دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
برادر دوقلوی رحمان عموزاد کیست ؟
1
محمدعلی برادر دوقلوی رحمان عمو زاد، این روزها جا خبرساز شده است.

برادر دوقلوی رحمان عموزاد کیست ؟

رحمان و محمد علی عموزاد برادران دوقلو و کشتی گیر اهل بهشهر در استان مازندران هستند و رحمان که در تشک کشتی به بی رحمی شهره است سال گذشته کاری کردن کارستان و اولین مدال طلای قهرمانی جهان بزرگسالان خود را ضرب کرد.

برادر دوقلوی رحمان عموزاد کیست ؟

محمدعلی برادر دوقلوی رحمان است که سال های گذشته همواره کشتی دوستان از چابکی وی حرف می زدند و می گفتند مگر رحمان استعداد بیشتر داشت تا سن ۲۱ سالگی چندین مدال از مسابقات جهانی در رده های مختلف کسب کرده است و برادرش محمد علی هنوز به مسابقات جهانی راه نیافته و از بزرگترین افتخارات او کسب مقام سوم تیم ملی جوانان ایران است!؟.

اما امسال محمدعلی حرفای زیادی برای اثبات کردن خود داشت و کار خود را با قهرمانی در جام تختی آغاز کرد و این اواخر این آزادکار جوان وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان با کسب مدال طلا در پیکارهای جام کنکورد روسیه نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرد.

هر چند که کارنامه ورزشی این ۲ بردار در کشتی آزاد ایران و جهان با هم قابل قیاس نیست اما آنچه موجب شده تا نام آنان بر سر زبان باشند جسارت در کشتی و اجرای فنون ناب ایرانی در برابر مدعیان جهانی است.

کشتی روزهای گذشته محمدعلی برابر گاجی مراد عمراُف نشان داد که وی نیز می‌تواند به مانند رحمان در میادین بزرگ افتخارآفرینی کند. محمدعلی که تا ثانیه‌های پایانی دیدار نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم با نتیجه ۴ بر ۲ از رقیب خود عقب بود توانست در لحظات پایانی با رسیدن به پاهای حریف و خاک کردن امتیازات را به تساوی بکشاند و برنده از تشک رقابت خارج شود و این کار بزرگ را پیش چشم تماشاگران روسی و البته تشویق آنان انجام داد.

برادر دوقلوی رحمان عموزاد کیست ؟

حرکات خاص محمدعلی عموزاد پس از غلبه بر آزادکار روسی نیز در نوع خود جالب بود و توجه رسانه‌ها و فضای مجازی را به خود جلب کرد.

در این پیوند حمید رضازاده مربی سازنده برادران عمو زاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطر نشان کرد: محمدعلی و رحمان پیش من هیچ فرقی ندارند و کشتی گیران شناخته شده ای هستند و ارادت ویژه ای به این عزیزان دارم.

وی خاطر نشان کرد: به معنای واقعی محمدعلی از رحمان چیزی کم ندارد و من فکر می کنم در آینده نزدیک اگر هر ۲ کشتی گیر در وزن ۶۵ کیلوگرم باقی بماند، نزدیک ترین و مهم ترین رقبای جدی برای یکدیگر خواهند بود.

رضازاده تصریح کرد: به طور حتم شک نکنید در آینده نزدیک محمدعلی اولین مدال طلای جهان خود را به دست می آورد و البته اگر در وزن بالاتر برود برایش خوب است و حس وصف نشدنی است که از یک خانواده ۲ نفر ملی پوش کشتی در رویدادهای جهانی و المپیک باشند و به یاری خداوند این آرزوی برای رحمان و محمدعلی روزی به واقعیت تبدیل خواهد شد.

برادر دوقلوی رحمان عموزاد کیست ؟

برادران و پسرعموهای رحمان نیز کشتی‌گیر هستند و مانند بسیاری از جوانان مازندرانی، رؤیای تیم ‌ملی و قهرمانی‌ جهانی و المپیک در سر دارند. «فرزاد» برادر بزرگ محمدعلی و رحمان است که وی هم رویای تیم ملی کشتی ایران را در سر دارد.

فرزاد هم سال گذشته در لیگ مقابل «مرتضی قیاسی» آزادکار حاضر در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به پیروزی رسید.

منبع: ایرنااین مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits