دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
راهنمایی کامل افتتاح حساب وکالتی در بانک تجارت
2
زمان مطالعه: 9 دقیقه
با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه مورد نیاز را به آن واریز نمایند.

افتتاح حساب وکالتی در بانک تجارت

دارندگان حساب در بانک تجارت برای انجام معاملات در بورس کالا و خرید خودرو از بورس می‌توانند به‌راحتی و به‌صورت غیرحضوری در چند دقیقه حساب خود را وکالتی کنند.

به گزارش اداره روابط‌عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت، این بانک به‌منظور تسهیل و تسریع فرآیند وکالتی کردن حساب‌های مشتریانی که قصد فعالیت در بورس کالا و خرید خودرو از بورس را دارند از طریق سایت اینترنتی این بانک به آدرس WWW.TEJARATBANK.IR سامانه‌های «وکالتی شدن غیرحضوری حساب‌ها» را در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

مشتریان بانک تجارت برای وکالتی کردن غیرحضوری حساب‌ها به‌منظور فعالیت در بورس کالا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی این بانک و انتخاب صفحه سامانه وکالتی کردن حساب‌های بانک تجارت گزینه وکالتی کردن حساب در بورس کالا را انتخاب و پس از احراز هویت از طریق پیامک ارسالی، از حساب‌هایی که امکان وکالتی شدن دارند مطلع شده و به راحتی خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند.

بدیهی است که این افراد، پس از تایید حساب وکالتی، می‌توانند نسبت به اخذ کد بورس کالا اقدام کرده و شماره حساب تایید شده خود را از طریق سامانه EBGO کارگزاری‌های مختلف به بورس کالا معرفی کند.

مشتریان برای وکالتی کردن غیرحضوری حساب به‌منظور خرید خودرو از بورس کالا هم می‌توانند سامانه «وکالتی کردن حساب برای شرکت‌های خودروساز» را انتخاب و به‌راحتی حساب خود را وکالتی کرده و طبق فراخوان‌های اعلام شده از سوی خودروسازان نسبت به خرید خودرو اقدام کنند.

مشتریان بانک تجارت برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اینترنتی این بانک به آدرس WWW.TEJARATBANK.IR مراجعه کرده و یا با مرکز ارتباط مشتریان بانک تجارت به شماره 1554 تماس بگیرند.

حساب وکالتی بانک تجارت از جمله حساب های تایید شده توسط شرکت های ایران خودرو و سایپا به منظور واریز وجه خودروی خریداری شده می باشد. از این رو کسانی که قصد ثبت نام در طرح های فروش این شرکت ها را دارند، می توانند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک تجارت اقدام نمایند. به طور کلی، حساب وکالتی یک نوع حساب بانکی است که در آن صاحب حساب به بانک وکالت می دهد تا امکان دسترسی جهت مسدودی، رفع مسدودی و برداشت وجه از حساب را در اختیار غیر قرار داهد.

معمولا این روزها افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت برای خرید خودرو از شرکت های سایپا و ایران خودرو یا معامله در بورس کالا انجام می گیرد. به این ترتیب، مشتریان با ایجاد این نوع حساب امکان انجام عملیات مسدودسازی، رفع مسدودی و انتقال وجه از آن را برای شرکت های خودروسازی یا بورس کالا فراهم می سازند. البته نحوه ایجاد حساب وکالتی برای فعالیت در بورس کالا و خرید خودرو تا حدودی با هم تفاوت دارد.

سامانه حساب وکالتی بانک تجارت سایتی است که به همین منظور راه اندازی شده تا متقاضیان جهت ایجاد چنین حساب هایی، نیاز به مراجعات حضوری نداشته باشند. بنابراین علاقه مندان به نام نویسی در طرح های فروش شرکت های خودروسازی یا کسانی که قصد معامله در بازار بورس کالا را دارند، در هر ساعتی از شبانه روز می توانند با مراجعه به این سامانه، نسبت به افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک تجارت اقدام نمایند.

