دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
اینترفیس چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
برای دسترسی راحت‌ تر به فایل‌های موسیقی در خودرو و دسترسی از طریق دسته‌ی کنار فرمان به ابزاری به‌ نام اینترفیس نیاز است که این امکان را با ضبط غیر فابریک خودرو به شما می‌دهد.

بسیاری از شرکت‌های خودروسازی این وسیله را بر روی خودروی تولیدی خود قرار می‌دهند ولی برخی شرکت‌ها تهیه‌ی این دستگاه را بر عهده‌ی مشتری قرار می‌دهد، استفاده از این وسیله بسیار مفید بوده و باعث می‌شود با دقت و در امنیت بیشتری رانندگی کنید.
این دستگاه نوعی کنترل همه‌کاره است که در صورت قابلیت خودروی شما، می‌توانید کارهای زیادی را به کمک آن انجام دهید.
با کمک اینترفیس می‌توانید به طور کامل کنترل دستگاه پخش خودروی خود را بدون نیاز به دست زدن به دستگاه پخش خودرو در اختیار بگیرید.

در حقیقت اینترفیس اتومبیل رابط بین پخش و کنترل فرمان اتومبیل میباشد که این رابط بسته به نوع اتومبیل متفاوت میباشد یعنی هر اتومبیل اینترفیس مختص خود را میخواهد.
برای راه اندازی پخش غیر فابریک در مرحله ی اول باید از قابلیت نصب شدن اینترفیس بر روی ان اطمینان حاصل کرد و بعد اینترفیس مختص ان نسبت به ماشین را تهیه نمود و برای راه اندازی ان اقدام کرد.
لازم به ذکر است که اینترفیس برای هر خودرویی متفاوت میباشد نمی توان از یک مدل اینترفیس برای تمامی خودرو ها استفاده و این وسیله بسیار حساس در نصب است و باید توجه داشت که ممکن است موقع نصب اینترفیش شما بسوزد و خراب شود.

اینترفیس چیست

اینترفیس چیست و چه کاربردی دارد؟

اینترفیس‌ها یک رابط کاربری هستند که به شما اجازه می‌دهند که بتوانیم از کلیدهای روی فرمان (دستک فرمان) برای کنترل کردن پخش (ظبط) افترمارکت استفاده کنیم.
به زبان ساده‌تر اگر پخش ماشین‌مان را عوض کردیم با وجود اینترفیس می‌توانیم از کلید کنترل‌های فرمان استفاده کنیم.
اینترفیسها در ابتدا به‌صورت LED بودند که کنترل پخش را به آن معرفی می‌کردند و LED آن را در مقابل و یا کنار پخش قرار می‌دادند ،تا بتواند انرا کنترل کند.
اما امروزه اینترفیس های جدید یک کیت دارند که فرمان را از ایسیو و کامپیوتر ماشین میگیرد و به همین دلیل بعد از برداشتن سر باطری و وصل مجدد ان همچنان کار میکند،
به همین خاطر از اینترفیس های معتبر استفاده کنید تا مبادا به کامپیوتر ماشینتان اسیب برسد.
نصب اینترفیس بسیار ساده است از یک طرف به صورت سوکتی به ماشین نصب میشود و از طرفی به پخش و هیچ گونه قطع سیم ندارد و کاملا به صورت فابریکی انجام میشود.
از سال ۲۰۱۵ شرکت های رادیو پخش ساز پخش ها چه صوتی و چه تصویری را به اینترفیس داخلی مجهز کرده اند یعنی شما میتوانید بدون نیاز به اینترفیس کلید کنترل فرمان را بکار بگیرید و استفاده کنید.

اینترفیس خودرو

اما این پخش ها و این قابلیت برای اتومبیل ها و ماشین های جدید میباشد و متاسفانه اتومبیل های داخل کشور تکنولوژی قدیم میباشد بدین سبب برای راه اندازی ان شما مجبور به استفاده از اینترفیس اکسترنال هستید.
برای این کار شما باید اینترفیس داخلی پخش را خاموش کنید تا به شما اجازه استفاده از اینترفیس خارجی یا اکسترنال را بدهد.
پخش ها دو مدل ورودی اینتر فیسدارند: پایونیر و سونی بصورت فیش مینی یا به اصطلاح عامیانه فیش میخی است و کنوود و جی وی سی و الپاین و کلاریون بصورت سیم تک رشته که یا داخل دسته سوکت پخش قرار دارد یا بصورت مجزا در پشت پخش میباشد.
دو شرکت معتبر اکسس AXES و کانکتز 2 برترین اینتر فیس ها را تولید میکنند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits