دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین
4
زمان مطالعه: 5 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

به منظور تسهیل فرآیند وکالتی نمودن سپرده‌های شما مشتریان گرامی، این امکان به صورت غیرحضوری و از طریق مراجعه به سامانه اینترنت بانک اقتصادنوین مهیا شده است.
وکالتی شدن سپرده بخشی الزامی از فرآیند خرید در بورس کالا بوده که طی آن دسترسی برداشت مستقیم وجه از سپرده مشتریان به شرکت بورس کالای ایران اعطا می‌گردد.
در بورس اوراق بهادار نیز به منظور تسهیل معاملات، می‌توانید با وکالتی نمودن سپرده خود، دسترسی برداشت مستقیم وجه از سپرده وکالتی را به کارگزاری موردنظر خود اعطا نمائید. در این شرایط، نیازی به انتقال وجه به سپرده شرکت کارگزاری، قبل از ثبت سفارش نبوده و در صورت انجام موفق سفارش خرید ثبت شده در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، مبلغ خرید به صورت خودکار از سپرده شما به سپرده شرکت کارگزاری تعیین شده، انتقال می‌یابد.

برای افتتاح سپرده وکالتی / وکالتی نمودن سپرده خود در بانک اقتصادنوین مراحل زیر را دنبال کنید:

لینک سایت بانک اقتصاد نوین

ورود به سامانه اینترنت بانک جدید

خدمت فعالسازی خدمت بورسار (وکالتی نمودن سپرده‌های بانک اقتصادنوین) در سامانه جدید اینترنت‌بانک اقتصادنوین مهیا شده است. چنانچه پیش از این اینترنت‌بانک خود را فعال نکرده‌اید، از گزینه ثبت‌نام در اینترنت‌بانک استفاده کنید و یا در صورت فراموشی نام کاربری و رمز عبور خود، از گزینه بازیابی رمز عبور استفاده کنید.

ورود به منوی بورسار

پس از ورود به سامانه اینترنت بانک، گزینه "بورسار" را انتخاب نمایید.

آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

واگذاری سپرده به کارگزار (وکالتی کردن سپرده)

پس از ورود به بخش بورسار، گزینه "واگذاری سپرده به کارگزار" را انتخاب نمایید و در پنجره باز شده، بورس موردنظر خود را انتخاب نمائید. (بورس کالا / بورس اوراق بهادار/ گروه خودروسازی سایپا / سازمان حمایت مصرف‌کنندگان-طرح فروش خودروهای وارداتی / ایران خودرو / سازمان حمایت مصرف کنندگان-طرح فروش خودروهای داخلی)

 راهنمای وکالتی کردن سپرده در اینترنت بانک اقتصادنوین

به منظور وکالتی نمودن سپرده خود نزد بانک اقتصادنوین جهت معرفی در فرآیند خرید خودروهای گروه خودروسازی سایپا (شرکت های سایپا، پارس خودرو و زامیاد) / ایران خودرو حتماً می بایست عنوان بورس را "گروه خودروسازی سایپا" /"ایران خودرو" انتخاب نمایید. (برای در اختیار گذاری سپرده به گروه خودروسازی سایپا / ایران خودرو، به هیچ عنوان نیازی به وارد کردن عنوان کارگزاری مشتری نمی‌باشد)

به منظور وکالتی نمودن سپرده خود نزد بانک اقتصاد نوین جهت معرفی در فرایند خرید خودروی بورس کالا، حتماً می بایست عنوان بورس را "بورس کالا" انتخاب نمایید.( برای در اختیار گذاری سپرده به بورس کالا، به هیچ عنوان نیازی به وارد کردن عنوان کارگزاری مشتری نمی باشد)

به منظور وکالتی نمودن سپرده خود نزد بانک اقتصاد نوین جهت معرفی در فرایند خرید خودروهای وارداتی/داخلی (سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان)، حتماً می بایست با توجه به نوع معامله، عنوان بورس را "سازمان حمایت مصرف کنندگان-طرح فروش خودروهای وارداتی" یا "سازمان حمایت مصرف کنندگان-طرح فروش خودروهای داخلی" انتخاب نمایید. (برای در اختیار گذاری سپرده، به هیچ عنوان نیازی به وارد کردن عنوان کارگزاری نمی‌باشد)

راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

در ادامه، سپرده موردنظر و سقف برداشت مدنظر خود را مشخص نمایید. سقف برداشت می تواند تمامی مبلغ موجود در سپرده و یا بخشی از آن را شامل گردد.

آموزش نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

پس از انتخاب گزینه "ادامه"، متن توافق‌نامه و شرایط وکالتی نمودن سپرده به شما نمایش داده می شود. پس از انتخاب گزینه "متن بالا را خوانده و تایید می‌کنم"، گزینه واگذاری را انتخاب کنید.

راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

در این مرحله و با انتخاب دکمه "واگذاری"، مشابه تصویر زیر، فرایند واگذاری سپرده تکمیل می شود.

راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

در این مرحله واگذاری سپرده انجام شده است (اقدامات سمت بانک انجام شده است) اما فرایند وکالتی شدن سپرده (در موضوع بورس کالا) به صورت کامل به اتمام نرسیده است و در مرحله بعد، لازم است مشتری نسبت به انجام هماهنگی‌های لازم با کارگزاری مربوطه، جهت معرفی و تایید سپرده وکالتی خود اقدام نماید.
در خصوص گروه خودروسازی سایپا/ایران خودرو، مشتریان می‌بایست نسبت به معرفی سپرده وکالتی خویش در سایت شرکت مزبور اقدام نمایند.
و در خصوص طرح فروش خوردوهای وارداتی/داخلی (سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان)، مشتریان می‌بایست نسبت به ادامه مراحل و معرفی سپرده وکالتی خویش در سایت سازمان مزبور اقدام نمایند.

جهت پیگیری آخرین وضعیت تایید واگذاری سپرده توسط کارگزاری، می‌توانید به سامانه اینترنت بانک وارد شده و وضعیت را در قسمت بورسار مشاهده نمایید.

مطابق تصویر زیر چنانچه بورس کالا و یا کارگزاری، نسبت به تایید واگذاری سپرده شما اقدام نماید ستون "وضعیت تایید" تغییر می‌نماید.

راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

در صورت تمایل جهت "ویرایش" یا "لغو" واگذاری سپرده، می‌توانید مطابق با شکل ذیل، با انتخاب ردیف موردنظر، به ویرایش یا لغو سپرده واگذار شده اقدام کنید.

راهنمایی نحوه ایجاد حساب وکالتی در بانک اقتصاد نوین

separator line

حتماً بخوانید:
آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی

آموزش نحوه وکالتی کردن حساب بانک ملی

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits