دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
اسکلت یک زن خون آشام با داسی به دور گلو برای جلوگیری از زنده شدن در لهستان پیدا شد!
8
اسکلت ترسناک «زن خون‌آشام» با تیغه‌ای که در زیر گلویش قرار داده شده بود تا از بازگشت او از دنیای مردگان جلوگیری شود، در روستایی در لهستان کشف شد.

باستان شناسان از دانشگاه نیکلاس کوپرنیک تورون، گوری مربوط به قرن هجدهم را پیدا کردند که حاوی یک «خون آشام زن» است که با داس بر گردن دفن شده بود تا از صعود او به خون آشام جلوگیری کند. مفهوم روح خونخوار یا جن خوار گوشت انسان در اساطیر و افسانه های عامیانه تقریباً هر تمدنی در طول قرن ها گفته شده است. یکی از اولین تصاویر خون‌آشام از متون خط میخی اکدی‌ها، سامریان، آشوری‌ها و بابلی‌ها سرچشمه می‌گیرد، جایی که آنها به شخصیت‌های اهریمنی مانند لیلو و لیلیتو اشاره می‌کردند. در اواخر قرن هفدهم و هجدهم، فولکلور برای خون‌آشام‌ها، همانطور که تصور می‌کنیم، در سنت‌های کلامی و افسانه‌های بسیاری از گروه‌های قومی اروپایی شایع شد.

اسکلت زن خون آشام / لهستان

آنها به عنوان انتقام‌جویان موجودات شیطانی، قربانیان انتحاری، جادوگران، اجساد تسخیر شده توسط یک روح بدخواه یا قربانی یک حمله خون‌آشام توصیف شدند. در طول قرن هجدهم، مشاهده خون آشام ها در سراسر اروپای شرقی با نبش قبرهای مکرر و تمرین برای کشتن بازماندگان احتمالی به اوج خود رسیده بود. این دوره معمولاً به عنوان "جنجال خون آشام های قرن هجدهم" نامیده می شد. باستان شناسان این گور را در نزدیکی شهر بیدگوشچ، شهری در شمال لهستان پیدا کردند. یک مطالعه انسان‌شناسی نشان داد که او دندان‌های جلویی بیرون زده داشت و این نشان می‌دهد که ظاهر او ممکن است باعث شده است که مردم محلی خرافاتی در قرن هفدهم او را جادوگر یا خون‌آشام بخوانند. از ترس عروج او، داسی به گردنش انداختند، در حالی که قفلی به پنجه پای چپ بسته بودند.

اسکلت زن خون آشام / لهستان

پروفسور داریوش پولینسکی از دانشگاه نیکلاس کوپرنیک با اشاره به داس توضیح داد که اگر می خواستند از قبر بلند شوند، این موقعیت سر فرد را از بدن جدا می کرد. علیرغم ماهیت بیمارگونه قبر، این زن با کلاهی ابریشمی روی سرش که کالایی لوکس در قرن هفدهم بود، دفن شد که نشان می‌دهد متوفی از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار بود. تدفین های قبلی در لهستان یافت شده است که آداب و رسوم ضد خون آشام را نشان می دهد، مانند چندین اسکلت با سرهای بریده کشف شده در کراکوف، یا تدفینی در Kamie Pomorskie که آجری در دهانش گذاشته شده بود، با این حال، این اولین نمونه در لهستان است که در آن داس برای جلوگیری از صعود به خون آشام قرار گرفته است..

اسکلت زن خون آشام / لهستاناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (8 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است