دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
اصول و راهنمای انتخاب آهنگ و گروه موزیک برای عقد و عروسی
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
از مهمترین و اساسی ترین پارامترهایی که در تدارکات و تشریفات عروسی مطرح بوده و باید به آن اهمیت داده شود انتخاب موزیک عروسی می باشد چرا که باعث شور و نشاط مهمانان و هیجان انگیز شدن جشن شده و روزی به یادماندنی را می توان با آن رقم زد.

به گزارش دلگرم به نقل از آرگا: یکی از امور مهمی که در لیست برنامه ریزی و تدارکات برگزاری مراسم عروسی باید لحاظ شود و به آن توجه گردد انتخاب موسیقی عروسی می باشد. این موضوع شاید برای عروس و دامادها همراه با چالش و دردسر باشد و آن ها را از لحاظ فکری درگیر نماید ولی با بهره مندی از یک راهنمای خوب و کامل می توان بهترین عملکرد را داشت.
در همین زمینه سعی داریم در این مطلب به منظور راهنمایی شما عزیزان به بررسی اصول انتخاب موزیک عروسی بپردازیم.

اصول و راهنمای انتخاب موزیک عروسی

به طور کلی باید گفت موسیقی در جشن ها و مناسبت های مختلف اهمیت زیادی به خود اختصاص داده که مراسم عروسی یکی از این جشن ها بوده، بدین ترتیب انتخاب موزیک عروسی مناسب و خوب از اعمال مهم و تاثیرگذاری بوده که زوجین باید به آن توجه نمایند.

انتخاب موزیک عروسی

راهنمای انتخاب موزیک عروسی

عروس و داماد ها می توانند در صورت تمایل خودشان گروه موسیقی مناسب و ایده آل را برای لحظه ورودشان به تالار عروسی مورد انتخاب قرار دهند اما پیشنهاد می گردد که این امر را بر عهده گروه موسیقی و خوانندگان آن قرار دهید. همچنین می توانید به منظور تکمیل شدن جشن عروسی از صدابرداران و نورپردازان نیز بهره مند شوید.

همینطور می توانید از دی جی و گروه موسیقی برای مراسم عروسی دعوت نموده اما در آخر بهتر است لیست موسیقی را خودشان تنظیم و هماهنگ نمایند تا لحظه هایی شیرین و به یاد ماندنی را رقم بزنند. در واقع باید گفت شنیدن آواهایی که در جهت مدیریت شادی و شور شب عروسی انتخاب می شود اهمیت بسزایی دارد چرا که مهمانان در تمام طول مراسم تحت تاثیر صدا و گروه موسیقی عروسی هستند. آگاهی از خصوصیات و پارامترهای انتخاب یک موسیقی خوب و حرفه ای برای مراسم عروسی باعث شده بهترین عملکرد را داشته باشید. در ادامه به معرفی اصول و نکات مهم در این زمینه پرداخته ایم.

گزینش آهنگ عروسی طبق خواسته خود

بایستی حتما در انتخاب کردن آهنگ جشن خود اشخاصی را در نظر بگیرید که قادر باشند درخواست شما را انجام دهند بدین معنا که پیش از انتخاب سبک خود را در نظر گرفته و به آن ها اطلاع دهید که سبک مدنظرتان را بنوازند.

انتخاب موزیک و موسیقی

تحقیق درباره موزیک عروسی پیش از تصمیم گیری

پیش از این که به یک سبک خاص علاقه مندی نشان دهید ابتدا بهتر است درباره سبک ها و طریقه برگزاری آن ها به طور کامل پژوهش کنید. حتی در رابطه با فرد خواننده ای که قرار است در جشن شما به ایفای نقش خود بپردازد نیز به درستی تحقیق کنید تا کاملا مطمئن و بدون مشکل شب عروسی خود را سپری نمایید.

هماهنگ بودن با گروه موزیک

پس از این که تمامی لوازم را چک کردید و توقعات خود را به خواننده ابلاغ نمودید حال باید به او اطلاع دهید که به چه نحوی موسیقی جشن را اجرا کند.

گزینش گروه موزیک عروسی

نمونه کار های دی جی های مختلف را مورد بررسی قرار دهید تا با نوع سبک و نحوه اجرای آن ها آشنایی پیدا کنید. طریقه میکس آهنگ ها، تنظیم نمودن صدا، نحوه خواندن و صدای دی جی اهمیت زیادی دارد که نباید نسبت به آن بی توجه باشید.

نحوه انتخاب موزیک عروسی

تهیه پشتیبان برای موزیک عروسی

بسیاری از مراسم های عروسی در اثر اتفاقی ناگهانی برای گروه موسیقی امکان دارد که تلخ و خراب شود در نتیجه نیاز است که یک پشتیبان برای جشن خود در نظر گرفته و تدارک ببینید.

تدارک گروه موزیک و نواختن آهنگ زنده

در نظر گرفتن و انتخاب موزیک زنده عروسی و گروه نوازندگان جذابیت متفاوت تری باید داشته باشد ولی تعداد نوازندگان رابطه زیادی با بودجه در نظر گرفته شده برای این کار دارد.

انتخاب دی جی برای مراسم عروسی

ساده ترین و ارزان قیمت ترین گروهی که می توانید مورد انتخاب قرار دهید شامل یک نفر دی جی، سیستم نورپردازی که خود شامل پایکوبی نور، دود و مه و دستگاه های پخش کننده صدا می باشد. هر سبک موزیک و آهنگی که می خواهید می توانید برای مراسم خود در نظر بگیرید. مهارت این دی جی ها فقط انتخاب موسیقی و به وجود آوردن تنوع در آهنگ ها نبوده بلکه اغلب آن ها افرادی با استعداد بوده که می توانند مجلس شما را گرم و هیجان انگیز نمایند.

انتخاب موسیقی عروسی

گزینش موزیک مناسب برای لحظه ورود عروس و داماد

آهنگی که زمان ورود عروس و داماد به تالار و باغ عروسی اجرا می گردد وابسته به برنامه از قبل طراحی شده و نوع روحیه شما دارد. در صورتی که مایل هستید به شکل رسمی وارد مجلس عروسی شوید بهتر است آهنگی بی کلام و شاد را برای این زمان در نظر بگیرید که اجرا شود ولی در صورت انجام حرکات موزون باید آهنگ شادی که مدنظر دارید را از قبل مشخص نمایید و با دی جی یا خواننده هماهنگ کنید.

در گام بعدی به طور معمول مهمانان وارد مجلس پایکوبی شده و عروس و داماد را همراهی می کنند. بدین ترتیب باید پس از آن فهرستی از موزیک های مورد پسند و شاد از دید عموم برای شادی و پایکوبی در نظر گرفته شود. در این بخش بهتر است تلفیقی از ترانه های قدیمی و مدرن را مورد انتخاب قرار دهید.

حتماً بخوانید:
فواید موزیک درمانی

فواید موزیک درمانی

موسیقی‌درمانی موسیقی درمانی روشی است در جهت برخی اهداف درمانی با کمک موسیقی که می‌تواند مواردی از جمله تقویت و ساماندهی سلامت روحی و جسمی افراد را به…

تدارک وسایل و تجهیزات مطابق با فضای مراسم

هنگامی که قراداد می بندید پرسش هایی درباره فضای جشن عروسی ارائه می شود. مدیر این اطلاعات را به منظور فراهم کردن تجهیزات متناسب با مجلس عروسی لازم می داند. مسئولیت حمل و نقل تمامی سیستم و تجهیزات صوتی و لوازم نورپردازی برای جشن عروسی برعهده گروه موسیقی می باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits