دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
اینفوگرافی/ چهره ماندگار پزشکی ایران علیرضا یلدا
1
پروفسور علیرضا یلدا (۱۳ آذر ۱۳۰۹ – ۳۰ آذر ۱۳۹۶ شمسی) پزشک و عضو فرهنگستان علوم پزشکی، استاد بیماری‌های عفونی در دانشگاه علوم پزشکی تهران بود.

ایشان یکی از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه علمی علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان در سال 1393 می باشند.علیرضا یلدا در شب یلدای ۱۳۹۶ درگذشت.

اینفوگرافی/ چهره ماندگار پزشکی ایران علیرضا یلدا

علیرضا یلدا در سال ۱۳۰۹ ه‍. ش، در تهران به دنیا آمد. وی پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در زادگاه خود تهران، وارد دانشگاه تهران شد و پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی در سال ۱۳۳۶، دوره تحصیلی بیماری‌های عفونی را طی نمود. او مدتی در بیمارستان امام خمینی، به کار طبابت اشتغال داشته و ضمن آن عضو هیئت علمی دانشگاه تهران شد و پس از مدتی به مرتبه استادی رسید.وی در اواخر آذر ماه ۱۳۹۶ به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان دی تهران بستری بود که در ۳۰ آذر ۱۳۹۶ در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

اینفوگرافی/ چهره ماندگار پزشکی ایران علیرضا یلدا

وی در نخستین همایش چهره‌های ماندگار ۱۳۸۱ به عنوان چهره ماندگار در رشته پزشکی (بیماریهای عفونی) معرفی شد. علیرضا یلدا عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال ۱۳۳۶ تا اواخر عمر، عضو هیئت تحریریه نشریه‌های علمی و عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران بود. وی در اواخر عمر، به عنوان مشاور سلامت وزیر بهداشت انتخاب شده بود.

اینفوگرافی/ چهره ماندگار پزشکی ایران علیرضا یلدااین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است