnitine

9. علف بُز برای افزایش منی

طبق افسانه ها، اسم این مکمل از آنجایى ریشه می گیرد که یک چوپان بُز چینى، متوجه شهوتى شدن شدید گله اش پس از خوردن قسمت هاى خاصى از این گیاه شد. اما این گیاه عجیب واقعا عمل می کند؟ این گیاه به محدود کردن آنزیم هایى که راه جریان خون به آلت تناسلى را مسدود می کنند، معروف است. صحت کمک این گیاه به اسپرم هایتان همچنان قابل بحث است.


10. میوه و سبزیجات برای افزایش منی

بعضى وقت ها، تمام چیزى که نیاز دارید یک رژیم غذایى سالم است. میوه ها و سبزیجات، به طور مخصوصى آنتى اُکسیدان دارند، که به بهبود کیفیت زمان زندگى اسپرم تان کمک می کند. در کنار افزایش مقدار مایع منی، غذاهایى با آنتى اُکسیدان زیاد به سلامت تان کمک می کنند و احساس بهترى به شما می دهند.

غذاهاى غنى از آنتى اُکسیدان شامل:

 • لوبیا قرمز
 • بلوبرى وحشى، کرن برى و شاتوت
 • آب نارگیل
 • آلو
 • سیب
 • کنگر

11. تمرین هاى منظم عضله پوبوکوکسى ژئوس انجام دهید

به نام تمرینات کِگل نیز شناخته می شوند، تمرین هاى عضله PC (عضله ى پوبوکوکسى ژئوس)، دسته اى از عملکردها را براى هر دو جنس اما به طور مخصوص براى مردان انجام می دهد. علاوه بر بهبود سلامت پروستات و جلوگیرى از انزال زودرس، براى طولانى تر کردن زمان ارگاسم و افزایش مایع منی کاربرد دارند.


12. برای افزایش اسپرم سیگار نکشید

اگر به دلیل وادار کننده ى دیگرى براى ترک سیگار نیاز داشتید، این مورد را نیز اضافه کنید. سیگار نه تنها تعداد اسپرم ها را کم می کند، بلکه احتمالا نقص در اسپرم ها را افزایش می دهد.

کشیدن ماریجوانا نیز ممنوع است. کشیدن ماریجوانا به کم کردن هورمون مردانه تستوسترون و تعداد اسپرم ها شناخته شده است.

13. استرس یکی از موانع تولید اسپرم

هر چند زندگی تان استرس زا باشد، سعی کنید شروع کنید به این حقیقت برسید که استرس اساسا ناسالم است. نتایج نشان می دهد که هورمون های استرس با توانایی بیضه ها برای ساخت تستوسترون مقابله می کنند که به طور گسترده ای مسئول ساخت اسپرم هاست. علاوه بر کاهش مایع منی، استرس باعث عوامل زیر نیز می شود:

 1. جوش زدن و لکه دار شدن صورت
 2. بیماری های قلبی مانند آنژین و حمله قلبی
 3. بی خوابی

14. ورزش برای افزایش منی

شواهد خوبی وجود دارند که پیشنهاد می دهند که ورزش منظم در افزایش مایع منی موثر است. پس هر ورزش دلخواهی را به طور منظم انجام دهید.


15. رابطه جنسی و افزایش مقدار منی

رابطه جنسی ایمن راه حل پایانی برای افزایش مقدار مایع منی است. بعضی از عفونت های جنسی قابل انتقال مانند سوزاک و کلامیدیا اگر درمان نشوند، ممکن است به ناباروری ختم شوند. همیشه از کاندوم استفاده کنید. برای اطمینان بیشتر، فقط با یک نفر که به او اعتماد دارید رابطه جنسی داشته باشید.

افزایش منی

برای تقویت اسپرم چه بخوریم ؟

ترکیبات منی

منی علاوه بر اسپرم حاوی اسید سیتریک ، آمینو اسید های آزاد، فسفریل کولین ،آنزیم ،پروستاگلاندین ،پتاسیم و روی می باشد.

منی به علت مواد پروتئینی در آن در بعضی از محصولات بهداشتی وآرایشی مثل کرم ها و لوسیونها کاربرد دارد و موجب نرم کنندگی ولطافت بخشیدن به پوست می شود.

چگونه می توان حجم منی را افزایش داد

گرفتن مکمل های غذایی
افزایش تحرک و فعالیت جسمانی
توسط غذاهایی معین می توان به حجم و کیفیت منی تولید شده کمک کرد.

1- روی

اولین زیر گروهی که باید به طور منظم در رژیم غذایی در نظر گرفته شود، مقادیر کمی از این مواد معدنی است.
روی نه تنها در اسپرم سازی و تولید تستوسترون (هورمون جنسی مردانه) نقش دارد بلکه در سلامتی بدن نیز دخیل است.برای به دست آوردن بهترین اثرات مثبت روی، استفاده از مواد ذیل در رژیم غذایی بسیار مفید است.
از جمله :
نخود فرنگی ،بنشن های پخته شده(لوبیاو…) ،صدف خام ،تخم کدو، کره بادام زمینی وآجیل . این غذاها شامل مقادیر زیادی روی هستند و به طور معجزه آسایی باروری را تقویت می کنند.

اگر مردی از لحاظ جنسی خیلی فعال است نسبت به یک مرد متوسط نیاز بیشتری به روی دارد زیرا میزان تخلیه منی اش بیشتر است.

2- ویتامین b6

دومین زیر گروه ویتامینb6 است. این ویتامین ارتباط مستقیمی با میل جنسی ( لیبیدو ) در هر دو جنس دارد. کمبود ویتامین b6 موجب افسردگی ،کاهش لیبیدو و بی خوابی می شود.

غذاهای غنی از b6 عبارتند از صبحانه نشاسته دار (مثل گندم)، سیب زمینی پخته، موز، جوجه ،ماهی قزل، آلا ماهی تن و اسفناج

3- ویتامینe

ویتامین e یکی دیگر از زیر گروه ها یی است که با رابطه و باروری مرتبط بوده و تقویت کننده می باشد. بهترین منابع ویتامین e ، روغن های گیاهی ،آجیل ، جوانه گندم و ماهی می باشد.

4- ویتامینc

زیر گروه بعدی ویتامین c است که این ویتامین یکی از شگفت انگیز ترین ویتامین هاست که در ساختار بافت های بدن شرکت دارد. دانشمندان در یافتند که 10 تا 50 بار کوانتوم ویتامین c در بیضه ها وجود دارد.
میوه ها و سبزی جات بهترین منابع ویتامین c هستند.مخصوصا” مرکباتی نظیر پرتقال، لیمو، گریپ فروت وکیوی بالاترین میزان ویتامین c در خود دارند.

با وجود رژیم غذایی و فعالیت مناسب هیچ چیزی بهتر از ریلکس بودن و احساس آرامش نیست. این سومین موردی است که در داشتن رابطه بهتر نقش دارد. استرس و ناآرامی در زندگی جنسی فرد اثرات منفی زیادی به بار می آورد و اصولا” استرس خراب کننده ی هر چیز است.

افزایش منی

دستور امام صادق برای افزایش آب کمر

اسپرم سازی به روش طب اسلامی

 1. خوردن زردک برای افزایش اسپرم : کمک کننده مجامعت و تقویت نعوظ آلت جنسی
 2. خوردن خرمای برنی برای افزایش اسپرم : سبب تقویت پشت و افزودن توان نزدیکی
 3. خوردن انجیر برای افزایش اسپرم : برقدرت همبستری می افزاید
 4. خوردن خربزه برای افزایش اسپرم : سبب فراوانی اب کمر وآب منی شده و نیروی همبستری را می افزاید
 5. خوردن پیاز برای افزایش اسپرم : سبب افزایش آب منی و توان آمیزش میشود
 6. خوردن تخم مرغ برای افزایش اسپرم ٬ نسل را زیاد میکند
 7. خوردن تخم مرغ همراه با پیاز و روغن زیتون سبب افزایش توان جنسی میشود
 8. خوردن تخم مرغ با گوشت برای افزایش اسپرم : برتوان جنسی می افزاید
 9. خوردن حلیم برای افزایش اسپرم :دراز بین بردن ضعف و رفع کمی توان آمیزش کمک میکند
 10. خوردن سویق عدس برای افزایش اسپرم ( عدس بوداده و اردشده ) با روغن زیتون برتوان جنسی می افزاید
 11. نوشیدن شیربا عسل برای افزایش اسپرم سبب تقویت اب کمر و اب منی میشود
 12. استفاده از مشکک برای افزایش اسپرم ( خلال کننده دندان ) چون برتوان همبستری می افزاید
 13. استعمال بوی خوش برای افزایش اسپرم : برتوان همبستری و توان جنسی می افزاید
 14. شانه زدن موها برای افزایش اسپرم : قدرت انسانی را برای نزدیکی می افزاید
 15. کشیدن سرمه سیاه برای افزایش اسپرم : توان همبستری و توان جنسی را می افزاید.
 16. خضاب کردن برای افزایش اسپرم ( ضماد حنا ) : قدرت و توان جنسی و همبستری را می افزاید
 17. نوره کشی برای افزایش اسپرم ( واجبی کشی ) : آب کمررا می افزاید

افزایش منی راههای تایید شده ای از نظر متخصصین دارد که بهترین راهکارها در این صفحه برای شما قرار داده شده است. شما کاربران اگر درباره افزایش منی (آب کمر) سوالی دارید در قسمت کامنت ها با متخصصین ما در میان بگذارید .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (219 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits