دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
شستشوی چربی و لکه های ظروف پلاستیکی در 5 گام
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
لکه های چربی از جمله لکه هایی هستند که به راحتی پاک نمی شوند و می توانند ظاهر ظروف پلاستیکی را زشت کنند. برای از بین بردن لکه های چربی از داخل ظروف پلاستیکی می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

ترفند ساده برای از بین بردن لکه های چربی ظروف پلاستیکی

مهم نیست که چقدر محکم با اسکاچ و ریکا ظرف را می شویید زیرا انگار لکه ها پاک نمی شوند؟! ترفند جدید خلاص شدن از شر چربی داخل ظروف پلاستیکی از چهار مرحله آسان تشکیل شده است:

  1. در ظرف لک شده کمی آب گرم و مایع ظرفشویی بریزید.
  2. سپس چند تکه کوچک دستمال کاغذی پاره شده به محلول اضافه کنید.
  3. در مرحله بعد درب ظرف را ببندید و ظرف را به مدت ۴۵ ثانیه تا یک دقیقه با شدت تکان دهید.
  4. حالا وقتش رسیده که ظرف را بشویید.

این ترفند مشکل بسیاری از دوستان مخصوصا آشپزها را حل کرده است. به شما توصیه می کنیم حتما آن را امتحان کنید.

از بین بردن لکه های چربی ظروف پلاستیکی

خبر داری چقدر ساده میشه لکه های چربی ظروف پلاستیکی را از بین برد ؟!

در ادامه این مقاله کاربردی از مجله دلگرم، چندین روش ساده دیگر برای خلاصی از شر لکه ها و چربی های ظروف پلاستیکی را برای شما آماده کرده ایم. همراه ما باشید :

روش اول: استفاده از مایع ظرفشویی و آب

این روش ساده ترین و رایج ترین روش برای از بین بردن لکه های چربی است. برای این کار، مقداری مایع ظرفشویی را در آب گرم مخلوط کنید و ظرف پلاستیکی را به مدت چند دقیقه در این محلول قرار دهید. سپس، با استفاده از یک اسکاچ نرم، لکه های چربی را پاک کنید.

روش دوم: استفاده از جوش شیرین و سرکه

این روش برای از بین بردن لکه های چربی قدیمی و سخت موثر است. برای این کار، مقداری جوش شیرین و سرکه را با هم مخلوط کنید تا خمیر سفت شود. سپس، خمیر را روی لکه های چربی بمالید و اجازه دهید به مدت چند ساعت بماند. در نهایت، با استفاده از یک اسکاچ نرم، لکه ها را پاک کنید.

شستشوی چربی ظروف پلاستیکی در 5 گام

روش سوم: استفاده از آب لیمو

آب لیمو به دلیل خاصیت اسیدی خود، می تواند برای از بین بردن لکه های چربی موثر باشد. برای این کار، مقداری آب لیمو را روی لکه های چربی بمالید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه بماند. سپس، با استفاده از یک اسکاچ نرم، لکه ها را پاک کنید.

روش چهارم: استفاده از خمیر دندان

خمیر دندان نیز می تواند برای از بین بردن لکه های چربی موثر باشد. برای این کار، مقداری خمیر دندان را روی لکه های چربی بمالید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه بماند. سپس، با استفاده از یک مسواک نرم، لکه ها را پاک کنید.

حتماً بخوانید:
چند روش‌ ساده و طبیعی جهت رفع بوی بد ظروف پلاستیکی

چند روش‌ ساده و طبیعی جهت رفع بوی بد ظروف پلاستیکی

ظروف‌نشکن پلاستیکی، قیمت مناسب‌تری در مقایسه با ظروف شیشه‌ای دارند. اما متاسفانه این ظروف، مستعد برای رشد کپک هستند. از سوی دیگر، این ظروف بو را به…

روش پنجم: استفاده از ماشین ظرفشویی

اگر ظرف پلاستیکی شما بزرگ است یا لکه های چربی زیادی دارد، می توانید آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. برای این کار، مقداری مایع ظرفشویی را در محفظه ماشین ظرفشویی بریزید و ظرف پلاستیکی را در ماشین قرار دهید. سپس، ماشین ظرفشویی را روشن کنید.

در صورت استفاده از این روش ها، توجه داشته باشید که ظرف پلاستیکی را به طور کامل خشک کنید تا از ایجاد بوی بد جلوگیری شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits