دلگرم
امروز: جمعه, ۲۹ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
طریقه بندکشی کاشی و سرامیک با چندین روش ساده
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
بندکشی کاشی و سرامیک از اقدامات ساختمانی برای بازسازی و تعمیر خانه است که اصول خاصی هم دارد. ترمیم بندکشی سرامیک با استفاده از ابزار و مواد خاصی مثل چسب بندکشی سرامیک، سیمان سفید و یا خمیر بندکشی ضدآب صورت می‌گیرد.

همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و کاشی

بندکشی سرامیک با در اختیار داشتن لوازم و ابزار مخصوص به بندکشی به راحتی قابل انجام است. توجه به نحوه صحیح و بموقع ترمیم بندکشی سرامیک در نگهداری طولانی مدت این مصالح ساختمانی تاثیر بسزایی دارد. قبل از اقدام به نصب پیشنهاد می‌شود در رابطه با سرامیک کف مات بهتره یا براق برای مکان خود اطمینان حاصل کنید.

در اینجا طریقه بندکشی سرامیک با سیمان سفید، خمیر بندکشی آماده یا چسب بند کشی و روش بند کشی سرامیک را خیلی ساده و کاربردی به شما آموزش می دهیم، با ما همراه باشید.

فهرست مطالب اصول بندکشی سرامیک و کاشی

اقدامات قبل از بند کشی سرامیک
فیلم بندکشی سرامیک با سیمان سفید
بندکشی سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ
بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واتر پروف
بندکشی سرامیک با پودر بندکشی
ترمیم بندکشی سرامیک

همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و کاشی

انتخاب بهترین روش بندکشی سرامیک

بندکشی سرامیک در دسته کارهایی قرار داشته که نیاز به تخصص و مهارت خاصی ندارند و شما به‌راحتی می‌توانید خودتان از پس آنها بربیایید؛ همچنین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه زیادی به کارهای ساختمانی و فنی دارید، این نوشته مختص خودتان است. در این مقاله می‌خواهیم همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و بند کشی کاشی را برایتان شرح دهیم.

اقدامات قبل از بند کشی سرامیک

همانطور که می‌دانید بندکشی کاشی و سرامیک برای محیط هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی به دلیل اینکه در معرض رطوبت هستند؛ بسیار اهمیت دارد، زیرا به مرور زمان آب به سمت آجرها و زیرسازی های کاشی ها نفوذ کرده و ممکن است برایتان دردسرساز شود، پس بند کشی سرامیک سرویس بهداشتی را حتما جدی بگیرید.

برای انجام اصولی بندکشی سرامیک دستشویی یا بطور کلی بندکشی سرامیک و بندکشی کاشی باید ابتدا تمام سطح موردنظر را تمیز کنید و هر گونه گرد و خاک و آلودگی را از روی سطح پاک کنیم. برای سرامیک طرح پارکت نیز تفاوتی در نحوه بند کشی وجود نخواهد داشت.

بندکشی سرامیک با سیمان سفید و پودر سنگ

بعد از اینکه مراحل نصب سرامیک به اتمام رسید؛ تقریبا دو سه روز بعد از آن نوبت به بندکشی سرامیک می‌رسد. برای شروع باید مقداری دوغاب سیمان و پودر سنگ آماده کنید. میزان دوغاب سیمان و پودر سنگ مورد استفاده برای بندکشی سرامیک ها، کاملا به تعداد و اندازه سرامیک ها بستگی دارد.

البته می‌توان گفت که مقدار دوغاب مصرفی با در نظر گرفتن دورریز برای هر مترمربع حدودا یک لیتر توصیه می‌شود. همچنین بهتر است برای بندکشی سرامیک از رنگ های متناسب با سرامیک هایتان استفاده کنید تا زیبایی سرامیک ها را دو چندان کند.

همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و کاشی

طرز تهیه دوغاب سرامیک کف

نکته مهم در طرز تهیه دوغاب سرامیک کف برای بندکشی سرامیک، این است که دوغاب حتما باید حالت مایع داشته باشد. دقت کنید که برای بندکشی جهت نصب کاشی دیوار بهتر است دوغاب حالت خمیری داشته باشد تا به راحتی بتوانید بین کاشی ها را پر کنید.

بعد از تهیه دوغاب، حالا کافیست که آن را روی سطح موردنظرتان بریزید. همچنین برای بندکشی سرامیک کف می‌توانید به وسیله ی تی، دوغاب را روی کل سطح پخش کنید. مدت زمان کوتاهی را صبر کنید تا سطح مورد نظر خشک شود.

در نهایت با استفاده از یک تکه نم دار، اضافی های دوغاب را از روی سطح پاک کنید. توجه داشته باشید که روش دوغاب ریختن سرویس بهداشتی نیز مشابه همین روش است. مراحل کار تمام است و بندکشی سرامیک انجام شده، فقط چند ساعتی به آن زمان بدهید تا بین بند ها کاملا خشک شود و تا جای ممکن روی آن ها تردد نکنید.

نحوه بند کشی کاشی دیوار

راحتترین نحوه بند کشی کاشی دیوار یا سرامیک دیوار، این است که با دست و حتما با استفاده از دستکش آن را انجام دهید. در مراحل آخر با استفاده از یک تکه چوب بر روی سطح بکشید تا تمامی بند‌ها دقیقا هم سطح و هم تراز شوند.

بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واتر پروف

هر روزه ابزارها و تجهیزات به‌روز و متنوعی برای ساختمان سازی وارد بازار می‌شود که همه‌ی آن ها روند کار را برای ما آسان‌تر خواهند. همچنین برای بندکشی سرامیک نیز دیگر از روش سنتی یعنی تهیه دوغاب استفاده نمی‌شود و مواد بهتر و کاربردی تر برای این کار تولید شده است.

خمیر بندکشی

یکی از بهترین مواد مورد استفاده بجای دوغاب، خمیر بندکشی واترپروف است. برای بندکشی سرامیک با این خمیر نیازی به افزودن هیچ گونه حلال یا آب و سیمان نخواهید داشت. فرمول این خمیر کاملا بر پایه تکنولوژی نانو تولید شده است. ترکیب این خمیر از رزین های اکریلیک و فیلر های معدنی تشکیل شده است. نکته جالب این است که در رنگ های متنوع در بازار موجود می‌باشد و می‌توانید رنگ متناسب با سرامیک هایتان را خریداری کنید.

نحوه استفاده از خمیر بندکشی ضدآب بسیار آسان می‌باشد و فقط کافیست به‌وسیله قلم بندکشی کاشی و یا کاردک، بین کاشی ها و یا سرامیک ها را با آن پر کنید.

همه چیز در مورد بندکشی سرامیک و کاشی

مزایای خمیر بندکشی واترپروف:

از مزایای استفاده از خمیر واترپروف در مقایسه با انواع روش های سنتی، میتوان به شسته شدن ملاتهای سنتی به وسیله مواد شوینده و آب به مرور زمان اشاره کرد؛ که در این صورت کارایی و ماندگاری بالایی نخواهند داشت. در عوض این نوع خمیر با دوام بیش از 5 برابر روش‌های سنتی، مقاومت قابل توجهی در برابر آب و انواع مواد شوینده از خود نشان خواهد داد. این ویژگی بسیار مهم به دلیل اهمیت بالای بندکشی سرامیک جهت جلوگیری و عدم نفوذ آب به لایه های زیرین بسیار مورد توجه فرار گرفته است.
این خمیر به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارد، در صورتی هر گونه لغزش بین کاشی ها، به هیچ عنوان استحکام خود را از دست نمی‌دهد.
حتما شما نیز مشاهده کرده‌اید که با بند کشی کاشی به روش سنتی در سطح بین کاشی‌ها فضای مناسبی را جهت رشد قارچ و کپک ایجاد خواهد کرد. از دیگر مزایای منحصر به فرد خمیر واترپروف، عدم ایجاد چنین مشکلی می‌باشد.

بندکشی سرامیک با پودر بندکشی

بندکشی سرامیک با پودر بندکشی، نیز یکی دیگر از مواد مورد استفاده برای بندکشی سرامیک است و می‌توانید از آن برای درزگیری بین کاشی ها و بندکشی سرامیک استفاده کنید. روش تهیه آن بسیار آسان می‌باشد و فقط نیاز است که مقداری آب به آن اضافه کنید. از مزیت های استفاده از پودر بندکشی می‌توان به استحکام بالا و طول عمر زیاد آن اشاره کرد. همچنین اینکه از نفوذ رطوبت به لایه های زیرین جلوگیری می‌کند.

پودر بندکشی انواع مختلفی دارد که هر کدام کارایی خود را دارند. اگر اطلاعات کافی ندارید حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید و با بهترین قیمت پودر بند کشی را تهیه کنید.

انواع پودر های بندکشی کاشی

پودر بندکشی نانو
پودر بندکشی آنتی باکتریال
پودر بندکشی رنگی
پودر بندکشی ضد آب

ترمیم بندکشی سرامیک

معمولا بعد از پایان مراحل نصب سرامیک و بند کشی سرامیک، حتما پیش می‌آید که شکاف های ما بین بعضی از کاشی ها و سرامیک ها هنوز وجود داشته باشد که پر نشده اند. این شکاف ها به‌راحتی موجب نفوذ آب به سطح های پایین تر خواهند شد و بهتر است هر چه سریع تر به‌ فکر ترمیم بندکشی سرامیک ها باشید.

ترمیم بند کشی سرامیک با چسب بندکشی سرامیک

قبل از شروع دقت کنید که سطح زیر کار بسیار اهمیت دارد و باید به‌خوبی آن را تمیز کنید. هیچ گونه گرد و خاک و یا کثیفی نباید روی سطح سرامیک ها باشد؛ زیرا همانطور که می‌دانید چسب بندکشی سرامیک بسیار محکم می‌باشد و اگر روی سطح بریزد به آسانی پاک نخواهد شد. در صورت نیاز شکاف را از هرگونه گچ یا سایر مصالح پاک کنید.

حالا برای بندکشی سرامیک با چسب کافیست که چسب بندکشی سرامیک را ما بین سرامیک ها بکشید. با استفاده از یک تکه پارچه چسب های اضافی را به‌سرعت پاک کنید و اجازه ندهید که روی سطح خشک شود.

حتماً بخوانید:
آموزش رنگ آمیزی کاشی و سرامیک گام به گام

آموزش رنگ آمیزی کاشی و سرامیک گام به گام

بهترین روش تعمیر و نگهداری کاشی و سرامیک رنگ‌آمیزی آن است که ظاهر و باطن آن را به صورت همزمان حفظ می‌کند؛ بنابراین، آموزش رنگ آمیزی کاشی و سرامیک…

ترمیم بند کشی سرامیک با چسب سرامیک

دیدید که به وسیله چسب بندکشی سرامیک چقدر روند ترمیم بندکشی سرامیک آسان و بدون دردسر و در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد. همچنین هنگام خرید چسب بندکشی سرامیک به رنگ سرامیک ها و زیر ساخت سطح تان حتما توجه داشته باشید و متناسب با قیمت چسب بندکشی سرامیک، متناسب ترین را انتخاب کنید.

آموزش نحوه بندکشی سرامیک و کاشی

انتخاب بهترین روش بندکشی سرامیک

همانطور که گفته شد روش ها و مصالح متنوعی برای بندکشی سرامیک وجود دارد و در این مقاله هر آنچه که لازم است راجع به بند کشی سرامیک و بندکشی کاشی بدانید را برایتان توضیح دادیم، بصورتی که دیگر به آموزش فیلم بندکشی سرامیک نیاز نخواهید داشت.

مشورت با یک نصاب کاشی و سرامیک ماهر، به شما کمک می کند تا بین روش های بندکشی سرامیک با سیمان سفید یا استفاده از خمیر بندکشی کاشی یا چسب بندکشی سرامیک انتخاب درستی داشته باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits