مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
۵ ترفند برای از بین بردن سر درد بدون استفاده از قرص!
7
برای درمان سریع سردرد همیشه هم لازم نیست به سراغ انواع قرص‌ها بروید راه های بهتری هم برای اینکار وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

سردرد یکی از شایع‌ترین مشکلاتی هست که اکثر افراد ممکن است برخی مواقع با آن روبه‌رو شوند؛ اما نوع سردرد هم بسیار مهم است اگر نوع آن تشخیص داده شود بهتر می‌توانید به درمان آنی سردرد کمک کنید. سردردهای ناشی از استرس، عصبی، سردردهای مزمن روزانه، میگرن و بسیاری دیگر از جمله مهمترین انواع سردرد‌ها محسوب می‌شوند. روش‌های زیادی هست که می‌توان برای درمان سریع سردرد در خانه بکار برد، برای مثال ممکن است برخی مواقع کمی خوابیدن سردرد را خوب کند خصوصاً سردردی که ناشی از استرس باشد.

از بین بردن سر درد بدون قرص

وقتی سردرد دارید و قرص در دسترس نیست، وضعیت ناامیدانه به نظر می‌رسد. در اینگونه مواقع یک روش علمی برای رهایی از سردرد وجود دارد که مشتق از طب سوزنی است. البته برای برای درمان سریع سردرد به این روش نیاز نیست بترسید چرا که نیاز به سوزن یا تخصص خاصی ندارد. در واقع نوعی ماساژ است.

از بین بردن سر درد بدون قرص

برای رفع سردرد به این شیوه یا ماساژ سردرد ابتدا یک موقعیت راحت برای خود فراهم کنید. ماساژ زمان زیادی نمی‌برد. به طور متوسط ​​از ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه که تنها با فشار دادن و حرکات دایره‌ای نیازست نقطه‌ای را ماساژ دهید. معمولاً سردرد در طی ماساژ یا ۵-۱۰ دقیقه پس از آن از بین می‌رود. آیا شما برای درمان سریع سردرد از این روش استفاده می‌کنید؟نقطه چشم سوم یا Yintang در محلی حد فاصل پل بینی و پیشانی و دقیقاً در بین ابروها قرار دارد. ماساژ آن علاوه بر درمان سریع سردرد شدید در رفع خستگی چشم هم موثرست.

از بین بردن سر درد بدون قرص

این نقاط متقارن در قسمت پایینی تاج ابروها قرار دارند. ماساژ این ناحیه همچنین آب‌ریزش بینی را بهبود داده و قدرت بینایی را افزایش می‌دهد. با حرکات دورانی توام با کمی فشار این نقطه را به مدت ۱ دقیقه ماساژ دهید. این یکی از روش‌های خوب و موثر برای درمان فوری سردرد شدید محسوب می‌شود.

از بین بردن سر درد بدون قرص

عده‌ای همواره این سوال را دارند که چگونه سردرد را خوب کنیم در پاسخ می‌توان گفت که اگردلیل زمینه‌ای خاصی نداشته باشد، می‌توان از این روش هم برای درمان سریع سردرد استفاده کرد. این نقاط در دو طرف سوراخ بینی و بالای لب‌ها موازی با چشم‌ها قرار دارند. ماساژ آن به باز شدن سینوس‌ها، رفع سردرد و درد دندان و حتی کاهش استرس کمک می‌کند.

از بین بردن سر درد بدون قرص

این نقطه در قسمت پشت سر بین گوش و شروع ستون فقرات قرار دارد. ماساژ این نقاط به تسکین گرفتگی بینی، درد در چشم و گوش، سردرد شدید و میگرن کمک می‌کند. می‌توان به این آن به دید یک روش درمان سردرد بدون قرص نگاه کرد که هیچ ضرری هم برای شما ندارد.

از بین بردن سر درد بدون قرص

این نقاط در قسمت پشتی بین انگشت شست و اشاره قرار دارد. ماساژ و فشار ملایم به این ناحیه همچنین باعث کاهش درد کمر، درد دندان و تنش در عضلات گردن می‌شود.
این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.9 از 5 (7 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است