البته انجام این فرایند با استفاده از شیوه حضوری هم امکان پذیر بوده و متقاضیان با مراجعه به هر یک از شعب بانک تجارت، می توانند جهت ایجاد حساب وکالتی یا تبدیل حساب عادی خود به وکالتی، درخواست دهند.

با توجه به اهمیت این نوع حساب برای انجام امورات مختلف به خصوص شرکت در قرعه کشی خرید خودرو، در ادامه نحوه تکمیل فرم حساب وکالتی بانک تجارت و افتتاح آن را به صورت کامل برای تان توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این رابطه به دست آورید.

سایت اینترنتی بانک تجارت

نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک تجارت

جهت ورود به سامانه در نظر گرفته شده توسط بانک تجارت برای ایجاد حساب وکالتی، کافی است یک سری مراحل ساده را پشت سر بگذارید که در این قسمت آن ها را بیان کرده ایم. این مراحل مورد نیاز جهت وارد شدن به سایت مذکور، شامل موارد زیر می باشند:

  • در اولین قدم باید آدرس اینترنتی این سامانه یعنی www.tejaratbank.ir/vekalati را در مرورگر خود قرار داده و جست و جو نمایید. برای ورود به سامانه حساب وکالتی بانک تجارت می توانید از سیستم های کامپیوتری یا گوشی موبایل استفاده کرده و از این نظر محدودیتی نخواهید داشت.
  • بعد از این که آدرس فوق را سرچ کردید، کمی منتظر بمانید تا گوگل نتیجه جست و جویتان را نمایش دهد. سپس اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج با همین نشانی و عنوان «وکالتی کردن غیرحضوری حساب - بانک تجارت» را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک تجارت

  • در ادامه به سایت تعیین شده جهت این امر وارد شده و امکان افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک تجارت را خواهید داشت. مسیر در نظر گرفته شده جهت ایجاد این نوع حساب برای فعالیت در بورس کالا و شرکت در قرعه کشی خودرو متفاوت است.

نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک تجارت

با طی کردن این چند مرحله ساده، به سامانه وکالتی کردن حساب تجارت وارد خواهید شد. در ادامه نجوه تکمیل فرم حساب وکالتی بانک تجارت را هم برای بورس کالا و هم برای ثبت نام در طرح های فروش شرکت خودروسازی بیان خواهیم کرد.

سامانه وکالتی نمودن حساب های بانک تجارت

نحوه افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت آنلاین

اکنون که نحوه ورود به سایت تعیین شده جهت وکالتی کردن حساب بانک تجارت را فرا گرفته اید، به سادگی می توانید به سامانه مذکور وارد شده و اقدامات لازم را جهت این امر انجام دهید. با این حال، ممکن است بسیاری از کاربران و مشتریان بانک تجارت با روش تبدیل حساب عادی به حساب وکالتی آشنا نباشند. از آن جایی که ایجاد حساب وکالتی بانک تجارت و سایر بانک های مجاز جزو شرایط اصلی شرکت در قرعه کشی خرید خودرو و معامله در بازار بورس کالا محسوب می شود، در این قسمت نحوه افتتاح این نوع حساب را برای تان توضیح می دهیم. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از این سامانه تنها برای کسانی امکان پذیر است که دارای حساب عادی در بانک تجارت بوده و قصد وکالتی کردن آن را دارند. سایر افردا ابتدا باید نسبت به ایجاد حساب عادی و سپس تبدیل آن به وکالتی اقدام نمایند. هم چنین می توانند برای افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت به شعب این بانک مراجعه نمایند.

  1. ابتدا باید به سامانه وکالتی کردن حساب تجارت وارد شوید که در بخش قبل نحوه انجام این کار را توضیح دادیم. بنابراین اکنون برای ورود به سایت مذکور با مشکلی رو به رو نخواهید شد.
  2. بعد از این که به صفحه اصلی سایت وکالتی کردن حساب بانک تجارت وارد شدید، توضیحاتی را در مورد این نوع حساب مشاهده خواهید کرد. هم چنین در قسمت پایین صفحه دو گزینه مختلف وجود دارد که جهت تکمیل فرم حساب وکالتی بانک تجارت برای خرید خودرو، باید گزینه دوم یعنی «وکالتی کردن حساب برای شرکت های خودروساز»‌ را انتخاب نمایید.
  3. با انتخاب گزینه فوق، به صفحه دیگری وارد خواهید شد. در این قسمت هم توضیحاتی در رابطه با نحوه استفاده از حساب وکالتی جهت خرید خودرو ارائه شده است که باید آن ها را مطالعه نمایید. سپس جهت ایجاد حساب وکالتی بانک تجارت ، کد ملی تان را در کادر مربوطه قرار داده و کد امنیتی را هم تایید کنید. در آخر هم بر روی گزینه ورود کلیک نموده تا وارد مرحله بعدی شوید.
  4. پس از این که کد ملی تان را وارد کردید، یکی کد احراز هویت بر روی شماره موبایل منطبق با کد ملی تان ارسال خواهد شد. این کد را دریافت کرده و در کادر تعیین شده برای آن قرار دهید. نهایتا گزینه «ورود»‌ را بزنید تا وارد فرایند افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت شوید.
  5. اگر کد احراز هویت ارسال شده بر روی گوشی موبایل تان را هم به درستی وارد نمایید، وارد اولین مرحله تبدیل حساب عادی به وکالتی خواهید شد. در این قسمت هم توضیحاتی در این رابطه ارائه شده و لیست حساب های شما در بانک تجارت نمایش داده می شوند. هم چنین رو به روی هر یک از این حساب ها، یک گزینه با عنوان «تبدیل به وکالتی» قرار دارد. بر روی این گزینه برای حسابی که قصد وکالتی کردن آن را دارید، کلیک نمایید.
  6. مرحله بعدی این فرایند در سامانه حساب وکالتی بانک تجارت ، مشخص نمودن فروشنده و پذیرش قوانین و مقررات می باشد. ابتدا باید از همان قسمت بالای صفحه تیک مربوط به شرکت های سایپا، ایران خودرو یا هر دو را قرار داده و سپس شرایط و قوانین این نوع حساب را به صورت کامل مطالعه نمایید. اگر مشکلی با این شرایط ندارید، تیک مربوط به عبارت «پذیرش کلیه قوانین و شرایط» را هم از قسمت پایین صفحه قرار داده و بر روی گزینه «ارسال کد تاییدیه» کلیک نمایید.
  7. به این ترتیب، مجددا یک کد احراز هویت بر روی شماره موبایل تان ارسال می شود که جهت افتتاح حساب وکالتی آنلاین بانک تجارت به آن نیاز خواهید داشت. این کد را در جایگاه تعیین شده برای آن قرار داده و گزینه «ادامه» را بزنید تا وکالتی کردن حساب تان برای شرکت های خودروسازی مد نظر به صورت نهایی انجام گیرد.

با انجام اقدامات بالا، حسابی که مشخص کرده اید به یک حساب وکالتی تبدیل شده و امکان خرید خودرو با استفاده از آن را خواهید داشت. البته همان طور که مشاهده کردید، هنگام تکمیل فرم حساب وکالتی بانک تجارت باید نوع شرکت خودروسازی را مشخص نمایید.

separator line

حتماً بخوانید:
نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی

نحوه افتتاح حساب وکالتی در بانک کشاورزی

با توجه به قوانین جدیدی که شرکت های خودروسازی جهت فروش محصولات شان تصویب کرده اند، مردم برای خرید خودرو باید حتما یک حساب وکالتی ایجاد کرده و وجه…


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits