دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
مهم و شنیدنی از سام درخشانی و ترلان پروانه بازیگران سووشون شیراز
6
مردم داری سام درخشانی و مهربانی ترلان پروانه در بین عوامل سووشون شیراز .

چندی است، بنا به دلایلی در لوکیشن و صحنه ی فیلمبرداری سریال سووشون اثر جدید بانو نرگس آبیار حضور دارم و این اتفاق، ناخواسته سبب رصد کردن رفتار برخی از هنرمندان عزیز کشورم خاصه آقایان میلاد کی مرام،سام درخشانی و خانم ها ترلان پروانه و بهنوش طباطبایی و پیشکسوت دوست داشتنی بانو مریم سعادت(همان مادر زی زی گولوی ما دهه ی پنجاه وشصتی ها)شده است.

رفتار و برخورد هر یک از این هنرمندان عزیز با هنروران و عوامل اجرایی سریال قابل ستایش و تحسین برانگیز است اما در این بین همراهی و پشتیبانی بانو پروانه و جناب درخشانی به گونه ای بوده که سبب جلب توجه و نگارش این یادداشت شد.

در بین هنروران سریال تعدادی دختربچه و پسر بچه ی هشت تا ده ساله مشغول فعالیت هستند که بعضا از سر بچگی وشیطنت های کودکانه با یکدیگر مرافعه ای پیدا می کنند و یا ناشی از تکرار برداشت ها بدخلقی کرده و گلایه دارند.در چنین موقعیتی بود که مهربانی و همراهی همشهری عزیزم خانم ترلان پروانه توجه ام را جلب کرد.

در چندین نوبت شاهد وناظر بودم که ترلان پروانه فارغ از نقش و موقعیتش در سریال، که لازم بود به تمرکز بر رُل محول شده به وی فکر کند،مانند خواهری بزرگتر دست در دست کودکان به پادرمیانی دعوای بچه ها همت می گذاشت و سعی می کرد برای بچه ها از تجربیات شخصی اش در روزهای آغازین حضور در این عرصه بگوید و آنها را به مهربانی و رعایت آداب درست و صحیح کار کردن در چنین عرصه ای دعوت می کرد.پس از حضور و گپ و گفت بانو با بچه ها تغییر رفتار هریک از کودکان به قدری جلب توجه می کرد که بارها در ذهنم به منش و رفتار ترلان خانم عزیز آفرین گفتم.

واما آقای سام درخشانی در آن سوی لوکیشن همانطور که سرگرم مرور حرکات و دیالگوهایش بود ،بخشی از حواسش را به دغدغه ی و مشکلات هنروران معطوف می کرد و به وقت ضرورت با تذکر به عوامل و متصدیان هنروران از آنها می خواست تا مراقب ایشان بوده ،تا خدای ناکرده خاطری آزرده نشده،کسی دلگیر نشود.

پچ پچ های حوالی کودکان و هنروران که پیرامون منش و اخلاق نیکوی این دو هنرمند عزیز گفتگو می کردند ،بنده را به این فکر انداخت که در حد بضاعت اندک خویش از فرصتی که در مجله ی پربازدید و وزین دلگرم نصیبم شده است ،نهایت بهره را برده در تکریم اخلاق و رفتار ایشان چند سطری قلمی کنم بلکه با اشاعه و نقل رفتارهای نیک این عزیزان، سبب انتشار بیش از پیش چنین رفتارهایی در بین هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون شوم.

یقینا ذکر اوصاف نیک خانم ترلان پروانه و جناب سام درخشانی نافی مرام آقا میلاد کی مرام و بانو سعادت و طباطبایی نبوده،هریک از این عزیزان به وقتش کنار هنرمندان و هنروران جوان شهر و دیارم خاطرات خوبی را رقم زده اند که در آینده از خوش رفتاری ونیک رفتاری ایشان تحت مدیرت بانو آبیار در پروژه سووشون شیراز خاطرات نیکی نقل خواهد شد.

برای یکان یکان هنرمندان سرزمینم خاصه عزیزان حاضر در سریال سووشون آرزوی موفقیت داشته،امیدوارم از شیرازِجان دیار حافظ و سعدی خاطرات ماندگار و نیکی به ذهن خویش بسپارند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (6 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits