دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
برگ انجیری من چرا برگ زرد می‌ کنه ؟
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برگ انجیری یا مونسترا از گیاهان آپارتمانی محبوب است که نگهداری از آن نسبتا آسان است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است برگ های این گیاه زرد شوند. دلایل مختلفی برای زرد شدن برگ های برگ انجیری وجود دارد، با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

دلایل زرد شدن برگ های مونسترا یا گیاه برگ انجیری

آبیاری نادرست چه زیاد چه کم
نداشتن سوراخ های زیاد ته گلدون
گرما یا سرما
تعویض گلدون در زمان نادرست
گلدان بزرگ
خاک نامناسب

از گلدان بزرگ براش استفاده نکنید، دمای نرمال ۱۸ تا ۲۵ درجه و در نور متوسط نگهداریش کنید و خاک سبک براش استفاده کنید تا نیمی از خاک خشک نشده آبش ندید در کوددهی زیاده روی نکنید فقط در فصل رشد با کود سه بیست هر ماه تقویتش کنید.

آبیاری بیش از حد: برگ انجیری به آبیاری زیاد حساس است و آبیاری بیش از حد می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود. پوسیدگی ریشه باعث می شود که گیاه نتواند آب و مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب کند و در نتیجه برگ ها زرد می شوند.

مشکلات گیاه برگ انجیری

آبیاری کم: آبیاری کم نیز می تواند باعث زرد شدن برگ های برگ انجیری شود. اگر خاک گیاه به طور مداوم خشک باشد، ریشه ها نمی توانند آب کافی را جذب کنند و در نتیجه برگ ها زرد می شوند.

نور نامناسب: برگ انجیری به نور غیرمستقیم زیاد نیاز دارد. قرار دادن گیاه در معرض نور مستقیم خورشید باعث سوختن برگ ها و زرد شدن آنها می شود.

شرایط محیطی نامناسب: برگ انجیری به دمای بین 18 تا 27 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی بین 60 تا 70 درصد نیاز دارد. قرار دادن گیاه در معرض دماهای پایین یا رطوبت کم می تواند باعث زرد شدن برگ ها شود.

حتماً بخوانید:
گیاه برگ انجیری مینیاتوری مکزیکی را بشناسید !

گیاه برگ انجیری مینیاتوری مکزیکی را بشناسید !

زادگاه برگ انجیری مینیاتوری یا فیلودندرون مینیاتوری، جنگل های انبوه بارانی در جنوب مکزیک، پاناما و کلمبیا می باشد. اسم گیاهشناسی و یا علمی این گیاه…

جلوگیری از زرد شدن برگ های برگ انجیری

آفات و بیماری ها: آفات و بیماری ها نیز می توانند باعث زرد شدن برگ های برگ انجیری شوند.
برای درمان زرد شدن برگ های برگ انجیری، ابتدا باید علت آن را شناسایی کنید. اگر علت آبیاری بیش از حد باشد، باید آبیاری گیاه را کاهش دهید. اگر علت آبیاری کم باشد، باید گیاه را آبیاری بیشتری دهید. اگر علت نور نامناسب باشد، باید مکان قرارگیری گیاه را تغییر دهید. اگر علت شرایط محیطی نامناسب باشد، باید شرایط محیطی گیاه را بهینه کنید. اگر علت آفات یا بیماری ها باشد، باید با استفاده از یک سم مناسب، آفات یا بیماری ها را از بین ببرید.

جلوگیری از زرد شدن برگ های برگ انجیری

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از زرد شدن برگ های برگ انجیری آورده شده است:

  • گیاه را به طور منظم آبیاری کنید، اما اجازه دهید خاک بین دو آبیاری خشک شود.
  • گیاه را در مکانی قرار دهید که نور غیرمستقیم زیاد دریافت کند.
  • دمای محیط را بین 18 تا 27 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی را بین 60 تا 70 درصد حفظ کنید.
  • گیاه را به طور منظم از نظر آفات و بیماری ها بررسی کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (8 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits