دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
بالش طبی دور گردنی باید این ویژگی ها را داشته باشد !
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بالش دور گردنی نوعی بالش U شکل بوده که با قرار گیری دور گردن هنگام خواب ، بخصوص در مسافرت های طولانی ، از به هم خوردگی حالت طبیعی گردن جلوگیری کرده و از گرفتگی عضلات گردن و آسیب های ستون فقرات جلوگیری می کند.

بالش طبی دور گردنی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از مهم ترین اعضای بدن گردن است که توجه به آن بسیار مهم بوده و باید بالش مناسبی استفاده کنید تا آسیبی به آن نرسد . یک بالش خوب برای خواب و استراحت بسیار ضرور است و باید توجه ویژه ی به آن شود .

انواع بالش های طبی

بالش های طبی دور گردنی در انواع جنس های مختلف وجود دارند که می توان آن را تهیه کرد . بهتر است در هنگلام خرید بالش به جنس آن بسیار توجه کنید زیرا بالش مدت بسیار طولانی با پوست گردن ، پوست صورت و موها تماس مستقیم داشته و قطعا تاثیر بسیاری خواهد گذاشت .

نکته ی شایان ذکری که باید گفت این است که ، بهتر است بالش های طبی گردنی را تهیه کنید که روکش آن ها قابل برداشتن و شستشو باشد تا به صورت مکرر بشویید تا کامل همیشه پاکیزه باشد و به پوستتان آسیب نرسد .
از طرفی جنسی که تهیه می کنید آن قدری خوب باشد تا طی شستشوی زیاد از بین نرود.

بالش های فوم هوشمند یا مموری فوم ، با داشتن حالت ارتجاعی یکی از بهترین مواد و متریال های قابل استفاده برای بالش های طبی دور گردنی است که در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید .
این نوع بالش قالب سر و گردن را گرفته ، در نتیجه فشار کمتری به این نواحی خواهد آمد . این ویژگی برای افرادی که گردن درد شدید دارند و دیسک گردن دارند بسیار کار آمد و مفید است.

بالش طبی دور گردنی

بالش محافط گردن ، برای انحنای طبیعی گردن را به حالت اصلی بر می گرداند ، از سردرد و گردن درد های ناشی از قرار گیری سر و گردن در وضعیت های نامناسبی که در روزمره قرار می گیرد ، جلوگیری و حتی روند درمان را با این بالش ها می توان طی کرد . این بالش عمدتا برای خواب و استراحت های طولانی تر از ۲۰ دقیقه مناسب نیست و نهایتا ۲۰ دقیقه استفاده شود بسیار بهتر است. وقتی سر را روی بالش می گذارید به سمت عقب بگیرید تا بالش کامل وضعیت بدن شما را به خود بگیرد.

بالش میکروبی ، امروزی شده ی بالش های ژاپنی بود است و بهترین و بیشترین نگهداری را از گردن می کند و می تواند یکی از انتخاب های بسیار خوب باشد.

بالش گردن ، علاوه بر اینکه برای زیر سر مناسب است ، وظیفه ی خود را در قبال مراقبت از مهره های گردن را به خوبی انجام می دهد.

بالش علفی بسیار کم است و خیلی از ما اولین بار است که نام آن را می شنویم که از پوست دانه ها درست شده و تا حد زیادی از گردن مراقبت می کند.

بالش آرتروز که یکی از پر طرفدار ترین بالش های طبی است که درد های ناشی از آسیب یا ضربه به سر و گردن ، درد های تنشی و همانطور که از اسمش پیداست به درمان آرتروز کمک می کند.

انواع بالش طبی دور گردنی

این بالش دارای ۴ قسمت است ، اولین قسمت یک لبه ی باریک در قسمت فوقانی که به فیبر نرم در وسط بالش می رسد ، یک لبه پهن در دو طرف و در پایه یک فیبر متوسط.
این بالش دارای یک فوم ماساژ دهنده به عنوان تکیه گاه برای گردن و یک فوم هوشمند به عنوان تکیه گاه اضافی ، و لبه هایی با فوم نرم تشکیل شده .
بالش دورگردنی مخصوص انقباض گردن شناخته شده ترین نوع بالش طبی گردن که به شکل یو انگلیسی است ، بالش دور گردنی برای استفاده روزمره بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
در نهایت باید گفت که یک بالش طبی دور گردنی باید مناسب با شرایط و دردی که شما دارید باشد و دارای جنس و متریال خوب باشد .

منبع : رنس دکوراین مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits