مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
نکته عجیبی در مورد باب راس که کمتر کسی میداند!
14
شمارو با این فکت از نقاشی‌های باب راس تنها میذارم.

اگر تمامی نقاشی های باب راس را پشت سر هم نگاه کنید می توانید تصویری که ذهن او از بهشت ساخته است را ببینید . تمامی نقاشی های او یک نقاشی بزرگتر را کامل می کند.

نقاشی های باب راس

رابرت نورمن راس نقاش، معلم هنر و مجری تلویزیون آمریکایی بود. او بیشتر به عنوان سازنده و مجری برنامه لذت نقاشی که بیش از ۱۱ سال از شبکه پی‌بی‌اس در آمریکا و کانادا پخش شد، شناخته می‌شود. راس متعاقباً از طریق حضور پس از مرگش در اینترنت به طور گسترده‌ای شناخته شد.

نقاشی های باب راس

باب راس در ۱۹۴۲ در شهر ساحلی دیتونا بیچ، فلوریدا به دنیا آمد. پدر باب یک نجار بود. در ۱۷ سالگی پس از اتمام دوران دبیرستان در اورلاندو، به نیروی هوایی آمریکا پیوست. با انتقال او به انکوریج، آلاسکا از طرف ارتش، او برای اولین بار کوه‌های پوشیده از برف را از نزدیک می‌بیند که بعدها الهام بخش بسیاری از نقاشی‌های او می‌شود. پس از پایان دوران خدمتش بود که به مدارس زیادی برای یادگیری نقاشی رفت، اما از کُندی رسم تابلوها با روش‌های کلاسیک خسته و ناکام شد و تصمیم گرفت در روش «مرطوب روی مرطوب» در نقاشی تحولی ایجاد کند و آن را بکار گیرد تا بتواند بسیار سریعتر نقاشی بکشد و نقاشی یاد بدهد و این دستمایهٔ اصلی تکنیک او شد.باب پس از امتحان کردن روش‌های بسیاری در نقاشی، از جمله نقاشی آبرنگ، توانست روش ویژهٔ خود را که برگرفته از روش مرطوب روی مرطوب است ابداع کند. در روش‌های کلاسیک رنگ روغن معمولاً پس از خشک شدنِ یک لایه رنگ، لایهٔ بعدی و جزئیات بعدی را اضافه می‌کنند و به همین دلیل نمی‌توان یک اثر را یکباره خلق کرد. اما در روش مرطوب روی مرطوب می‌توان در کمتر از یک ساعت به‌طور کامل یک اثر را خلق کرد.

نقاشی های باب راس

در چهار ژوئیه ۱۹۹۵ باب راس در ۵۳ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.پس از درگذشت باب، رئیس شرکت باب راس و از دوستان قدیمی او به نام آنیت کوالسکی از اسم و چهره او بر خلاف میل باطنیش استفاده و سالانه میلیون ها دلار را به جیب زد. مستندی در این رابطه به نام Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed توسط نتفیکلیس منتشر شده که به بررسی دقیق زندگی او میپردازد.در این کلیپ میتوانید نقاشی های باب راس را پشت سر هم ببینید.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (14 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است