دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
با جلبک حبابی یکی از بزرگترین تک سلولی ها آشنا شوید!
16
‏سلول ها همیشه کوچیک نیستن، جلبک حبابی یکی از بزرگترین تک سلولی هاست که به آن مروارید دریا هم می گویند.

جلبک حبابی ، که با نام مردمک ملوان هم شناخته می‌شود، گونه‌ای جلبک است که در اقیانوس‌های سراسر دنیا در مناطق گرمسیری و مناطق نیمه‌گرمسیری یافت می‌شود. این جلبک یکی از بزرگترین جانداران تک‌ سلولی است.

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

ٰجلبک حبابی به شکل یک بطری سبز است که کم و بیش از آن بی تاب و شفاف است و کاملاً صاف (از این رو نام آن "مروارید دریا") است. سطح آن گاه با جلبکهای گیرنده پوشانده پوشیده شده است (مانند هیدرولیتون ). این اندازه می تواند به 5 سانتی متر برسد و یکی ازبزرگترین موجودات تک سلولی شناخته شده است.

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

این گونه در تمام دریاهای گرمسیری و نیمه گرمسیری در اقیانوس اطلس و هند و اقیانوسیه ساکن است.بسته به وضوح آب نهرها (مرجان ، صخره ها) ، از سطح تا عمق 80 متر یافت می شود.

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

شما به آکواریوم خود نگاه می کنید و می بینید که یک چیز براق شبیه به نخود روی سنگ های شما رشد می کند. فکر می کنید جالب به نظر می رسد و بگذارید اینطور باشد. تنوع خوب است ! سپس، دفعه بعد که نگاه می کنید چند مورد دیگر وجود دارد. هفته ها بعد شما با نخود سبز غرق شدید!

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

جلبک حبابی یک جلبک آب شور است که به شکل های کروی یا دراز شبیه حباب رشد می کند. جلبک های حباب به سرعت تکثیر می شوند و ترکیدن حباب ها ممکن است هاگ هایی را آزاد کند که سرعت تولید مثل را افزایش می دهد و حذف آن را سخت تر می کند. خرچنگ‌های زمردی و خرگوش‌ماهی روباهی جلبک حباب‌دار را می‌خورند.جلبک حبابی موجودی تک سلولی است که در هر اقیانوسی در جهان یافت می شود و نام خود را از حباب سبزی که ایجاد می کند گرفته است. رنگ آن می تواند از سبز روشن تا سبز تیره باشد.نور و اندازه حباب بر رنگ آن تأثیر می گذارد. می توان آن را فقط به عنوان یک حباب یا یک لوله دراز یافت، اما می تواند به سرعت گسترش یابد.

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

همانطور که جلبک های حباب در یک آکواریوم پخش می شوند، می توانند از مرجان ها سبقت بگیرند، از چرخش پمپ ها جلوگیری کنند و لوله ها را مسدود کرده و باعث سرریز شدن آب شوند!انواع بسیاری از جلبک های حبابی وجود دارد که آکواریوم ها ممکن است با آنها روبرو شوند، اما رایج ترین آنها از جنس Valonia است.برخی از حباب ها، اگر رشد کنند، می توانند به قطرهای بسیار بزرگی برسند، که ممکن است جالب به نظر برسند، اما فاجعه ای هستند که در انتظار خاموش شدن هستند.

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

جلبک های حبابی معمولاً از طریق هاگ های پنهان شده روی سنگ های زنده یا شاخه های مرجانی وارد آکواریوم می شوند. اگر این اقلام از یک آکواریوم حاوی جلبک حبابی تهیه شده باشند، رایج ترین روش انتقال است. بازرسی سنگ زنده و شاخه های شکسته برای جلوگیری از انتقال بسیار مهم است.هنگام خرید Live Rock خود، بازرسی هر گوشه و شکافی از هر سنگی که در آکواریوم خود قرار می دهید بسیار بسیار دشوار است، بنابراین بازرسی دقیق اولین خط دفاع شما در هنگام نگاه کردن به Live Rock است. اگر هر یک از سنگ‌های مخزن دارای هر گونه آفت یا جلبک مزاحم در حال رشد است، دور بیاندازید چون ارزشش را ندارد!

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولی

جلبک حبابی / بزرگترین تک سلولیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (16 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits