دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ برابر با ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
آموزش افتتاح حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن
2
زمان مطالعه: 8 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

افتتاح حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن

حساب وکالتی بانک صنعت و معدن این امکان را برای مشتریان فراهم می سازد که به حساب کارگزاری شان متصل شده و نسبت به خرید و فروش کالاهای مختلف در بازار بورس کالا اقدام نمایند. کالاهای متعددی از طریق بورس کالا معامله می شوند که از جمله جدیدترین آن ها می توان به خودروهای تولیدی شرکت های داخلی اشاره نمود. با توجه به افزایش تقاضا برای خرید خودرو در بازار کشور، راه های مختلفی جهت متعادل سازی قیمت ها اجرایی شده که یکی از آن ها عرضه خودرو در بورس کالا می باشد.

افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن این شرایط را برای شما فراهم کرده تا بتوانید نسبت به خرید خودرو در بورس کالا اقدام نمایید. اگر چه معمولا قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا از نرخ فروش کارخانه بالاتر است، اما این قیمت تا حد قابل توجهی از قیمت بازار پایین تر بوده و به همین خاطر برای خریداران مزیت محسوب می شود. در همین راستا، تقاضا برای خرید خودرو از بورس افزایش یافته است.

چیزی که در رابطه با خرید خودرو یا سایر کالاها از بازار بورس اهمیت دارد، داشتن حساب وکالتی بورس کالا بانک صنعت و معدن یا سایر بانک های مجاز می باشد. به عبارت دیگر، تنها کسانی می توانند از این طریق نسبت به ثبت سفارش خرید خودرو اقدام کنند که در یکی از بانک های مجاز، حساب وکالتی داشته باشند. در حال حاضر، بانک صنعت و معدن شرایط ایجاد این نوع حساب را برای مشتریان خود فراهم نموده است.

اگر چه امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن وجود نداشته و کاربران جهت این امر باید به شعب بانک مراجعه نمایند. با توجه به اهمیت موضوع و تعداد زیاد متقاضیان خرید خودرو یا سایر کالاها از بازار بورس، در این مقاله نحوه ایجاد حساب وکالتی در این بانک را به صورت کامل برای تان توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید تا روش تکمیل فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن و افتتاح آن را فرا گرفته و برای این کار با مشکلی مواجه نشوید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن

بورس کالا یکی از بازارهای مهم کشور می باشد که جهت متعادل سازی قیمت اقلام و کالاهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، محصولات مختلف در این بازار بر اساس میزان عرضه و تقاضا معامله می شوند و هیچ گونه قیمت گذاری دستوری انجام نمی گیرند. منتهی افراد جهت فعالیت در این بازار، باید یک سری پیش شرط ها را رعایت کنند که ایجاد حساب وکالتی بانک صنعت و معدن یا سایر بانک های مجاز از جمله مهم ترین آن ها می باشد.

از آن جایی که تعداد محصولات قابل عرضه در این بازار روز به روز افزایش پیدا می کند، در این بخش نحوه ایجاد حساب وکالتی را برای بانک صنعت و معدن بیان خواهیم کرد. هم چنین، توضیحاتی در رابطه با این نوع حساب ارائه می دهیم تا شناخت کاملی از شرایط و کاربردهای آن به دست آورید. در نتیجه، به سادگی می توانید جهت افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن اقدام کرده و از آن برای فعالیت در بازار بورس استفاده نمایید.

متقاضیان با وارد کردن آدرس modern.bim.ir در آدرس بار مرورگر و یا سرچ کردن اینترنت بانک صنعت و معدن در سایت گوگل می توانند صفحه اینترنت بانک صنعت و معدن را مشاهده نمایند.

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن

متقاضیان پس از ورود به این سامانه و وارد کردن نام کاربری، رمز عبور و متن تصویر وارد صفحه شخصی خود می شود و می تواند با انتخاب یکی از سپرده های خود فرایند وکالتی کردن حساب بانک صنعت و معدن را انجام دهند.

افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن حضوری

حال که شناخت کاملی از حساب وکالتی به دست آوردید، وقت آن رسیده که نحوه ایجاد چنین حسابی را در بانک صنعت و معدن توضیح دهیم. در این رابطه باید بگوییم که بسیاری از بانک ها امکان ایجاد حساب وکالتی را به صورت آنلاین فراهم کرده اند. اما افتتاح این نوع حساب برای بانک صنعت و معدن فعلا فقط به شکل حضوری امکان پذیر است. اگر چه ممکن است در ادامه امکان تکمیل فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به صورت آنلاین هم فراهم شود. به هر حال، از آن جایی که بسیاری از مشتریان این بانک قصد فعالیت در بازار بورس کالا و خرید محصولات مختلف را دارند، در این قسمت نحوه ایجاد حساب وکالتی با روش فعلی مجاز آن یعنی همان شیوه حضوری را توضیح می دهیم. جهت این امر باید یک سری مراحل را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید که در این جا به آن ها پرداخته ایم. این مراحل ایجاد حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به شرح ذیل می باشند:

ثبت نام در سجام و اخذ کد بورسی

نکته قابل توجه در رابطه با افتتاح حساب وکالتی بانک های مختلف از جمله صنعت و معدن، نام نویسی در سامانه سجام است. در واقع، این فرایند جزو شرایط اصلی افتتاح حساب وکالتی به شمار می آید و متقاضیان باید در اسرع وقت ثبت نام شان را در سامانه سجام انجام دهند. با طی کردن این فرایند، یک کد بورسی هم در اختیار کاربر قرار می گیرد که برای ادامه مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن، به آن نیاز خواهد داشت. کد بورسی یک کد منحصر به فرد بوده که تنها یک بار صادر شده و برای فعالیت در بازار بورس کالا الزامی است. البته دقت داشته باشید که ثبت نام در این سامانه چندان دشوار نبوده و با مراجعه به سامانه اینترنتی آن به نشانی www.sejam.ir، طی چند دقیقه می توانید نام نویسی تان را انجام دهید. به منظور ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی جهت ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک صنعت و معدن، باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد نمایید.

نام نویسی در کارگزاری و دریافت معرفی نامه

بعد از این که ثبت نام خود را در سامانه سجام تکمیل کردید، اطلاعات شما مورد بررسی قرار می گیرند. در صورتی که صحت اطلاعات تایید شود، یک کد بورسی در اختیارتان قرار داده می شود که معامله در بازارهای بورس را برای تان امکان پذیر خواهد کرد. اکنون نوبت به ثبت نام در کارگزاری می رسد. چرا که جهت افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن یا حضوری آن، حتما نیاز به معرفی نامه کارگزاری وجود دارد. پس باید کارگزاری های مختلف را بررسی کرده و ثبت نام تان را در یکی از آن ها تکمیل نمایید. با اتمام مراحل ثبت نام در کارگزاری، معرفی نامه یا فرم افتتاح حساب وکالتی در اختیارتان قرار می گیرد. با ارائه فرم حساب وکالتی بانک صنعت و معدن به هر یک از شعب این بانک در سراسر کشور، می توانید نسبت به ایجاد این نوع حساب اقدام نمایید. توجه داشته باشید که پس از افتتاح حساب هم باید شماره حساب مربوطه را به کارگزاری خود اعلام نمایید.

مراجعه به شعبه و افتتاح حساب

آخرین مرحله جهت ایجاد حساب وکالتی بانک صنعت و معدن ، مراجعه به شعب آن است. پس از این که معرفی نامه یا همن فرم افتتاح حساب وکالتی را از کارگزاری خود تحویل گرفتید، باید با همراه داشتن آن به یکی از شعب بانک صنعت و معدن مراجعه نموده و درخواست تان را جهت این امر ارائه دهید. بعد از بررسی فرم مذکور و سایر مدارک هویتی شما، حساب وکالتی بانک صنعت و معدن برای تان ایجاد خواهد شد. دقت کنید که اگر قبلا حسابی در این بانک ایجاد کرده باشید، امکان تبدیل همان مورد به حساب وکالتی هم فراهم خواهد بود. از این رو نیاز به صرف زمان کم تری جهت انجام مراحل مربوطه وجود خواهد داشت. البته دقت داشته باشید که مراحل قبل یعنی دریافت کد بورسی و معرفی نامه از کارگزاری برای تبدیل حساب هم الزامی می باشند. با افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن ، می توانید فعالیت تان را در بازار بورس آغاز کرده و نسبت به خرید محصولات مد نظر اقدام نمایید.

همان طور که مشاهده کردید، در این قسمت روش ایجاد حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن را با استفاده از شیوه حضوری بیان کردیم. بنابراین مشتریان این بانک و افرادی که متقاضی استفاده از حساب های آن جهت فعالیت در بازار بورس کالا هستند، به سادگی می توانند اقدامات لازم جهت افتتاح حساب خود را انجام دهند.

افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن

تعداد زیادی از بانک های کشور، شرایط لازم جهت ایجاد حساب وکالتی را به صورت آنلاین فراهم کرده اند. از این رو متقاضی در کم ترین زمان ممکن امکان افتتاح حساب مذکور و بهره مندی از مزایای آن را خواهد داشت. منتهی شرایط لازم برای ایجاد حساب وکالتی بورس کالا بانک صنعت و معدن به صورت آنلاین تا کنون فراهم نشده است. پس مشتریان این بانک در صورت تمایل به معامله در بازار بورس کالا، حتما باید از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب اقدامات لازم را انجام دهند. البته از آن جایی که داشتن حساب وکالتی به یکی از شروط خرید خودرو از شرکت های داخلی تبدیل شده، بسیاری از بانک ها امکان ایجاد این نوع حساب را به صورت آنلاین فراهم ساخته اند. بنابراین می توان انتظار داشت که شرایط لازم برای افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک صنعت و معدن هم فراهم شود. در صورت فراهم شدن ایجاد حساب به صورت آنلاین، توضیحات لازم در این رابطه را هم برای تان ارائه خواهیم کرد.

separator line

حتماً بخوانید:
راهنمایی اقتتاح حساب وکالتی در بانک ملت

راهنمایی اقتتاح حساب وکالتی در بانک ملت

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits