دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش آسان افتتاح حساب وکالتی در بانک مسکن
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

افتتاح حساب وکالتی در بانک مسکن

با استفاده حساب وکالتی بانک مسکن خیلی راحت و سریع انجام معاملات در بازار بورس کالا فراهم می شود. با توجه به اینکه وکالتی کردن حساب برای خرید خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است، اما با این حال بسیاری از متقاضیان اطلاعی از افتتاح حساب وکالتی در بانک مسکن ندارند و نمی دانند چه اقدامات برای وکالتی کردن حساب بانک مسکن باید انجام دهند. به همین دلیل در این مقاله توضیحاتی در خصوص حساب وکالتی بانک مسکن، نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن و فرم افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن ارائه شده است تا متقاضیان با جزئیات این حساب آشنا شوند.

حساب وکالتی بانک مسکن چیست ؟

  • حساب وکالتی از خدمات جدید بانکی است که برای افراد امکان خرید و فروش خودرو از برخی از شرکت های خودرو سازی و انجام معامله در بورس کالا را فراهم می نماید. بانک مسکن نیز از جمله بانک هایی است که می توان در آن اقدام به افتتاح حساب وکالتی نمود و فرایند انجام معاملات در بورس کالا را از طریق حساب وکالتی بانک مسکن انجام داد.
  • ممکن است برای برخی از متقاضیان این سوال پیش آید که حساب وکالتی بانک مسکن چیست و نحوه وکالتی کردن حساب در این بانک به چه صورتی انجام می شود؟ در پاسخ به سوال این دسته از متقاضیان می توان گفت که حساب وکالتی بانک مسکن حسابی است که به کارگزاری بورس متصل می باشد و خرید خودرو از بورس کالا تنها از این طریق امکان پذیر می باشد. پس از وکالتی کردن حساب و تکمیل فرایند ثبت نام خودرو، مبلغ پیش فروش خودرو در این حساب بلوکه می شود و پس از اینکه معامله قطعی شود این مبلغ به صورت خودکار به حساب شرکت کارگزاری واریز می شود.
  • اما در صورتی که فرد متقاضی واجد شرایط خرید خودرو نباشد، وجه مسدود شده آزاد و به حساب برمی گردد و متقاضیان می توانند برداشت از حساب و انتقال وجه را انجام دهند. متقاضیان برای افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن می توانند مستقیما به شعبه های این بانک مراجعه کنند و یا برای اینکه بتوانند به صورت آنلاین و غیر حضوری حساب خود را در بانک مسکن وکالتی نمایند می توانند از طریق سامانه وکالتی کردن حساب بانک مسکن به نشانی ecounter.bank-maskan.ir این فرایند را انجام دهند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

  1. همان طور که گفته شد، امکان افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن به صورت حضوری و با مراجعه به شعبه های بانک مسکن و به صورت آنلاین و غیر حضوری فراهم می باشد. متقاضیانی که قصد افتتاح حساب وکالتی به صورت حضوری را دارند می بایست فرم افتتاح حساب خود را از یکی از کارگزاری های بورس دریافت نمایند و پس از تکمیل کردن آن به یکی از شعبه های بانک مسکن مراجعه کرده و از این طریق حساب خود را وکالتی کنند.
  2. اما افرادی که قصد افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن به صورت آنلاین و غیر حضوری را دارند می بایست از طریق سامانه پیشخوان مجازی بانک مسکن به نشانی ecounter.bank-maskan.ir این مراحل را انجام دهند. لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد دارند حساب خود را وکالتی نمایند می بایست ابتدا اقدام به افتتاح حساب بانک مسکن نمایند یا از قبل در این بانک حساب داشته باشند.

سامانه پیشخوان مجازی بانک مسکن

مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

  • در ابتدا با وارد کردن آدرس ecounter.bank-maskan.ir در آدرس بار مرورگر و یا سرچ کردن سامانه پیشخوان مجازی بانک مسکن در سایت گوگل می توانید صفحه سامانه وکالتی کردن بانک مسکن را مشاهده نمایید.

مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

  • پس از ورود به این صفحه می بایست بخش "حساب های وکالتی" را انتخاب نموده و بر روی گزینه "تعیین حساب وکالتی جدید" کلیک نمایید.

مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

  • در این بخش می بایست اطلاع مورد نیاز از جمله کد ملی، شماره همراه و تاریخ تولد خود را در بخش های مورد نظر وارد نموده و بر روی گزینه "مرحله بعد" کلیک نمایید.

مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

  • پس از آن ورود به صفحه می بایست اطلاعات کارت بانک مسکن خود را که قصد وکالتی نمودن آن را دارید، وارد نموده و بر روی گزینه "مرحله بعد" کلیک کنید.

مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

  • پس از آن فرایند وکالتی نمودن حساب بانک مسکن شما با موفقیت به پایان می رسد و می توانید رسید نهایی آن را دریافت نمایید.

separator line

حتماً بخوانید:
نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی

نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits