دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
بلیط هواپیما سوتو چیست؟ تفاوت بین SOTO و سایر بلیط های مشابه
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در سفرهای هوایی، بلیط SOTO به معنای فروخته شده و صادر شده در خارج از کشور مبدا است. به این معنی که بلیط هواپیما از کشوری خریداری و صادر شده است که یا اصلا برنامه سفر نیست و یا نقطه مبدا پرواز نخواهد بود.

بلیط سوتو، SOTO چیست؟

اگر اهل مسافرت های خارجی هستند، احتمالا بارها اصطلاح بلیط SOTO را شنیده باشید. SOTO مخفف Sold Outside Ticketed Outside است که به این معنی است که بلیط هواپیما خود را از کشوری خریداری می کنید که در مسیر سفر شما قرار نمی گیرد. به عنوان مثال، اگر از بریتانیا به هند سفر می کنید اما بلیط خودتان را در ایران خریداری می کنید، شما یک بلیط سوتو تهیه کرده اید.

دلایل رزرو بلیط سوتو

رزرو بلیط SOTO ممکن است در بسیاری از شرایط مفید باشد. شما می توانید بلیط خودتان را از قبل برای برنامه ریزی سفرهای پیش رو در کشور خودتان رزرو کنید. این کار سفر را آسان و راحت تر کرده است و برای جلوگیری از عجله های لحظه آخری خوب است. همچنین می توانید برای اقوام سالخورده یا فرزندان خود تانکه در کشور دیگری زندگی می کنند و با فناوری چندان راحت نیستند، بلیط SOTO رزرو کنید.

بلیط سوتو چیست؟

هزینه بلیط SOTO

مطمئناً هزینه بلیط هواپیما سوتو به نوع بلیط بستگی دارد. اما به طور کلی بلیط های فروخته شده در خارج از کشور مبدا معمولاً چند دلار بیشتر برای شما هزینه خواهند داشت. بنابراین برای تهیه بلیط سوتو در مقایسه با بلیط های معمولی، به دلیل قوانین و ساز و کار ویژه کرایه، کمی هزینه اضافی را متحمل می شوید.

تفاوت بین بلیط هواپیما سوتو و سایر بلیط های مشابه

یکی دیگر از انواع بلیط ها، SITI (Sold In Ticketed In) است که در کشور مبدا خریداری شده و صادر می شود. به عنوان مثال، برای سفر از آلمان به ایران، بلیط را در آلمان می ‌خرید و بلیط در همان کشور آلمان صادر می شود.
این رایج ترین نوع بلیط است.

آشنایی با بلیط هواپیما SOTO

نوع دیگر بلیط SOTI (Sold Out Ticketed In) است که در آن بلیط از خارج از کشور مبدا خریداری شده اما در همان کشور مبدا صادر می شود. به عنوان مثال، شما یک بلیط از لندن برای تهران تهیه می کنید در حالی که بلیط از تهران خریداری شده و در لندن صادر می شود.

SITO (Sold In Ticketed Out) به این معنی است که بلیط در کشوری فروخته می شود که در برنامه سفر مشخص شده است اما در کشور دیگری صادر خواهد شد. به عنوان مثال شما برای سفر از لندن به تهران، بلیط را در لندن خریداری می کنید و بلیط در تهران صادر خواهد شد. با این حال، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) به طور رسمی استفاده از این اصطلاحات را متوقف کرده است.

خرید و صدور بلیط دوسر خارجی سوتو

منبع : الی گشتاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits