مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
برجی ساخته شده از بی نهایت کتاب!
8
برای کتاب دوست‌ها، یک برج بی‌نهایت از کتاب، کابوس است که در رویا پنهان شده است.

مجموعه‌ای عظیم از ادبیات که نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید، زیرا بیرون کشیدن یک یا دو کتاب باعث فروریختن برج می‌شود. اما منظره فوق العاده ای را ایجاد می کند.

برجی ساخته شده از بی نهایت کتاب

یک تکرار واقعی از این رویا-کابوس در کتابخانه شهرداری پراگ به نمایش گذاشته شده است. Idiom هنرمند Matej Kren یک چیدمان هنری طولانی مدت است که در آن صدها کتاب در یک برج استوانه‌ای روی هم چیده شده‌اند. آینه هایی که در پایین و بالا قرار گرفته اند این توهم بی نهایت بودن را به نمایشگاه می دهند. یک دهانه اشکی شکل در یک طرف برج به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا به داخل آن نگاه کنند و غرق شدن در یک کتاب را به خوبی تجربه کنند.
Idiom در اصل در دوسالانه بین‌المللی سائوپائولو در سال 1995 به نمایش گذاشته شد و در سال 1998 خانه‌ای دائمی در سالن ورودی کتابخانه چک پیدا کرد.

برجی ساخته شده از بی نهایت کتاب

کرن، که در ترنسین، اسلواکی به دنیا آمد، در بسیاری از آثار خود موضوع دانش بی نهایت ارائه شده توسط کتاب ها را بررسی می کند. «میکسر جاذبه» یکی دیگر از اینستالیشن‌ها با مضمون کتاب است، جایی که کرن مجموعه‌ای از کتاب‌ها را خلق کرد و «گذر» در براتیسلاوا دیواری بی‌پایان از ادبیات است.

برجی ساخته شده از بی نهایت کتاب

در اینجا می توانید کلیپی از این برج را ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.6 از 5 (8 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است