دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۶ مه ۲۰۲۴ میلادی
اولین آسمان خراش افقی در چین ساخته شد!
10
در چین یک آسمان خراش افقی ساختن! این سازه روی چهار ساختمان با ارتفاع ۲۵۰ متری قرار داره و طولش ۳۰۰ متره.

به گزارش دلگرم به نقل از نیواطلس، این آسمان خراش که Raffles City Chongqing نام گرفته، توسط شرکت کاپبتال لند ساخته شده و یک دستاورد مهندسی شگفت آور محسوب می شود و الان به یکی از مکانهای توریستی کلان شهر چونگ کینگ تبدیل شده است.

اولین آسمان خراش افقی

این آسمان خراش افقی متشکل از هشت برج در هم تنیده و مجموعه ای از پل های هوایی برای متصل کردن آسمان خراش های مذکور به یکدیگر است. در حال حاضر تلاش ها برای تکمیل نمای بیرونی این آسمان خراش ادامه دارد و قرار است مراسم افتتاحیه این آسمان خراش در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ برگزار شده و استفاده از آن به طور رسمی آغاز شود.طراحی این آسمان خراش الهام گرفته از کشتی ها و قایق های تجاری چین است که طی قرون متمادی برای تجارت در دریاها و اقیانوس ها در حرکت بوده و در رودهای شلوغی که از درون شهرها عبور می کردند با طناب به یکدیگر متصل می شدند.

اولین آسمان خراش افقی

مجموع مساحت این آسمان خراش افقی ۸۱۷ هزار متر مربع بوده و ستون های مستحکم ۳۵۰ متری از شاکله آن محافظت می کند. طول این آسمان خراش ۳۰۰ متر بوده و ۳۰۰۰ صفحه شیشه ای در ۵۰۰۰ صفحه آلومینیومی در تولید آن به کار رفته است.

اولین آسمان خراش افقی

بخشی از قسمت های این آسمان خراش افقی بر روی زمین ساخته شده و با جرثقیل به بالا منتقل شده و بخش هایی از آن هم از همان ابتدا بر روی آسمان خراش های عمودی برپا شده است. دو استخر، یک گالری هنری، باغ های بزرگ، رستوران، یک نقطه دید، مراکز خرید، بخش های اداری و مسکونی و غیره برای این آسمان خراش استثنایی در نظر گرفته شده است.

اولین آسمان خراش افقی
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (10 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits