alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۲ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
ماجرای برق گرفتگی دو اصفهانی ۱۲ و ۱۸ ساله در سی و سه پل
0
سه شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶
دو اصفهانی در فواصل نزدیک به هم در سی و سه پل دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست دادند

برق‌گرفتگی و مرگ نوجوان ۱۲ ساله و جوان ۱۸ ساله در سی و سه پل اصفهان

سیزدهمین روز مرداد بود که پرهامِ ۱۲ ساله، حین بازی بر روی دهانه‌های پایین سی و سه پل، در آب‌ کم عمق زاینده‌رود افتاد و جان باخت.

پدر پرهام قلمکاریان ، اظهار کرد: شب دوشنبه هفته گذشته برای تفریح به همراه خانواده به سی و سه پل رفته بودیم و بچه‌ها در قسمت کم عمق آب راه می‌رفتند و بازی می‌کردند. حدود ساعت ۱۲ شب با من تماس گرفتند و گفتند پسر شما دچار برق گرفتگی شده است. سراسیمه از آب به سمت دیگر پل رفتم و دیدم خانم و آقایی دارند پرهام را احیا می‌کنند و تنفس مصنوعی می‌دهند.

حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول کشید تا اورژانس به محل آمد و در آمبولانس هم عملیات احیا را انجام دادند که بی‌فایده بود و پسرم را به بیمارستان شریعتی بردند، اما متأسفانه پرهام برنگشت.

وی ادامه داد: دو بچه حدود ۶ و ۱۱ ساله که کمی جلوتر از پرهام مشغول بازی بودند گفتند وقتی این اتفاق افتاد حس می‌کردیم میخ داخل پاهایمان می‌رود و دقیقاً احساس برق گرفتگی داشتند. پرهام داخل آب پرت شده بود، اما بچه‌ها فکر کرده بودند بازی می‌کند.

وی افزود: مجبور شدیم در فضای مجازی شروع به اطلاع‌رسانی کنیم، پسرم قهرمان واترپلو بود و به‌صورت حرفه‌ای شنا می‌کرد، ضمن اینکه آن منطقه اصلاً احتمال غرق شدن ندارد و سطح آب عمیق نیست.

وی با اشاره به شکایتی که از شهرداری اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی استان داشته، گفت: پزشکی قانونی در ظاهر نظر اولیه علت فوت را ایست قلبی اعلام کرد، اما گفتند که نتیجه قطعی را تا دو ماه آینده اعلام می‌کنند.

پدر پرهام یادآور شد: زیر سی و سه پل سکو‌هایی است که نورافکن در آن‌ها قرار داده شده و فضای پل را روشن می‌کند. خیلی‌ها برای عبور از پل از روی این سکو‌ها می‌روند، ولی اصلاً ایمن نیستند و نهاد‌های مسئول باید فکری برای ایمن‌سازی و جلوگیری از تکرار این حوادث بکنند.

حالا خانواده‌اش می‌گویند که این قهرمان واترپلو، نه به خاطر خفگی در آب کم‌عمق زیر پل بلکه بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده و فرزندشان هم اولین و آخرین قربانی برق‌گرفتگی در این محدوده نبوده؛

نهادهای مسئول استان اصفهان اما هنوز این موضوع را به صورت قطعی تایید نکرده‌اند. در پی این اتفاق و حادثه مشابهی که دو روز پس از مرگ پرهام برای جوان ۱۸ ساله افتاد، موجب شد تا زمان نهایی شدن بررسی‌ها، دهانه‌های زیرین سی و سه پل مسدود شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • hamshahrionline.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits